plakát seriálu

Enlisted

(Enlisted)

Názory uživatelů

Potenciálna srdcovka

Škoda... MASH ostáva stále neprekonaný ;) Ale kupodivu som časom zistila, že sa na tom fakt bavím a každú epizódu som sa minimálne raz zasmiala nahlas....takže prečo nie. Na tých niekoľko vydarených vtípkov pripadá kvantum tých hodne nepodarených až trápnych, trochu vypilovať a bol by to celkom inteligentný sitcom z atraktívneho prostredia. A prekvapivo je to lepšie než britský pokus Bluestone 42 (prekvapivo z toho dôvodu, že britský humor je mi vždy bližší než akýkoľvek iný). Pokiaľ niekto hľadá niečo podobné, odporučila by som Generation Kill - nie je to síce primárne komediálny seriál, ale je to svižná kvalitka od tvorcov The Wire.

EDIT:Po opakovanom pozretí som tomu prišla maximálne na chuť. Svieža svetlá oddychovka, počas sledovania človek úplne vypne a aspoň na tých 20 minút zabudne na starosti bežného dňa.

Mne osobne je najbližší skeptický Derrick s večne kyslým ksichtom ;), naopak najslabší článok v obsadení je u mňa stále Randy (nadšení blbci - tí sú vždy najotravnejší :D). Div sa svete - ženská hrdinka Jill, ktorá bola predurčená k tomu, aby mi liezla na nervy, nakoniec v seriáli zohráva úplne inú rolu /žiadna romantika, len nefalšovaná dôstojnícka rivalita - aspoň do 9.dielu/ a radí sa spolu so sympaťákom Pete-om a klasikom Cody-m k ťahúňom seriálu. Postupne si zvykám aj na ostatný ansámbel.

Netreba sa nechať odradiť pindami problematiky neznalých civilov ;), kto má rád armádne prostredie, treba sa na to naladiť a dať tomu šancu. A hlavne odložiť cynizmus, libovanie si v antihrdinoch, vo všetkom temnom okolo nás a sexizme. Toto totiž Enlisted neponúkajú a zrejme aj preto dnes nie sú dostatočne coool, aby mohli pokračovať.

Obľúbené postavy: Derrick Hill, Pete Hill, Jill Perez, Sgt. Major Cody, Lt. Schneeberger.

PS: Tak krásne a fungujúce finále som už dávno nevidela.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Ano, jsme vojáci

Zaujal mě trailer, tak jsem se docela těšila až se tenhle "vojenský" seriál začne vysílat...no, a nebyla jsem zklamaná, aspoň ne moc.

Teď něco k žánru - komedie. Hm, s menším přivřením obou očí i ano. Občas jim vtípky vyjdou, a občas ne, je to prostě loterie. Nebudete se smát tak, že by jste se váleli na zemi nebo za břicho popadali ale seriál rozhodně splní svůj účel a to pobavit. Aspoň já se bavila, nijak zvlášť, ale bavila.

Téma armády, je podle mě skvělý nápad, jediný seriál ohledně armády který znám je M*A*S*H, a očividně tomu se nedá konkurovat, ale zajímavé zpestření a hlavně náhled na "domácí" armádu.

Postavy, nikdo mi nijak zvlášť nevadil, k některým jsem měla kladný vztah (hlavně ústřední trojice bratrů, protože herce znám odjinud) no, a k zbytku vztah neutrální.

Bohužel si myslím, že tento seriál nijak zvlášť nevyčnívá, a ani že si ho budu moc dlouho pamatovat (jenom náhodou jsem na něj narazila, a došlo mi, že bych se na něj měla dokoukat). Skvělá oddechovka, já se bavila. Ano, jsme vojáci! -> 60%

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

I v armade muze byt sranda!

Kdysi mi jeden ucitel rekl "z pocatku naplno, postupne pak pridavat". To je pro me v serialove branzi napriklad M*A*S*H, abychom zustali u vojenske tematiky, kdyz uz tu pojednavame o vojenskem serialu. Tento serial nezacina naplno, mozna na pul plynu, ale postupne pridava a vtipky a vtipy se vylepsuji, postavy vykresluji a uprimne, po shlednuti posledni epizody jsem byl nadseny.
Ano, plno vtipku je pubertalnich, ano, nekdy se scenky zdaji tak trochu krecovite a ano, takhle to prece v realu nefunguje, ale prece o to tu jde! Zivot, a specialne ten vojensky, je velmi vazny, tam proste musi byt humor, rychly, britky a casto neurvaly a tento serial ho nabizi.
Jestli chcete kratkou, zabavnou, odpocinkovku, pak tohle je ona!

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Yes, we're soldiers

Mně se teda seriál moc líbil a mrzí mě, že ho zrušili. Pobavilo a když náhodou ne, tak tu pořád byli tři bratři, kteří mě dokázali dojmout. Bude mi to chybět.

70 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Brothers. Soldiers. Misfits.

Enlisted byl jeden z těch seriálů, na které jsem se na jaře po zhlédnutí traileru hodně těšila. Pilotní epizoda ještě ušla, ale bohužel musím říct, že celkově od seriálu odcházím zklamaná. Jak mě letos některé komedie velmi příjemně překvapily, tak tato svému potenciálu nedostála.

Děj je přitom zasazen do zajímavého a neokoukaného prostředí. Dělat si srandičky z vojáků vypadá na papíře skvěle, nejde o další z řady stereotypních rodinných komedií, u kterých jste každý vtípek slyšeli už tisíckrát jinde a lépe. Nicméně všechny epizody jsou zde přehnaně jednotvárné, neobsahují žádné zpestření, po několika dílech už vás tím pádem seriál začne nudit. Zápletky se opakují, postavy se nevyvíjí a vždy na nás na konci čeká srdceryvné ponaučení a happy ending.

Dalším problémem je fakt, že seriál není příliš vtipný. Sem tam se objevila scéna, u které jsem se pousmála a párkrát i zasmála, ale na to, že se jedná o komedii, těchto scén bylo kriticky málo. Jde o ten typ seriálu, který má kromě bránice působiti i na vaše city. Vypadá to, že tvůrci si přesně tohle vzali k srdci a soustředili se na tuto složku, a tím pádem nezbyl už pro vtipy prostor. Mrzí mě to, protože jak říkám, mohla z toho být skvělá podívaná. Osobně jsem velkým fanouškem prvních tří dílů Policejní akademie, očekávala jsem něco podobného, ale kvalit těchto filmů Enlisted nedosahuje.

Seriál vede trio hereckých hvězd, které známe z dřívějších rolí. Postavy mi sympatické nebyly, ale to bude pravděpodobně čistě jen můj osobní problém. Nevím proč, nedokázala jsem se s nimi sžít a oblíbit si je, i když herce mám ráda z jiných seriálů. Asi je to tím, že když u komedie nevidím příliš vtipu, nemám důvod si postavy oblíbit. Stults hrál i v dramatu, i v komedii, a pořád mi přijde, že ztvárňuje stále stejný typ, na který postupně začínám být alergická. Kromě hlavní trojky moc ostatní nestojí za řeč. Postava Jill Perezové je úplně stejná, jako Santiago v B99. Vím, že je to jen shoda náhod, oba seriály vznikly ve stejnou dobu, ale tím, že jsem Brooklyn viděla o něco dříve, si nemůžu pomoct, pořád tuhle vidím jako kopii. Ostatní jsou tam jen do počtu, mají být zdrojem vtipných (vtipně-trapných) scén, ale často mi přijdou spíš k pláči. No dobře, tak dramatické to není, ale nebavím se s nimi.

Enlisted řadím k těm horším komediím uplynulé sezóny. Prostředí je neokoukané, takže pokud hledáte něco, co jste ještě neviděli, můžete tento seriál zkusit. Nicméně pokud se spíše pídíte po něčem, z čeho se budete válet smíchy po zemi, pak vás tento kousek s největší pravděpodobností zklame.

50 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

co na to říct

nevím co si o tom mám myslet,na jedné straně skvělé prostředí,dobrý žánr a výborné téma a na druhou stranu jde vidět jak se s tím dá promrhat.Humor je slabounký.
Možná je to slabostí pro toto téma.Zde není nic bráno vážně,banda odpadlíků,která je předurčena k neúspěchu,naprostá anarchie v jednotce a tři bratři a vlastně sympatická seržantka v druhém oddíle.Jsem rád za pouhých 20 minut tohoto seriálu,nevím jestli to má někoho pobavit na frontě jako kdysi MASH nebo je to jen vyplnění času,ale tohle u mě končí u prvního dílu,jen lituji,že jsem neviděl upoutávku.

Abych řekl pravdu,tak jediné co mě pobavilo byl velitel s bejsbolkou:-)

30 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Ryan, Piz a ten třetí

Seriál založený a třech suprových týpcích v hlavní roli. Je to takové nereálné, ale na druhou stranu občas vtipné. Stojí za sledování :)

70 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Plácaná

O fous lepší než s totožně stavěnými hláškami Brooklyn Nine-Nine. Bohužel ne natolik, abych si pustil další epizodu. Za pilot, obsahující možná tak 3 vtipné situace a zbytek plácání, dávám 50%.

50 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Snažím se zapomenout

Tohle je komedie? To už se víc pobavím u komentářů na čéesfédé k jedné upírské maxi-sérii :) FOXové, zaměřte se na Kriminálky, tam originality ani záživnosti netřeba a Američani to přece žerou :)

0 %
30 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
30 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Kuželky, proč jsi nedal vědět :-)

Komediální seriál od ''vojenského'' prostředí založený na humoru. Naprosto ideální na zabití času nebo na pouhé zlepšení nálady. Kousky jsou občas přehnané až puberťácké ale uznejme si že se každý zasmál.

70 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé