Plakát

Doktor z hor

(Der Bergdoktor)

Tomuto úspěšnému seriálu z lékařského prostředí byla předlohou románová řada nakladatelství Bastei. Děj se odehrává v malebné tyrolské vesničce Sonnenstein. Kdo by ji hledal na mapě, neuspěje, vesnička je fikcí autorů. Zdejším lidem nechybí nic ke spokojenému životu. Klidný život čas... [více]

1992–2005 | Německo / Rakousko | 45 minut | Sat.1 | Drama / Lékařský / Romantický | 95 epizod | status: ukončeno v roce 2005
Poslední odvysílaná

6×22 – Letzte Chance 1-2

(premiéra 10. 12. 2005 – před 17 lety)
závěr seriálu

Doktor z hor – O čem to je

Tomuto úspěšnému seriálu z lékařského prostředí byla předlohou románová řada nakladatelství Bastei. Děj se odehrává v malebné tyrolské vesničce Sonnenstein. Kdo by ji hledal na mapě, neuspěje, vesnička je fikcí autorů. Zdejším lidem nechybí nic ke spokojenému životu.

Klidný život čas od času naruší jen něčí pochroumané zdraví, úrazy či nehody. Obyvatelé Sonnensteinu mají ale štěstí - o bolavé krky a zlomené nohy pečuje dobrotivý lékař Thomas Burgner. Ten se dokonce kvůli postu "doktora z hor" rozhodl opustit slibnou praxi v mnichovské nemocnici.

Zpočátku mu sice místní obyvatelé příliš nedůvěřují, čas ale všechno spraví. Do Sonnensteinu se Thomas a jeho syn Max přestěhovali především kvůli věčně ubreptanému veterináři Pankráci Obermayerovi, bývalému tchánovi.

Častou příčinou menších konfliktů je doktorka Sabina. Nejvíc se hádá se samotným Burgnerem.

Ale co se škádlívá, rádo se mívá, takže po nějaké době je z toho láska, svatba a malá dcerka. Opomenout nemůžeme ještě jednu výraznou postavu - pana Konráda, největšího hypochondra Tyrolska. Thomas si rychle uvědomí, že víc než být horským lékařem musí být lékařem lidským. Námětem všech seriálových příběhů je sám život. Jeho utrpení, závisti, lidské zloby, vášně, ale hlavně pevné přátelské svazky.

První čtyři řady s Gerhartem Lippertem v titulní roli zaznamenaly obrovský úspěch. Každý týden jej sledovalo přes 10 milionů diváků. Po šedesáti dílech ale herec Lippert seriál opustil. Zatoužil věnovat se jiným projektům. Tvůrci tedy nechali Thomase Burgnera se Sabinou zahynout při pádu laviny.

Na tyrolskou scénu pak nastupuje innsbrucký chirurg Justus Hallstein. Herec Harald Krassnitzer dokázal sice seriálu udržet vysokou sledovanost, tak velký úspěch jako dříve však už neměl.

zdroj: tvrevue.cz

Dr. Thomas Burgner
Dr. Justus Hallstein
Lisa Brunner
Dr. Sabina Spreti
Franzi Pirchner
Články k seriáludalší články
Info box
Stanice

Sat.1

Délka

45 minut

Žánr

Drama
Lékařský
Romantický

Země původu

Německo
Rakousko

Roky vysílání

1992–2005

První vysílání

26. října 1992

Ukončení seriálu

10. prosince 2005

Dabing

CZ: existuje – detaily na DabingForum.cz

Odkazy

IMDb.com
Wikipedia (německá)

Související