plakát seriálu

Famílie

(Parenthood)

Zajímavosti ze seriálu
Původně měla postavu Sarah hrát Maura Tierney, známá ze seriálu Pohotovost. Kvůli zjištěné rakovině a následně podstoupené léčbě byla v polovině 1. série nahrazena Lauren Graham, která její scény přetáčela.
Herci Peter Krause a Lauren Graham, kteří v seriálu hrají sourozence Adama a Sarah, spolu během natáčení začali chodit.
V prvním díle hrál bývalého manžela Sarah Setha Holta nepříliš známý Darin Heames. Poté, co se v druhé sérii začala jeho postava rozvíjet, jej hrál seriálově známější John Corbett.
Ještě než produkce obsadila Lauren Graham, byla oslovena Helen Hunt, ale nedohodla se s tvůrci na výši platu.
Seriál vznikl na motivy stejnojmenného filmu z roku 1989. Jedná se již o druhý seriál na motivy tohoto filmu (ten první byl vysílán ve Spojených státech v televizní sezóně 1990-1991).
Když Lauren Graham zjistila, že má hrát stejně jako v seriálu Gilmorova děvčata (2000) svobodnou matku, zděsila se, ale po přečtení scénáře nabídku přijala.
Craig T. Nelson přijal roli Zeeka Bravermana poté, co odmítl postavu dědečka v seriálu Modern Family (Taková moderní rodinka).
Herečka Diane Farr byla původně obsazena do role Kristiny, ale musela seriál opustit kvůli tomu, že měla roli v seriálu Californication a natáčení by se jí krylo.