Falling Skies

Falling Skies (Falling Skies) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Osm hodin

Rick uteče z tábora a narazí na Megan, která je spojená se Skittery. Slíbí mu, že ho dovede zpět k jeho pánům, když jí prozradí všechno o Druhé Massachusettské a jejich plánech.

Weaver shromáždil 50 dobrovolníků a vydal se na cestu k bostonské mimozemské struktuře, jejich hlavní základně v regionu. Zde se jim potvrdí, že oba dva zbývající regimenty, které se měli připojit k útoku byly zničeny. Weaver se však rozhodne v útoku pokračovat.

Mezitím, mimozemšťané využili informací získaných od Ricka a zaútočili na tábor. Strýčku Scottovi a Benovi se podaří deaktivovat signál, kterým komunikují a oni se tak stanou zcela zmatenými a neschopní boje.

Na konci epizody, když se podaří evakuovat tábor, Tom Mason jede do Bostonu aby kryl záda svým spolubojovníkům. Když už je jasné, že nebudou schopni připevnit nálože a zničit základnu, podaří se Tomovi raketometem zasáhnout jednu mimozemskou stíhačku. Ta se zřítí právě na základna a následná exploze jí těžce poškodí.

Při cestě z města Tomovi a Weaverovi zkříží cestu Karen. O chvíli přistává mimozemská stíhačka a vystupuje "rybí" mimozemšťan. Ten skrze Karen žádá Toma, aby s nimi odletěl. Tom souhlasí pod podmínkou, že nechají být jeho syna Bena. Emzák souhlasí a Ben s nimi odlétá.

Zajímavosti

V poslední epizodě první série je ve scéně na nákladním vozidle zmíněna jedna z postav filmu Mzda strachu (1952). Podobnost s filmem lze současně najít i ve scéně převozu nitroglycerinu.

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Sledovanost premiéry
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

zipacna
lukascoolarik