plakát seriálu

Famílie

(Parenthood)

Názory uživatelů

Každý máme problémy...

Já nejsem moc velká fanynka "vztahových seriálů", ale Parenthood je velká výjimka. Pokud někoho první díly úplně nezaujmou (což nebyl můj případ), rozhodně by měl vydržet, protože čím delší je příběh a čím víc známe hlavní postavy, tím je to lepší.

Spousta hlavních postav zajistí, že se nebudete nudit, protože většinou platí, že v každé epizodě je hlavní zápletka zaměřená na jiného člena rodiny a jeho proplouvání životem. Navíc postavy jsou výborně charakterově vystižené a každý si najde svého oblíbence (nejednoho).

Teď končí 4.řada a musím říct, že pro mě byla nejlepší ze všech. Bravermanovi jsou skvělá rodina, která drží při sobě, ale každý má svůj život a svoje trápení.

Pokud někdo ještě váhá - jděte do toho, stojí to za to :)

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Seriál za trest

Divila jsem se, že neznám seriál, kde hrají moji oblíbenci Lauren Graham a Peter Krause, nikde jsem na něj "nenarážela". Tak jsem to chtěla napravit, aktivně jsem nastahovala 4 série, aniž jsem viděla jediný díl (protože tam přece hraje Lorelai a Peter, tak to přece bude super). Po první sérii jsem nebyla spokojená, nejraději bych s tím sekla, ale nene... já se naučím "kupovat zajíce v pytli" :-). U druhé už jsem si opovržlivě odfrkávala, při třetí už jsem vyrostla o pár cm, oči mi asi zůstanou vyvrácené navždy... až takové předvídatelné klišé to je. Každý tam každému do všeho kecá, kolik velbloudů už tam vyrobili z komárů, to by bylo na několik karavan, a na konci vyřešení každé maličkosti se udobřují a neustále se ujišťují, jak moc se mají rádi.
Moje původně oblíbenkyně Lorelai (no Sarah :-)) dostala místo dcerky nějakého podivného skřeta, který se určitě účastní soutěže "Dokážete mít na hlavě účes, kdy v 17-ti vypadáte jako 45-letá stará panna?". Také dostala syna Jaryna s účesem podle kastrolu, ale ten je tam naštěstí téměř neviditelný. Samotná Sarah je absolutní zkrachovalec, který se ve 38 připlazil zpět domů k rodičům, s holým zadkem, nemá ani na nájem a její starý křáp se rozpadl...ale aspoň uznala, že rodiče měli s jejím vyvoleným Sethem pravdu. Ten měl rovněž holý zadek, chudák neměl ani na protialkoholickou léčebnu, a nemohl už ani okrást syna o sběratelské kartičky, protože ty prostě propil nebo profetoval...ale to nic, Sarah mu stále věří a ráda vypomůže, navzdory rodičům, kteří ji a děcka nechávají bydlet zadarmo a beztak je i živí.
Peter (Adam) je absolutní klaďas, bez jediné chybičky. Což je nakonec protivné taky :-).
Crosby, benjamínek..nezapomenu jak upřímně kulil oči údivem nad přítelkyní, která mu řekla, že je jí 34 a už je připravená na dítě, ovšem smíří se s tím, že ho budou mít až za 3 roky, tak jak to chce Crosby. On chtěl asi počít na své 40-tiny, možná aby si to lépe zapamatoval, ale ty oči valil, jako by té holce bylo 19-náct a jemu 22...rozmazlený, sebestředný, nedospělý a takto se to s ním táhne už 3 série.
Jediná postava, kterou jsem si oblíbila, je druhá ze sester, Julia. Sice z té postavy v seriálu taky udělali trochu hlupáka, když si vzpomněla až po 5 letech, že chce druhé dítě, přičemž její manžel, který byl celých těch 5 let doma, na "mateřské", už toho měl plné zuby a těšil se do práce. Ale to by u nich nebylo žádné drama, takže místo rozumné úvahy, že jednomu prckovi mohlo být 5 a druhému už 3 a bylo by to naráz, je nechali celé ty roky přemýšlet nevím nad čím...
Rodiče těch 4 - no, matka přebornice v kyselých obličejích, otec přeborník v míchání se do úplně všeho a všem.
Vyloženě nemám ráda Kristýnu (Adamovu ženu), i když ta je tam brána jako pohodář. Je to taková lasička s lasičím obličejem. A nemám ráda její dceru Haddie, která se evidentně také účastnila té soutěže o to vypadat co nejstarší díky vlasům...
Celkově se jim ta omladina moc nepovedla obsadit, holky měly na začátku seriálu 19 a 22 a prostě na 16 a 17 nevypadaly, staré mladé obě dvě, jaryna češou podle hrnce už 3. série, jediný sympatický a roztomilý prcek Jabbar to fakt nezachrání.
A já si svou chybu už odpustím a dílem 3x16 končím, protože aby jedna sestřenice žalovala mamince na druhou sestřenici, že si na služební cestu bere sexy oblečení (a říká to proto, že má o ni obavy, protože tam jede se svým mladým svobodným šéfem, ó hrůza, Sodoma Gomora, ale že ona sama v 16-ti chodila a spala s afroamerickým alkoholikem se záznamem za ozbrojené loupežné přepadení, to nic, to se strašně divila, v čem je problém) je jeden vrchol a scéna, kdy téměř dospělý (přičemž není sám, má přítelkyni a dochází do její rodiny a velmi si rozumí s rodiči = už opravdu není děcko) kluk kňučí se slzama v očích příteli své matky, že se moooc bojí toho, že si maminka pořídí s tímto přítelem další dítě a moc ho to bolí, protože je to jakoby jeho a jeho sestru (už dááávno odstěhovanou a dospělou) chtěla maminka opustit a založit si novou rodinu...fňuk. Že ta matka by si konečně zasloužila normálního chlapa a trochu štěstí, to ho nenapadne. Ne, maminka je jejich :D ( kdyby si raději skočil do toho kadeřnictví...jaryn ).
Seroš letí do koše, to si raději pustím potřetí (nebo počtvrté? :-) Modern Family. A bohužel se mi zprotivila i "Lorelai" :-).
Jdu tady se svým názorem proti proudu, to vidím, ovšem já jsem na obrazovce viděla jedno pospojované obrovské předvídatelné klišé, které se snaží brnkat na city.

20 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Srdeční záležitost

Konečně aspoň nějaká náhrada za Gilmore girls (i když ty byly samozřejmě kultovní a nic jen nepřekoná:))
Lauren opět válí a vůbec všechny příběhy jednotlivých členů rodiny mají něco do sebe. První série mě moc nebavila, sledovala jsem z nudy, druhá mě chytla a po třetí mám vyloženě absťák na další osudy Bravermanů:-)

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Parenthood

K tomuto seriálu mě přilákala Lauren Graham, jelikož jsem fanda gilmorek. Bohužel je pro mě natolik Lorelai Gilmorovou, že mi ze začátku dělalo velký problém si na ní zvyknout v jiném seriálu.

Parenthood je taková oddechovka. Seriál rozhodně neurazí, ale ani nenadchne. Mohly by tam být větší zápletky nebo troška humoru.

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Ako kedy

Na začiatku som tento seriál milovala a pozerala som ho skutočne neustále. Bola to taká akurát netupá oddychovka, ktorá vcelku dobre opisovala pocity postáv, aspoň podľa môjho názoru.

Neskôr ale, neviem no, dej sa pre mňa stal až príšerne predpovedateľný. Čo seriálu nedokážem zabudnúť je Amber, ktorú som niekoľko posledných sérii snáď okrem plakania nič riadne nevidela spraviť.

Napriek tomu som ho s radosťou dopozerala a možno niekedy dám reprízu.

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Jason Katims podruhé

Parenthood jsem objevil až v době, kdy běžela pátá série. První série je jako vždy hlavně o seznámení, tady je to ještě komplikovanější, protože Bravermanů je jako psů a chce to chvilku, aby si v nich člověk udělal pořádek. Poté co jsem se zorientoval v tom, kdo je kdo a kdo chce co, tak musím uznat, že jsem spokojen. Seriál mi přináší přesně to co jsem hledal, oddech. Díly nejsou nijak extrémně dramatické, takže se u nich dobře odpočine. Moje nejoblíbenější částí je zatím příběh Crosbyho, Jasmine a Jabbara. Uvidíme, jak se to vyvrbí v dalších sériích. 70 %

Druhá série mi taky rychle utekla, až jsem se divil jak moc rychle to bylo. Nicméně vím, že po ní určitě nemůžu dál tvrdit, že seriál není žádný velký drama. Protože těch dramátek se tam za tu sérii odehraje opravdu hodně. Nejvíc mě vytáčí Adamova rodinka, protože on s Kristinou podle mě řeší největší pitomosti, hlavně kvůli Haddie. Spousta dramat sebou přináší i Sarah a Amber a taky mě ne všechny baví. Mnohem radši mam klidnou dvojici Joela a Julie. A úplně nejradši mám pořád příběh Crosbyho a Jasmine. Jsem rád, že mu Jasmine neodpustila, co by to bylo za příklad, kdyby se vykoupil jen velký gestem. Nemůžu se zbavit dojmu, že je to snad nejubrečenější a nejuřvanější seriál, který znám. Vážně, tady podle mě musí dělat casting tím, že se před nima herec musí rozbrečet. V každém díle se to minimálně jednou opakuje. I přesto mě na to, ale pořád baví koukat a těším se na další sérii. 80 %

Třetí série začíná úplně jinde než ta předchozí skončila. Sice ne úplně, ale je tu poměrně velký časový skok. Což ale vůbec nevadí. Tahle série se točí hlavně kolem Nory, kolem vybudování Luncheonette (Bistra), kolem vztahu Sarah a Marka, kolem těhotné Zoe a toho, jestli si její dítě vezme Joel a Julie a to není všechno děje se toho opravdu hodně a všechno to skončí na svatbě. S postavami už jsem na stejné vlně, vím, které mi vadí a které mám rád. Každý si určitě najde tu svoji oblíbenou. Skvělá série a už se nemůžu dočkat až se pustím do další. 90 %

Čtvrtá série přinesla opět časový skok jak už je zvykem a taky nová dramata. Některá jsou zajímavá a některá méně, jak už to tak bývá, nelze se zavděčit vším všem. Nejhorší na téhle sérii je, že nejvíc prostoru dostávají postavy, který mám rád nejmíň. Tedy Sarah a její rozhodování a Kristina a její rakovina. Navíc přibyla ta malá mexická kukačka, která mi tedy do oka ani trochu nepadla a vůbec se nedivím Julii, že nad adopcí nakonec pochybovala. Z nových postav mě nijak nenadchnul Hank, ale docela se mi zalíbil voják Ryan. Z konce série očekávám, že příští sérii dostane víc prostoru Crosby a Jasmine a to je dobře. 90 %

V začátku série je pozornost věnována hlavně Kristině a její snaze stát se starostkou a taky Sarah a její snaze stát se fotografkou. Možná se mi o jen zdá, ale přijde mi, že tyhle dvě dostávají největší prostor a mě tak nějak štvou. Ale asi jsem jen nespravedlivej, protože i Julia a Crosby dostávají pozornosti dost. Ve druhé polovině přichází zatím asi nejdivnější příběh, co se tam odehrával a tedy Joelovo opuštění rodiny. To mi přišlo šíleně zvláštní a nepochopitelný, až mi vadilo jak moc dělali z Joela blbce. Líbí se mi, kam se v závěru série vyvinul příběh u ostatních členů rodiny a doufám, že přijde další série a já budu moc dál sledovat jejich příběhy. Teď budu muset nedočkavě čekat. A doufám, že bude víc Amber, Drewa nebo Haddie. 90 %

Závěrečná šestá série byla zkrácena jen na 13 epizod a postavy se neukázali ve všech dílech, ale ani to nezabránilo tomu, aby vzniklo opravdu důstojné a skvělé zakončení. Největší prostor dostala hlava rodiny, tedy Zeek. Na pozadí toho se odehrálo usmíření Joela a Julie, těhotenství Amber a problémy v podnikaní u Adama a Crosbyho. Vše vyvrcholilo svatbou Sarah a Hanka. V závěrečné epizodě si toho tvůrci připravili opravdu hodně, dočkali jsme se svatby, ale i smrti jedné z hlavní postav. Přesto považuji zakončení Parenthoodu za jedno z nejlepších, co jsem kdy viděl. Rozloučení, které si seriál zasloužil a my diváci víme, že příběh pokračuje dál...

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Přestala jsem se koukat

Seriál jsem rozkoukala kvůli Lauren, jelikož jsem byla milovnice Gilmorek. Po asi dvou seriích jsem to ale vzdala, protože jsem neměla sílu na to koukat, jak se neustále každý přeřvává a mluví několik lidí naráz.Tohle se děje v každém díle, téměř v každé scéně... Nemluví, nebo nevydává zvuk jeden člověk, ale minimálně dva najednou. Třeba to pro ostatní není důvod k nekoukání, ale pro mě ano... mě z toho opravdu po intenzivním koukání začala bolet hlava. Dávám 70 procent za super obsazení, herecké výkony a neustálou dávku nových dramat...

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

I don't want to listen to your mother! I'd rather listen to the air in the sprinklers!

Upřímně už si nepamatuju jak jsem se k tomuhle seriálu dostala. Možná přes televizi, kde jsem viděla pár dílů? Fakt netušim. Hlavním lákadlem pro mě stejně byla Lauren Graham, která je moje oblíbenkyně už od Gilmorek. Ze začátku mě to docela chytlo, ale musím říct, že jak série pokračovali, tak mě to baví pořád míň a míň. A obzvlášť teda poslední série mi přišla hrozná.
Spousta postav mě tam teda naprosto vytáčí, ale hodlám ještě koukat dál, ovšem uvidíme jak dlouho mi to vydrží :D

50 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

:)

Po sledování Gilmorek jsem byla zvědavá,co mi Famílie přinese a kupodivu jsem od prvních dílů neutekla a mám to jako odreagování od napínavějších a rychlejších seriálů,takže jo,uvidím co se s celou rodinkou bude dít dál

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Obyčejní lidé

Konečně. Konečně seriál ,kde nejsou všichni dokonalí a kde nám divákům nedávají sežrat ,že mi takoví nejsme. Sympatické postavy ,ralistické problémy i rodiná pouta mě ubezpečují v tom ,že Famílie je to pravé ořechové.

70 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

:)

na doporučení mojí kamarádky jsem si sáhla první sérii a dnes se na ní chystám,tak s chutí do toho a určitě už můžu říct,že mě bude bavit,takové seriály mám ráda

80 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Rodina jak má být

Mám tuhle rodinu ráda, právě proto, že je to rodina, která drží vždy při sobě, ale umí se i nesnášet a lézt vám na nervy. Příběhy ze života, které se mohou stát i vám, veselé i smutné, bez kterých už se neobejdete.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé