plakát seriálu

Falling Skies

(Falling Skies)

Názory uživatelů

Falling Skies - rodinná sci-fi

Zajímavý námět, celkem slušní herci (kromě toho kluka, co hraje Matta, ten mi leze na nervy). Když si z každýho dílu odmyslím těch patnáct minut věnovaných americkému patriotismu, a přehnanému patosu (každý díl se srdcerycně hlavní hrdina loučí se svým malým synem, když jde do akce, učitel má na stole obrovskou americkou vlajku, modlení před jídlem), tak je to docela dobrý. O chlup horší atmosféra i triky než u Walking Dead. Jinak mě štve, že je to dost nelogický. Přeci jen nakrmit 300 lidí není jednoduchý a ukrýt už vůbec ne. Emzáci už by je za normálních okolností měli dávno vykosit. Noah Wyle je jedním z mých oblíbenců. Moon Bloodgood nakonec taky (navíc docela kost), jen tihle dva pro mě přidali k finálnímu hodnocení 10-20 procent navíc.
EDIT: Po Epizodě S02E04 s tímto seriálem končím. V tomto díle plukovník Weaver nalézá svou dceru. Těch sladkobiolných pindů a rozlučování a znovunalezení tu bylo asi přes 30 minut, normální děj asi 10 minut. Hlavně že Weaver má přes celou stěnu svýho pokje/stanu americkou vlajku. Kdyby tam bylo víc děje a míň rodinnejch pindů, tak bych se na to díval dál.

60 %
81 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
69 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Milé překvapení

Když jsem prvně slyšel o tom, že se chystá seriál z prostředí postinvazivní civilizace, tak jsem v duchu zatleskal. Námět zněl opravdu famózně. Když jsem viděl první díly, mé nadšení trochu upadlo, ale řekl jsem si že tomu dám ještě šanci a jsem velmi rád, že jsem to tak udělal.

Jako každý seriál i tento má své klady a zápory. Mezi zápory zajisté patří místy až zbytečná emoční stránka a také neustále znějící, jako ve většině USA seriálech, propaganda "Amerika a její obyvatelé jsou nejlepší!" a ovšem nesmíme zapomenout na hlavního hrdinu profesora historie, který nikdy neztrácí naději, až je tím podezřelý (kdo z nás by v podobné sitauci ani jednou nezapochyboval?).

Kladů vidím mnohem více. Nejlépe vyznívá to mysteriozní pozadí. Mimozemšťani (hlavně v první sérii) po lidech přímo nejdou, dělají si víceméně svoje, ale proč? Mechové a Skitteři jsou připraveni zabít, ale neloví. Velkým kladem je i to, že se seriál zbytečně nezabývá flashbacky (jako tomu bylo například u Lost, kde mě to od seriálu odradilo), ale pracuje pouze s historkami a náznaky.

Tento seriál je jako růže mezi trním v dnešní záplavě povrchních seriálů šitých horkou jehlou. Proto nelze jinak, než ho doporučit všem, kteří se rádi pobaví a zapřemýšlí nad tajemstvími.

90 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

Velmi nudný Spielberg

To je tak...vezměte Hawkingovy předpoklady meziplanetárního kontaktu (nepohyblivý prófa správně předpokládá pokračování přirozeného výběru, tedy když nás hypoteticky navštíví emzáci, musí být zákonitě vědou dál než my, neboť my se nevymočíme ani na Měsíci a vzhledem k tomu, že jakákoli cesta potřebuje zdroje, je vytěžení hostitelské planety jen a jen logické...) a všechno to propojte s chladnou mainstream kalkulací. Cílovka je tedy v rozmezí 13 až 40 a tak nám nevychází nic jiného, než pojem 'familly', tedy rodinná žbrnda, kde se ve velkém hraje na emoce a na city. Objímačky, tlak na morálku a dokonce 'familly extrémy' v podobě historie citované hlavním představitelem.

Technicky nenáročný seriál má tak velmi plytkou náplň a staví na 'společenském přínosu' v podobě uvědomění si 'nezdolnosti lidského ducha'. Ten, kdo chce začít zvracet hned může, protože je to milovník poctivého, dynamického sci-fi. Ostatní si uvědomí, že jsou 'familly' příznivci a ti tento seriál unesou s tím, že si o některých pauzách v ději odskočí zalít rajčata...

"Je to pruda, je to pruda, milý Fógle, takže fakt nevím, jestli unesu další díly..." A to jsem dosud věřil, že nemůže být nic nudnějšího než Kapitán se Spockem, hm...(TEĎ...teď jsem si, doufám, našňupl každého případného čtenáře...a to je legrační! Co mám dělat jinýho, když mi právě běží...Falling Skies?! lol...)

40 %
74 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
74 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 23 lidí

MIX VŠEHO, CO BY VE SCI-FI BÝT NEMĚLO

Jsem vděčný čtenář/divák Sci-Fi, postapokalyptickou nevyjímaje. Po osledování čtyř řad tohoto "dílka" téměř v maratonu jsem ale pěkně otrávený. Tvůrci si patrně mysleli, že když smíchají slušnou profesionální grafiku a animace s potřebnou dávkou patriotismu, křesťanských prcků, nechutného patosu, rodinných temat, plytkých a nudných keců, dohromady, to vše okoření absencí logiky a na to napatlají primitivní přímočarou epiku, s několika opakujícími se zápletkami v různých obdobách, tak že vznikne Sci-Fi. Omyl. Nevznikne.

Vznikne polovýchovná (pro Američany zejména) hrůza, která bývá ze slušnosti nazývána rodinným seriálem. Je to patvar, který by malému dítěti způsobil trauma (moc násilí), neodolnému, nevzdělanému a nepříliš duchem obdařenému pubescentovi pořádně vypláchne mozek a dospělejší jedince přinutí k zamyšlení nad sebou samotným, proč ten ztracený čas nevěnovail něčemu přínosnějšímu.

Kladem je grafické zpracování - za spodobnění mzáků a jejich technologií patří grafikům pochvala.

Škoda je, že vznikl další seriál, ve kterém z kvalitativního pohledu forma mnohonásobně převyšuje obsah. Sledování je něčím, jako duševní masturbací - v průběhu mírně potěší, ale za hodinu si člověk obtížně vzpomene, co se vlastně odehrávalo. Njn, ale mainstreamové diváky je třeba něčím bavit...

40 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Klišé?

K tomuto seriálu som sa dostal len pred pár dňami. Prvý krát som sa s ním dostal do kontaktu vďaka seriálu Franklin & Bash, kam TNT umiestnilo na samý koniec trailer na poslednú epizódu druhej série. Vzápätí mi kamarát začal hovoriť o vynikajúcom seriály, ktorý predčil jeho očakávania. Nabádal ma k tomu aby som si ho pozrel. Nuž som si povedal, že ten trailer nevyzeral zle, prichádza skúškové obdobie, tak prečo nie?

Skočil som po seriály s miernou dávkou skepticizmu, avšak keď som videl obsadenie a v hlavnej úlohe Noaha Wyle-a, dal som mu šancu. Po prvej časti vo mne zostalo mierne zdesenie, že či tie efekty myslia vážne. Miestami to nepresahovalo vierohodnosť kresby dvojročného dieťaťa. Nuž, pokračoval som ďalej. Prazvláštne vymodelované stroje, vynahrádzali pomerne slušne vykreslení Skitteri. Môj šok som prekonal a pokračoval v sledovaní.

Každá jedna postava si ma získala a obmotala okolo prstu. Hlavná, či vedľajšia - každá je osobitá a čo je dôležité, má svoje patričné postavenie v seriály. Najväčším prekvapením pre mňa samotného bol práve Connor Jessup, ktorý sa so svojou rolou pohral lepšie než ktorýkoľvek svetovo uznávaný herec - a nie, nepreháňam.

Do deju som sa pomerne rýchlo dostal a vžil do atmosféry Second Mass (skupiny preživších), ktorá zápasila každý deň o svoj holý život s inteligentnou civilizáciou z inej planéty. Ich víťazstvá ma po tešili, ich prehry zarmútili a už dávno som sa netešil s fiktívnej výhry, tak ako pri tomto seriály. Scenár nie je zlý, ale avšak po pár častiach začnete mať výhrady voči istým logickým následnostiam. A tu je ten najslabší bod seriálu. Príbehová stránka je vynikajúca ale tvorcovia akoby zámerne zabúdali na isté predchádzajúce skutočnosti, ktorým sa chcú vyhnúť, len aby seriálu dodali väčšie napätie.

80% je veľa, avšak 70% je málo. Keďže 75% neviem zvoliť, tak som sa priklonil k lepšiemu hodnoteniu. Lepší seriál od TNT hľadať budete veľmi ťažko. Kto má rád post-apokalyptickú tématiku, k tomu štipku sci-fi, tak toho seriál určite nesklame. Ale je lepšie pri ňom nerozmýšľať a brať dej, taký aký je. Miestami i prekvapí. No určite to nie je žiadne veľké klišé. Po dvoch sériach sa teším na tretiu.

80 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Fight of extinction

Či už seriály alebo filmy s mimozemšťanmi, obsadením Zeme a bojom o život neboli nikdy pre mňa. No aj napriek tom som sa rozhodla FS vyskúšať a pristupovala som k nemu opatrne, bez nejakých veľkých očakávaní. A môžem povedať, že som bola milo prekvapená a FS ma získal hneď po pár minútach.

Námet FS neprináša nič nového či dávno nevideného. Veď obsadenie Zeme mimozemskými civilizáciami sa na obrazovkách v rôznych spracovaniach (boj, snaha o spolužitie) objavuje už odjakživa. Asi ústredným a najväčším motívom FS je boj o vlastnú existenciu a záchranu, o prežitie a zachovanie si aspoň kúska dôstojnosti, keď svet okolo nás sa zmenil a návrat ku starému životu už nebude tak ľahký. Príbeh síce môže pôsobiť ako klišé, no aj napriek tomu jeho spracovanie je dobré a v konečnom dôsledku vyznieva zaujímavo. Všetko na seba nadväzuje, nič sa nedeje zbytočne a udalosti sa navzájom ovplyvňujú. Konečne to nie je snaha o vzájomné spolužitie a spolupatričnosť, ale čistý boj o holý život. Na FS sa pozerá dobre aj po stránke vizuálnej, mimozemšťania vyzerajú tak ako majú vyzerať. Žiadna rasa podobná tej ľudskej, žiadne preplácane masky, ale slizké príšery.

FS postupne dávkuje tú správnu, kde nič nie je ružové či ľahké a človeka neustále drží v napätí čo bude ďalej. Už od začiatku v sebe mieša viacero žánrov. Je zmiešaním postapo atmosféry, napätia, drámy, rodinných problémov a množstva ďalších vecí. A toto všetko sa mu darí udržať v zmesi, ktorá svojím spôsobom dáva zmysel (akcia vyžaduje reakciu) a nič nepôsobí prehnane umelo či nasilu vtlačené do deja. Celá táto zmes pôsobí teda vyrovnane a nehrozí tak sústredenie sa len na jeden aspekt, jeden žáner. Vždy je to spojenie toho všetkého pričom udalosti v jednom podmieňujú udalosti v tom druhom. Teda aspoň prvé tri série tomu tak je. Prvé tri série to je čistý boj o vlastnú existenciu, záchranu či prežitie a to je popretkávane primeranou dávkou rodinnej drámy, problémov. No v tej štvrtej akoby zrazu všetok ten boj ostal stáť v pozadí a musel urobiť miesto rodinným problémom či morálnym bojom, ktoré akoby prevládli (aj keď ten rodinný trojuholník bol už moc). Postavy sú roztrúsene kade tade a všetko sa sústreďuje na hľadanie cesty k sebe. A až potom keď sú všetci zase pokope, si FS spomenie na svoje predchádzajúce série a zase je tu ten starý dobrý boj o prežitie.

Postavy sú vybrané a napísané dobre. Od každého charakteru tu máme nejakú. Ich správanie síce občas pôsobí nelogicky, ale vo veľkej miere je prispôsobené udalostiam, tomu čo sa deje. Jednotlivé postavy počas sérií prechádzajú vývojom, sú ovplyvňované tým čo sa deje. Nik nie je taký istý ako bol na začiatku. Niektoré z nich majú akoby neobmedzený počet životov (zo všetkého sa vždy dostanú, iné zase v seriáli dlho nepobudnú (len odohrajú svoju úlohu). Herci sú na svoje postavy vybrané dobre a každý z nich hrá ako najviac môže a vie (aj keď napr. taká Karen prehráva ako len môže- tej tvári sa proste tá zápornosť nedá veriť). Ich postavy sa dajú sa rozdeliť na tie, ktoré si vás rýchlo a ľahko získajú (niektoré aj napriek svojmu charakteru) a na tie, pri ktorých si budete priať nech isť stretne „čo najmilší“ osud.

5.séria:
Po štvrtej sérii, ktorá bola mierne "rodinkovská" sa seriál akoby vrátil k svojím starým koreňom a viac sa podobal na prvé série. Zase tu bol ten boj o prežitie, no teraz sa k nemu pridali na záverečný boj (konečnú výhru či prehru). Finále bolo svojím spôsobom uspokojivé a dôstojné. Dá sa povedať, že seriál odišiel na svojom vrchole. Aj keď táto séria znamenala zlepšenie oproti ten predchádzajúcej, ani ona sa nevyhla pár chybám. Záverečný a najdôležitejší boj bol prakticky zhrnutý asi do 5 min, na to koľko príprav mu predchádzalo.

FS síce nie je ničím novým medzi seriálmi, ale svojím spôsobom je zaujímavým počinom, ktorému treba dať šancu. Nie je to len rodinná dráma (aj keď sa tak môže zdať), ale je takou zmeskou všetkého.
(určite zaujalo viacej ako Defiance)

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

S odstupem času...

Seriál jsem začala sledovat hned v době vysílání, avšak po prvních pár dílech jsem tento sci-fi seriál přestala sledovat. Prostě mi v něm chyběla ta jiskra. Musím taky přiznat, že mě tam doslova vadily některé postavy. Vadilo mi neustále hádání a emocionální výlevy.
S odstupem času jsem tak trochu přemýšlela nad tím , že seriál shlédnu znovu a tentokrát i s 2. sérii. Na první jsem stále názor nezměnila. Druhá série se ale vyvedla. Líbil se mi hned první díl, který měl dobře našlápnuto a vlastně celá druhá série je v takovém vážnějším a akčnějším duchu. Postavy se začaly konečně aspoň trochu rozvíjet. Musím říct, že jsem opravdu zvědavá, jak druhou sérii zakončí. A co se týče pozadí celého děje, nemám co dodat. V tomhle ohledu odvedli dobrou práci.
Kdybych to měla shrnout nejedná se o úplně ztracený případ, ale pořád je co vylepšovat.
Zajímavé názory: tik.tak, rolb

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Padající nebe

Je to hodně dost na způsob Walking Dead, což znamená, že se tam toho zas tolik neděje. Zásadní rozdíl je ale v tom, že TWD jsou dobří - tohle ale taky vůbec není špatné, i když vlastně nevím, proč si tak trvám na tom, že dokoukám první sérii, třeba prostě jenom doufám, že se to zlepší. Kladů se tady pár nejde - zejména Noah Wyle, který je ale dobrý snad ve všem, kam vleze a i z průměrnějšího seriálu udělá hit (viz Knihovníci a vlastně i tohle). Celkem zajímaví jsou i Skitterové, konečně nějaká pořádná rasa, která sice má velký potenciál, ale v první polovině první série ho nijak neprojevila. Celkem ucházející je i ten postapo svět, ale co si budeme povídat, mohlo to být lepší. Výborná je i Moon Bloodgood (bože, to je prostě fakt to nejlepší jméno na světě!). Návaznost to sice má, ale na druhou stranu se tam toho zas tolik neděje, přesto jde ale o celkem zábavný sci-fi mix. Takže prostě dokoukám tu první sérii a pak uvidím, jestli se konečně odhodlám ke sledování těch dalších sérií, ale zatím spíš ne. I přesto ale dám 70%, velmi těsných a velmi slabých. Mě to prostě nedostalo tak, jak jsem čekal.

70 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

F***?

Ač nejsem velkým příznivcem post-apokalypso-mimozemských sci-fi, jsem ze zajímosti stáhnul pilotní díl. Ten mě naprosto nadchnul svým "filmovým" zpracováním. Příběh je pro mě neotřelý a zajímavý. Největším a klasickým záporem každého amerického seriálu (od kabelovek nevyjímaje) je trojice patriotismus-mladá láska/dětská role-nesmrtelnost hlavních postav. Tento seriál od začátku tyto problémy dobře potlačoval. Avšak, jak přibývají epizody... Přibývají i další minuty prolíbaných scén, dětinských úletů a blábolů o "svrchovanosti" USA. Hlavní postavy jsou čím dál dokonalejší a otravnější. Myslím, že pokud seriál skončí pátou řadou, bude to ideální počet.
Propracování příběhu a zápletek je, tak akorát, nezavaluje nás zbytečnými informacemi, jak funguje ten a ten pohon, žádná epizoda nebyla celá prostřílená a nejsme zavaleni velkým množstvím krve.
Největším plus je, že nemusíme sledovat seriál, kde se díry v příběhu vyplňují erotikou a kde herec, který neví co má pronést, vyplní ticho univerzálním slovíčkem na F.
Moje hodnocení:
S1-100%
S2-80%
S3-80%
S4-70%

80 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Padající nebe

Seriály s tématikou postapo mě docela baví. Na první pohled to je o něco slabší než Jericho a hlavním problémem je pro mě vykreslení mimozemšťanů. Ty moc nemusím, ale je mi jasné, že nějaký nepřítel být musí. Při prvním pohledu na ty lodě se mi vybavil District 9, což v mém případě není nic pozitivního. Postupem času jsem si hlavní postavy docela oblíbil a určitě se chystám podívat i na druhou sérii. Samozřejmě by to mohlo být i lepší, ale těch lehce nadprůměrných 70 % si to zaslouží.

Tak a druhou sérii mám za sebou. Aliance už se netvoří s lidmi, ale dokonce i s mimozemšťany a to rodinné drama už je více než ohrané a začíná se mi pěkně zajídat. Ještě že je tam Popeova skupinka, která situaci vyvažuje a vykresluje to, jak by to asi vypadalo ve skutečnosti. Putování do Charlestonu bylo zdlouhavé, ale jak se dalo čekat Charleston nakonec vůbec není takovej, jak si ho hrdinové představovali a konec rozhodně není happyend, což přidává plusové body. Na konci samozřejmě přichází další cliffhanger. Druhá sérii udržela nastavenou laťku, někde byla možná i lepší, ale celkově se drží na stejné úrovni.

Na začátku třetí řady opět přichází časový skok a chvilku trvá než se rozkoukáte, abyste zjistili co se událo během vaší nepřítomnosti. Tentokrát se kromě války s mimozemšťany zabýváme hlavně narozením "dcery" Toma Masona. Ta samozřejmě není tak úplně člověk, což přináší zajímavé otázky. Ve finále přijde pár zvratů a velké nalákání na další sérii. Pokud jste s Falling Skies vydrželi doteď jako já, tak je neopustíte, protože vás bude zajímat co dál. I když se může zdát, že kvalita je o něco slabší.

Čtvrtá série se hned v úvodu opět dočká výrazného časového skoku. Skupina hlavních hrdinů je rozmetána na několik frakcí, aby se zhruba v polovině série všichni shledali a znovu vymysleli plán jak porazit nepřítele. V této sérii sehraje největší role (už dospělá) dcera Toma a Anne, Lexi. Jinak série není žádný zázrak a v podstatě pořád pokračuje v tom, co už známe a nepřináší nic nového. Zdá se, že seriálu polehku dochází dech a rozhodnutí pro závěrečnou sérii vypadá jako ideální řešení.

V závěrečné páté řadě dokonává Tom Mason obrovskou proměnu. Začal jako chlápek, který by obětoval vlastní život pro záchranu ostatních, ale válka z něj udělala někoho jiného. Stále je pro něho nejdůležitější rodina, ale stává se mnohem chladnějším a necitlivějším hrdinou než jak ho známe. A největší problém s tím měl Pope. Upřímně jsem doufal, že jejich střet přinese ještě horší důsledky. Trochu mě zklamalo i to happyendovské finále. Samozřejmě, že jsem čekal vítězství lidí, ale rozhodně jsem si myslel, že přijde hodně obětí. To, že všichni přežijí (ba dokonce jsou i oživováni) mi zážitek trochu pokazilo. Přesto nebudu na Falling Skies vzpomínat ve zlém.

70 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Falling Skies: Emzáci útočí a nemají soucit

Vesmírní mužíčkové Stevenu Spielbergovi stále nedají spát. Proto jim coby producent věnoval další televizní seriál. Zapomeňte ale na sympaťáka E.T.! Tentokrát stojí lidstvo na pokraji zotročení a vyhubení.

Vztah Stevena Spielberga k mimozemským civilizacím by vydal na krabici plné knih a přinejmenším několik podobných publikací už dozajista vyšlo. Není pro filmaře větší štěstí, než když najde své životní téma hned zkraje tvorby. Nemluvě o tom, že mu pak dané téma vydělá miliardy.

Zatímco ve většině Spielbergových filmů a seriálů, od Blízkých setkání třetího druhu po Unesené, se ovšem lidstvo s návštěvníky z hvězd spíše oťukávalo a seznamovalo, v zámořském seriálovém hitu Falling Skies jsou mantinely hry nastaveny trochu jinak. Žádná pátrání, žádné schovávačky. Spíše jako by nám zde ožila Válka světů, a to včetně výrazné rodinné linky, kterou režisér v roce 2005 propašoval do svého vědecko-fantastického akčňáku. Podobně jako v dalších nedávno zrušených Spielbergových seriálech Extant, Under the Dome anebo Terra Nova totiž jde o seriál komunitní a pevně spjatý s jistou americkou famílií. Říkejme jim Masonovi. Ti, kteří přežili. A brzo se odváží k protiútoku.

Boj o všechno

V nevzdálené budoucnosti, kdy se seriál Falling Skies odehrává, bude všechno jinak a z velké části špatně. Tomu, že se naše planeta rojí nezemskými entitami, už se nikdo nediví. V podstatě ani nemá kdo. Během invaze ohromných ufonských korábů vymřelo na devadesát procent lidské populace a většina sídel lehla popelem. Tajemní Espheni skrze svoje další mimozemské pohůnky a futuristické roboty prokázali, že si do naší galaxie nepřišli povídat. Jsou tu, aby vytěžili Zemi až do posledního zrnka horniny, a každého, kdo jim stojí v cestě, automaticky odstraní. Ušetřit chtějí pouze děti, kterým připevňují na záda otrokářské symbionty. Náš druh zde hraje až druhé housle.

Přesto ovšem zůstaly hrstky lidí na útěku. A třebaže se v křovích krčí před hlídkujícími drony, pořád touží po pomstě. Chtějí s nevítanými návštěvníky bojovat a celou dobu v podstatě čekají na vůdce, který by je sjednotil. Na někoho, jako je Tom Mason, bývalý profesor dějepisu s tváří Noaha Wylea, kterého dobře známe z Pohotovosti i z Flynna Carsena a jeho Knihovníků. Jenže dokáže být právě tento otec tří synů a ještě nedávno pacifistický pedagog oním správným kandidátem na pozvednutí pochodně odporu a partyzánského rebelství? Věřte nebo ne, když vám někdo unese syna, máte najednou energie na rozdávání a žádný samopal vám není cizí. A navíc již brzy přispěchají Masonovi a jeho lidem na pomoc nečekaní spojenci. Jen je nezbytné do jejich příchodu přežít, což nebude v tomto poutavém a ponurém postapokalyptickém světě žádná legrace.

Na boj ovšem budou mít Masonovi zase dost času. Už dnes má tento v zámoří oblíbený akční sci-fi seriál silnou fanouškovskou základnu i přes jeho zrušení po páté sérii.

Za mě rozhodně plus.

50 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Čím dál tím horší

Dokoukala jsem to jen s vypětím všech sil. Bohužel šlo o ten typ seriálu, který se s každou sérií stával víc a víc nesmyslným - jak se začne s vědou a vysvětlováním, jde to do kopru :)

První série ale byly dobré a stačilo to natolik, aby mě zajímalo jak to skončí. Díky bohu, že už to skončilo :)

50 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Tenhle seriál mne baví

protože je hlavně o vztazích mezi lidmi a především v rodině. Že se odehrává za invaze zlých mimozemšťanů a tudíž každý musí chtě nechtě ukázat, co je zač, tomu dodává šťávu. Vlastně je to i o vztazích lidi-nelidi, nelidi-nelidi. To všechno tu 100x bylo, pravda. Ale tady je to vyjádřeno nějak naléhavěji - potřeba lásky, soudržnosti, svobody a důstojnosti. Tyhle "hlouposti" a ""samozřejmosti" začne člověk postrádat ve chvíli, kdy je ztratí.
Herecké výkony na úrovni, 4. řada jeví se mi drobátko natahovaná, není nouze o překvapení, řemeslně dobré, pokud mohu soudit - vzato kolem a kolem - nemohu se dočkat 5. řady.
Páté řady jsem se dočkala. Začala zčerstva, Mason se s tím přestal mazlit, vše spělo, k mé spokojenosti, v bojovém duchu do finále.
Co říci o závěrečném dílu celého seriálu? Jelikož zde nesmím užíti šťavnatých a jadrných slov naší mateřštiny, která jsou vysoce expresívní a pregnantně by popsala mé dojmy, omezím se na pouhé " Pane Bože, au!"

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Chceme přežít!

Tento seriál není o boji s mimozemšťany, ale o tom jak se dá přežít. A v tomto duchu se celý děj odvíjí. Nejde o spoustu akčních scén, ale spíše o zkoumání emzáků ... jejich chování, proč přišly a co od lidí chtějí, což je vlastně příjemná změna oproti jiným seriálům a filmům. Nápad je to originální, ale zdá se mi, že doposud nebyl využit celý potenciál. Seriál se drží zatím v pomalém tempu, ale věřím, že se po čase rozjede. Však máme za sebou prozatím dvě sezóny, tak uvidíme čeho se dočkáme.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Fight back!

Jednou jsem označil Falling Skies za dětský seriál. Svoje děti bych nenechal dívat ani na trailer na momentální (třetí) sérii. Jsem rád, že se oproti mým očekáváním seriál pohnul, postupné hodnocení seriíí bych začal na 40% u první 60 - 80 u druhé a věřím, že půjdu výš. Kvalita u mě stoupla díky smrti některých členů druhé Mass. Možná se v nové sérii dočkáme i menší nedotknutelnosti hlavních postav, určitě by to přidalo šťávu. Na druhou stranu se občas bojím že postupně vymře celý odboj, uvítal bych tak nové postavy. Příjemné je, že postavy jsou jako na houpačce - jako v reálu, žádné komicky působící ideální vztahy v malé armádě bojující proti čirému zlu. Když se daří radujou se, když je problém přicházejí konflikty. FS u mě stouplo na velice slušných 80%.

80 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

UFO střílečka od Štefana

Při sledování prvních dílů jsem měl pocit, jako by se hrála nějaká počítačová hra, co díl jedna mise - obstarat potravu, zachránit kluka, najít dopravní prostředky, benzin, atd. a když se objeví mission completed, je konec dílu. V celku je tento seriál rozdělen na dvě fáze, první - kde vystupují robotíci, a pak takové ty ještěrky (plíživci), je dobrá, akční, chvílemi by i to napětí převládalo. Druhá - typická těžce proamerická, rodinná, stavějící na opěvování hrdinských činů, bušení se v prsa, objímání se atd. - toho je zde klasicky přehršle a to mě zkrátka ničí. Herci jsou jinak sympaťáci. Ale upřímně se přiznám, čekal jsem více.

40 %
42 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
58 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Nuda

Taková ohromná očekávání, a vzešla z toho taková nuda, plná přehrávanýho patriotismu, patosu, klišé a až tragické nelogičnosti. Obětoval jsem tomuto seriálu pět dílů, přičemž jsem držel stále naději, kterou jsem vzdal během dílu šestého. Zklamání a nuda.

30 %
42 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Těžké je hodnotit zápas po poločase...

Největší slabinou FS bude pro většinu hlemýždí tempo, ve kterém se děj sune kupředu. Je sice možné, že někomu se právě pro tohle bude FS líbit (a budou kvitovat snahu o co největší prokreslení postav) ale většině prostě bude chybět větší spád. Občasné zbytečné rozpitvávání nedůležitých dějových linií (přesun z bodu A do bodu B, vztah otec otec-synové, vztah otec-vnadná ošetřovatelka, atd...) zvládají herci obstojně a nedá se říct, že by někdo vyloženě nezvládal nebo přehrával (snad až na některé dětské herce) a "headliner" Noah Wyle si svou roli spasitele lidstva, všeznalého génia a starostlivého otce očividně užívá. Nabízí se srovnání s námětově velmi podobným seriálem V a nutno říct, že co do atraktivity bych to viděla tak 10:7 na body pro V. Ale pořád je to jenom průběžný stav a po konečném hvizdu může být vítěz opačný... Vizuální efekty jsou u obou seriálů stejně nízkorozpočtové, ale svou roli plní dokonale (snad jen ti roboti by nemuseli tak okatě připomínat chodící lampy...). Zatímco V sází na globálnější pojetí mimozemské invaze, FS se (zatím) zuby nehty drží úzkého pohledu skrze skupinu(y) přeživších. A právě to pro mě jeho největší slabinou, snad to další sezony napraví.

70 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Kvalita !!!

Po ukončení SGU a všech ST mi tady prostě něco chybělo... FS to sice neúplně zaplní, ale snaží se o to a představuje postapo svět, ve kterém je místo pro vztahy, a ve kterém je rodina stále na prvním místě! U mně prostě boduje a mrzí mne jen to, že se jedná jen o letní seriál. První 3 série viděny v několika málo dnech... :)

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Po 4. serii

Já vím, Spielberg si prostě musí držet rodinu. Ale už je fakt trapné, že ani po čtvrté sérii, kdy je v podstatě celá ta jejich "mass" rozprášená, nezařval ani jeden z nich. Beztak se v další sezóně ukáže, že ani to, co bylo v závěru čtverky, není pravda ;) S takovouhle to u mne brzy klesne na 60%

70 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Na rodinné drama to není špatné

Dlouho jsem se tomuto seriálu vyhýbala. Né že by mi nevyhovoval námět, šlo spíš o herecké obsazení - Tom (hlavní hrdina) mi spíš pořád sedí do ER než do postapokaliptického, mimíky nasáklého rodinného dramatu, ale budiž. Seriálu jsem dala šanci a nakonec myslím, že jsem udělala dobře. Sice mě opravdu často nudí roztahaný děj a sáhodlouhá morální dilemata hlavních hrdinů, ale postupně se Falling Skies stal ceněným přínosem pro watchlist :)

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Zklamání

Na tento seriál jsem se velice těšil. Z pilotu jsem však byl velmi zklamán. Přijde mi to takové nudné a nemastné neslané. Z tohoto tématu dle mého může vzniknout kvalitní film, ale roztáhnout to na seriál? Pak jen vznikne nuda a zase nuda. Bohužel.

60 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
42 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Nejlepší seriál

Tak tomuto seriálu mohu říct, že má velice dobré obsazení a přesně ten děj, který bych od nějakého seriálu očekával. Nejen že se tam odehrává doslovná hra o přežití s vetřelci z jiného světa, ale také se tam hlavní postava, učitel dějepisu Tom Mason, snaží ochránit své tři syny a zároveň musí provádět těžká rozhodnutí, aby byli všichni v pořádku.

Tento seriál mě vážně nadchnul a těším se, co si pro náš scénáristé připravili v dalších dílech. Za mě tomuto seriálu dávám 100%.

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Seriál

Po shlédnutí prvních dvou dílů jsem na rozpacích. Musím tedy uznat,že mimozemšťanů tam bylo více než ve filmu světová invaze (která pro mne byla úplný propadák). Nelíbí se mi v tomto serialu (jen doufám,že se to zlepší) ,že se neustále někdo s někým dohaduje,hádá atd. a prakticky to zabere většinu seriálového času. Boj o přežití je krásný námět,ale jak se začnou lidi hádat s velitelem ,"ty velíš špatně", "civilisti mají taky práva","a budeme hlasovat" atd. . V případě přežití se tohle neřeší a řešit nebude.Tak to prostě je. Doufám,že vztahy lidí se nezvrtnou v seriál 90210.

50 %
22 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Skyline ?

Tak nemůžu si pomoct, ale po shlédnutí traileru mi připadá nejen příběh, ale přímo i ti mimozemšťané velice podobné nedávnému filmu Skyline. Ale ačkoli jsem velký fanoušek SciFi, nebudu házet flintu do žita a počkám, co nám tenhle nový seriál přinese. Sečteno, podrtrženo, u mě je hodnocení prozatím 90% :)

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Zklamání

První dvě série byly úžasný ale ve třetí seriál zkrátka ztratil své kouzlo.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Překvapení

Tenhle seriál mě velice v dobrém slova smyslu překvapil . Skvělé obsazení,skvělý scénář i natočení jednotlivých dílů. Jsem moc zvědavej na pokracování doufám že dopadne alespon jako první série aby se seriál ubýral správným směrem

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Apokalypsa po americku

Výborné efekty a pěkně vymyšlené mimozemské(možná ne,anebo jo)potvory které chtějí něco z našich surovin.Díky několika lidem kteří se tak snadno nenechají zastrašit a bojují za svoji nezávislost,to budou mít velmi těžké.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Nečekané ..

Na tenhle seriál jsem narazila úplně náhodou , ale žánrově mě hrozně překvapil . Mám tyhle sci-fi dramata ráda a ještě víc , když umí překvapit něčím novým .. Proč né - robo-ufoni a pavoukonožci ? Neustálé řešení psychologických otázek a zkoumání druhého druhu mě donutilo dívat se dál a jsem za to ráda .

Zklamání akorát přichází opět v podobě zasazení děje na americký kontinent a jeho obhajování , sakra já chci vědět , jak to vypadá v Evropě :D . Ale , co se dá čekat , bohužel u nás nejsou takové prostředky , aby tu vzniklo , něco kvalitnějšího na toto téma .

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Sci-fi, drama ... podíváš a neodoláš :)

Na seriál jsem začala koukat v letní pauze. A musím říct, že mě to pěkně chytlo.. (jsem fanoušek všech možných nadpřirozenosti, ufonu, vampiru a zombiku takže tohle bylo něco pro mě). Akce, efekty, ale i příběh člověka chytne. CO víc bude psát - určitě se na to podívejte ;-)
------
Hodnocení po dalších seriích.

První byla bomba - 90%
Druhá ušla - 70%
Třetí nuda - 50%
Čtvrtá nabrala druhý dech a musím říct zatím super!Tak doufám, že to zas nespadně někam k 50% - 80%

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Pohoda

Po pilote a prvých dieloch som bol na vážkach, či to vôbec sledovať. Napriek akcii a vyváženosti dialogov a akcie mi to prišlo také nijaké. Ale boli tam sympatickí, pohodoví herci (najmä kapitán Weaver a Dr. Glass) tak som sa rozhodol, že tomu dám šancu. A za seba musím povedať, že som urobil správne. Zapáčilo sa mi to. Po prvej sérii som bol na 60tich percentách ale po druhej som šiel na 70. Nie všetci herci sú v pohode a je tam kopec patosu ale nie je to nič neúnosne. Páči sa mi hlavne rozvoj deja a aj toľko kritizované venovanie sa vzťahom. A aj keď to nie je seriál kvôli ktorému by som nespal, teším sa na tretiu sériu

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk