plakát seriálu

Flowers for Algernon

(Algernon ni Hanataba wo)

Názory uživatelů

No, páni! Yamapi si vzpomněl, že umí hrát.

Mně se Algernon moc líbil. Možná bych dala o kousek míň, ale za ten poslední díl a za Yamapiho výkon musím jít skoro do plnejch. Hrozně se mi líbilo, jak to Japonci zpracovali. Jsem ostuda a původní předlohu neznám, ale znovu mi prostě dokázali, že když je konec udělaný dobře, tak je úplně jedno jak celý seriál dopadne. Většina postav je skvěle napsaná i zahraná. Ti, co mi na začátku přišli na pár facek, se na konci stali lidmi, které jsem dokázala pochopit. A mezi všemi vyčnívali dva herci. Jednak Kubota, kterého jsem do teď spíš nesnášela. V téhle roli byl ale skvělý, a i když se chvilkami objevila ta antipatie, kterou jsem k němu měla, tak jeho světlé chvilky ji dokonale převálcovaly. Tím druhým je pochopitelně Yamapi. Od prvního dílu jsem na něho zírala, jako když ho vidím poprvé. Od Nobuty, kde byl také skvělý, hrál pořád ty samé nafrněné a ubulené chlápky, na které se ovšem dobře kouká. Role v Algernovi pro něho musela být výzva a on se jí zhostil se ctí. Doufám, že je tohle pro jeho kariéru zlomová role a zase někdy se předvede v roli, která se posunuje někam dál tak, jako to bylo tady.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Hello, God! po japonsku

Říkala jsem si, že jsem se dlouho nepodívala na nic, v čem hraje Yamashita a po prostudování synopse jsem si říkala, že mu dám šanci.

Příběh není nic nového. Před lety jsem viděla korejský seriál na stejné téma, samozřejmě s malými rozdíly, ale tenkrát mě uchvátil. Říkala jsem si, co s příběhem udělá japonské zpracování a zda nechá stejný pocit jako korejský předchůdce?

Hlavní postava je 28letý muž s rozumem dítěte. Jeho ztvárnění Yamashita zvládl jen z části. Chvílemi jsem měla pocit, že neví co dělat, a zbytečně tlačí na pilu. Jeho přerod v genia řídící ho se pouze logikou byl ale výborný. Myslím, že to je přesně jeho typ rolí - kamenná tvář.

Jako plus beru i vedlejší postavy, které celý příběh skvěle doplňovali. Vedlejší příběhem je zde záchrana jedné z nich.

Celkový dojem je příjemný, ale bohužel se neubráním srovnáním s korejským seriálem, co jsem zmínila. Algernon nezanechal takový dojem, abych si i po letech dokázala seriál i vybavit, ale celkově udělal dobrý dojem, podtržený absolutně nádherným soundtrackem. Díky skvěle ubíhající druhé půlce jsem se rozhodla dát vyšší ohodnocení.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé