plakát seriálu

Drazí sousedé

(Drazí sousedé)

Názory uživatelů

Drazí sousedé

Po delší době zase něco trochu kvalitnějšího z produkce TV Nova. I s lehkým nádechem Doktorů z Počátků, se dá říct, že se jedná o seriál s větším potenciálem a to především co se týče výběru herců. Velmi mě potěšilo obsazení Viktora Dvořáka a neokoukaného Tomáše Novotného, který se dosud držel především na divadelních prknech. O něco méně už mě těší Milan Šteindler a Lucie Šteflová, které postava zamilované přihlouplé potvory moc nesedla. Příběh sice není nic světoborného a může působit jako reality show se scénářem, ale myslím si že i přesto má tento seriál poměrně velkou šanci se uchytit i přesto, že Prima proti němu postavila o něco silnější Ohnivé kuře.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Ziskuchtiví Drazí sousedé

Na obrazovkách televize Nova začíná boj o třicet milionů korun!

Nejde však o televizní soutěž, ale o nový rodinný seriál s názvem Drazí sousedé, v němž bude o výše řečenou částku válčit trojice mladých lidí s celou vesnicí.

Do vesničky Vlkov, ztracené na okraji národního parku, se přistěhuje mladinká dětská lékařka Kateřina (Lenka Zahradnická), ovšem ne z vlastní vůle. Její podivínský dědeček Alois (Jan Tříska), jenž strávil posledních dvacet let života jako mrzoutský patron na samotě vedle vesnice, totiž odkázal celých třicet milionů svým třem vnoučatům - Kateřině, Tomášovi (Petr Buchta) a Filipovi (Štěpán Benoni) - pod podmínkou, že budou po dobu jednoho roku žít v jeho zpustlém domě. V případě, že tak neučiní, peníze připadnou obci. A protože vesnice se nachází na pokraji bankrotu, Aloisovy peníze pro ni mohou být spásou. A tak lidé z obce dělají vše pro to, aby vnoučata "vypudili" a peníze získali.

Starostou je Honzův otec Tonda (Luboš Veselý), jehož úhlavní sok Slávek (Jiří Štrébl) usiluje o to, aby zaujal jeho pozici. Dalšími členy zastupitelstva jsou konzervativní učitelka Barbora (Hana Ševčíková), Tondův nejlepší kamarád Čenda (Milan Šteindler) a majitelka místního hostince Hana (Dana Batulková).

Každý z nich má osobní motiv postarat se o to, aby Aloisova vnoučata ve vesnici nevydržela. Ovšem trojice mladých lidí, které vehementně pomáhá strážce parku Honza (Tomáš Novotný), zamilovaný do Kateřiny, musí vedle střetů s domorodci řešit i každodenní existenční problém - v dědově domě není už řadu let voda ani elektřina. Jejich pobyt je tak svým způsobem i bojem o přežití v podmínkách, na které nejsou zvyklí.

Takže suma sumárum: diváky čeká pořádně zašmodrchaný příběh plný nečekaných zvratů, vztahových třenic, ale prý i lásky a přátelství. A to všechno je pojato s humorem a s nadsázkou.

30 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

takové nové Počátky

tak jo tomuhle seriálu jsem chtěla dát šanci hlavně kvůli hereckému obsazení. Musím říct že po dvou dílech nelituji, pokud hledáte seriál u kterého se pobavíte a nebude požadovat duchaplný děj tak jsou Drazí sousedé přímo pro Vás. Uvdíme jak to bude pokračovat v dalších dílech a snad se scénáristé vyhnou takovému vyhoření a blbostem jako v Počátcích :-)

70 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé