plakát seriálu

Doktor z hor

(Der Bergdoktor)

Názory uživatelů

:-)

Důvod, proč dávám seriálu 70 %, je čistě jen nostalgický. Pamatuju si, jak jsem jako malá tenhle seriál zbožňovala, prožívala ho a vždycky se těšila na další díly. Dneska s odstupem času je to pro mnoho lidí asi takřka nepochopitelné (a sama to vlastně taky už pomalu nechápu), že by to někoho mohlo tak moc bavit. Tehdy to ale byl příjemný odpočinkový seriál plný nádherných záběrů rakouských Alp, s celkem fajn postavama, které jsem neměla důvod nesnášet (nejlepší byl hypochondr pan Konrád a "manželské" tahanice mezi Franzi a Pankrácem :D), a dějem, nad kterým člověk nemusel dlouho dumat. Co si tak pamatuju, první polovina seriálu s Thomasem Burgnerem a jeho ženou Sabinou mne bavila víc, s nástupem nového doktora Hallsteina už to bylo slabší.

V současnosti už bych na to asi koukat nemohla, nejspíš by mi vadil ten koncept, že doktor vedle toho, že léčí lidi, tak napravuje i jejich vztahy, všecko ví, všecko zná a všude byl (platí pro Burgnera i Hallsteina), nicméně se svým hodnocením zůstanu vysoko - přes kýčovitost seriálu je to pro mne pořád příjemná vzpomínka na dětství. :-)

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

...

Hmm opravdu nevím co si o tomto seriálu myslet. Ze začátku mě bavil ( to jsem měl asi 8 let) pak mě přestal totálně bavit. Jako seriál o doktorovi který vždy všechny zachrání mi přišel až moc ujetej. Jediné co se mi na seriálu líbilo bylo prostředí. Krásne Alpy, to prostě nemělo chybu.

40 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí