plakát seriálu

Dva a půl chlapa

(Two and a Half Men)

Zajímavosti ze seriálu
Ani jeden z hlavních představitelů sitcomu nezpívá úvodní píseň seriálu, i když si to mnoho lidí myslí.
Ačkoli hraje Jon Cryer mladšího bratra je ve skutečnosti o několik měsíců starší.
V souvislosti s odchodem Anguse T. Jonese se uvažovalo se o změně názvu sériálu, protože by původní titul nedával smysl.
Oceán, který je vidět z Charlieho (Charlie Sheen) domu, je tvořen plátnem s fotografií oceánu. Za plátnem je několik světel, jejichž pohyb tvoří iluzi vln.
K pohybu květin v domě se kromě větráku používají i provázky.
Na stolku s počítačem je umístěna fotografie mladého Charlieho Sheena
Ačkoliv je klavír funkční, Charlie Sheen ve skutečnosti neumí hrát.
Hlavní automobil, ve kterém jezdí Charlie Harper (Charlie Sheen), je Mercedes-Benz CL 55 AMG. Jeho předchozí byl Jaguar XK8 a následující Mercedes-Benz C63 AMG. Alanův (Jon Cryer) automobil je Volvo V70 starší výroby.
Pivo, které Alan (Jon Cryer) a Charlie (Charlie Sheen) pijí, je německé pivo s názvem Radeberger Pilsner. Dále je možné v seriálu zahlédnout také mexické pivo Corona Extra
Alanovo (Jon Cryer) plné jméno je Alan Jerome Harper.
V roce 2006 se stal Charlie Sheen nejlépe placeným hercem v televizním komediálním seriálu, když za jednu epizodu pobíral 300 000 amerických dolarů. V roce 2009 rekord svým platem posunul na 875 000 dolarů, aby se stal v roce 2010 s 1 250 000 dolary zcela nejlépe vydělávajícím seriálovým hercem. Druhé místo na žebříčku tehdy obsadil jeho herecký kolega Jon Cryer s 550 000 dolary. Za každou epizodu osmé série pak dostával 700 000, později dokonce 1 800 000 amerických dolarů.
Poté, co byl v březnu 2011 Charlie Sheen vyhozen ze seriálu, byli mezi kandidáty na jeho náhradu John Stamos, Rob Lowe, Jeremy Piven a Hugh Grant. Roli nakonec získal Ashton Kutcher
Rose byla původně na konci čtvrté série vyšktnuta ze seriálu, protože herečka Melanie Lynskey se stěhovala do Londýna kvůli natáčení seriálu Drive (2007), ten byl ale po 4 dílech zrušen a Melanie dovolili vrátit se zpět do Dva a půl chlapa.