plakát seriálu

Komparz

(Extras)

Názory uživatelů

Horkosladká sonda do zákulisia showbiznisu

Paráda. Ricky Gervais ako (kupodivu) sympatický looser Andy Millman, Merchant ako totálne šáhlý agent (scéna pri udeľovaní BAFTA, keď sa s hrmotom rúti ku stolu a následná "situácia" pri prejave - ROFL!), sympatická kámoška Maggie, humor ostrejší než britva a trapasy, až som si zakrývala oči, krútila hlavou a nahlas hovorila "nieeeeeeee" :).

I keď som mala zopár kvalitných výbuchov smiechu a niektoré scény som si hneď musela pretočiť a pozrieť znova (napr. v časti s Ianom McKellenom, keď Andy osloví dámu s minerálkou, perlivou...), je fakt, že "Extras" je trochu "smutnejší" než predchodzí The Office, ak sa to dá tak nazvať.
Spod rúška absurdného a trápneho humoru je cítiť, že Ricky Gervais je skvelý pozorovateľ a z celého dielka srší úžasná dávka úprimnosti a opravdovosti. Takto nejak to v showbiznise asi naozaj chodí.
Nikdy by som nepovedala, že vyroním slzu pri sledovaní sitcomu z dielne dua Gervais-Merchant. A veru, pri Christmas special sa tak stalo a nehanbím sa za to.

Jedinečný počin, ktorého autenticitu zvyšuje prítomnosť skutočných hereckých es. Je-li libo nahliadnuť do zákulisia tv tvorby, nič lepšie neviem doporučiť.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Ian McKellan čarodějem není - jen ho hrál!

1. série - 85% - Elegantní boj s věčnými nástrahami trapnosti. Ricky Gervais se mi dodnes nějakou záhadou téměř úplně vyhýbal, o to zvědavější jsem byl na jeho milovaný počin, protkaný plejádou známých tváří. A protože ona plejáda v sobě skrývá třeba Kate Winslet nebo Patricka Stewarta, jenom nevěřícně zírám, jak vděčným zdrojem může být koncept, kde si ze sebe "jen" někdo rád udělá srandu. Byť se ve výsledku jedná primárně jen o za sebe poskládané jednohubky, ve většině případů fungují více než utěšeně a jako instantní dobrá nálada. 2. série - 70% - Krok dolů jde paradoxně na vrub dlouhodobé linky. Přihrávačovo trápení bylo působivější v rovině vymodlených štěků, raketová cesta ke slávě v podobě banálního sitcomu se rychle přejí a byť po dramatické stránce funguje a Gervais má co hrát, není to ono. Druhou vadou je také skutečnost, že se zveličuje to, co diváky očividně bavilo minule, tedy Maggie a její dar dostat nejlepšího kamaráda do té nejnemožnější situace a pomocí své bezelstnosti ho v ní ještě vymáchat. A to mi trochu vadí, protože její inteligence klesá až příliš strmě, stejně jako Darrenova schopnost zařídit byť tu nejjednodušší maličkost. Linek založených na tom, že je Andy v problémech, protože ho do nich nechtěně nastrčili blízcí, je tak až moc a zrovna to je druh humoru, který mi moc vtipný nepřijde. Mrzí mě to dost, protože hosté jsou snad ještě lepší než minule a zejména Daniel Radcliffe sází jednu vtipnou nemožnost za druhou. The Extra Special Series Finale - 80% - Něco mi říká, že právě tohle je ten směr, kterým chtěl vždycky hlavní tvůrce běžet. Na místo jisté sebereflexe, na pointy o tom, že peníze ani sláva vám nenahradí pocit přátelství. Ve veskrze britské náladě jsou i scény opatrně zavánějící patosem čistě civilní a přesto až překvapivě dojemné. Chápu sice, že pro diváky, kteří si přišli pro obvyklou dávku celebrit, jen ve větším balení, musí podobně niterný přístup být krutým vystřízlivěním, já mám ale vážná finále komediálních počinů dlouhodobě rád.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí