Plakát

Elfen lied

(Erufen rîto)

Seriál, který lehce vybočuje a rozhodně se nedoporučuje mladším divákům. Je plný násilí, krve, erotiky a psychologického teroru. Příběh se odehrává v Japonské Kamakuře a zaměřuje se na nový "kmen" lidské rasy, který se jmenuje Dicloniové. Ti jsou podobní lidem, ale na genetické... [více]

2004 | Japonsko | 25 minut | AT-X | Anime / Horor / Drama | 13 epizod | status: ukončeno v roce 2004
Poslední odvysílaná

1×13 – No Return

(premiéra 17. 10. 2004 – před 19 lety)
závěr seriálu

Elfen lied – O čem to je

Seriál, který lehce vybočuje a rozhodně se nedoporučuje mladším divákům. Je plný násilí, krve, erotiky a psychologického teroru. Příběh se odehrává v Japonské Kamakuře a zaměřuje se na nový "kmen" lidské rasy, který se jmenuje Dicloniové. Ti jsou podobní lidem, ale na genetické úrovni jsou patrné zásadní rozdíly, fyzický vzhlede se liší především díky dvěma rohovým výrůstkům na hlavě jedince. Dicloniové také disponují psychickými schopnostmi a umí svou vůli používat tzv. vektory, což jsou prakticky "neviditelné ruce".

Jednou z příslušnic Dicloniů je hlavní hrdinka Lucy. Původně byla držena v zařízení, které bylo zaměřeno na experimenty, podařilo se jí však utéct a způsobit během toho pořádnou zkázu. Utrpěla však také zranění, jehož následkem se jí vytvořila druhá dětská osobnost.

Lucy je nalezena Kohtou, který studuje na univerzitě a jeho sestřenicí Yukou. Ti ji vezmou k sobě a následně musí čelit bezpočtu pokusů o její zajetí ze strany speciálních jednotek.

Tvůrci se se zobrazováním násilí vůbec nemazlí a příznivci brutální a krvavé podívané si rozhodně přijdou na své.

Researcher
Články k seriáludalší články
Info box
Stanice

AT-X

Délka

25 minut

Žánr

Anime
Horor
Drama
Fantasy

Země původu

Japonsko

Roky vysílání

2004

První vysílání

25. července 2004

Ukončení seriálu

17. října 2004

Odkazy

IMDb.com
Wikipedia (anglická)