plakát seriálu

Frasier

(Frasier)

Epizoda 4×19 – Tři rande a jeden rozchod (Three Dates and a Breakup)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Frasier pořádá benefiční večírek pro divadelní spolek. Niles mu ještě nedal šek. Prý zatím neví, jestli tam vůbec půjde, rozhodne se až podle počtu pozvaných žen. Když nahlédne do seznamu a zjistí, že se v něm vyskytuje pár nezadaných objektů opačného pohlaví, rozhodne se, že půjde. Do restaurace za bratry Craneovými přijde otec se Sherry. A to jim přitom Frasier na večer obstaral program (veselá taškařice ve stylu country), aby na benefici nešli. Sherry Nilese políbí, ten hned uteče. Roz, upocená samým pobíháním s občerstvením, potká spolužáka ze střední. Uvědomí se, že má pod nosem knírka od mléka, a propadá se studem. Určitě ji teď u všech známých pomluví! Niles se snaží zapůsobit na přítomné ženy, ale spíš to vypadá, jako by mu bylo špatně. Pochopitelně neuspěje. Zato Frasier jen oslňuje a ženy mu samy vnucují své navštívenky. Připadá si jako magnet na dámy.

Frasier v práci bez ustání mluví o svých rande se třemi ženami. Roz chce na svatbu bývalých spolužáků ze střední poslat svou fotku, aby věděli, jak doopravdy vypadá. Frasier vyráží do akce a snaží se zapůsobit. Vtom ale přijedou Martin se Sherry a schůzku úplně pokazí. Frasier je zoufalý. Sherry je u nich pečená vařená, a ještě mu leze do života i mimo domov. Najednou Sheery vyběhne se svými věcmi z bytu. Rozešla se s Martinem. Volá Niles a chce uspořádat oslavu otcova rozchodu...

---------------------------------------------------------------------------------------

Frasier si užívá ticha v bytě – není tu Sherry. Přijde Niles, Daphne si nacvičuje americký přízvuk. Všichni se shodnou, že Martin nese rozchod skvěle. Daphne má ale pocit, že se trápí daleko víc, než dává najevo.

Frasier má druhé rande. Opět se snaží zapůsobit, jenže se zase zjeví Sherry. Chce bendžo, co si u nechala u Frasierova otce. Když odchází, neopomene se zmínit, že včerejší ženské návštěvě pouštěl hezčí hudbu… Rande je v troskách. Roz má schůzku se spolužákem ze střední, chce si napravit reputaci. Pořídila si krásné koktejlové šaty. Jenže spolužák už odletěl domů.

Sherry přijde za Frasierem a Nilesem. Nechápe, co se stalo. Frasier se nabídne, že s Martinem promluví. Myslí si, že se otec pouze začal obávat závazků. Snaží se s ním situaci prohovořit. Dokonce ho i trochu nutí, aby to zase dali se Sherry dohromady. Vtom však dorazí další smluvená randedáma. Frasier kmitá mezi ní, Sherry a otcem. Martin přizná, že poslední dobou hodně myslí na Frasierovu matku. Vyděsilo ho, že říká jiné ženě, že ji miluje. Syn mu vysvětlí, že by si to tak matka určitě přála. Martin a Sherry se tedy dávají zase dohromady...

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Prima Cool vysílala tuto epizodu ve dvou dílech.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Roz: Srovnáváš balení ženských s nezaměstnaností, klaustrofobií a pomočováním. Nechceš mi něco říct?
Hlavní postavy
Dr. Frasier Crane
Daphne Moon-Crane
Dr. Niles Crane
Roz Doyle
Martin Crane
Vedlejší postavy
Sherry Dempsey
Doug - hlas
Adair Peck
Kimberly Egan
John Coughlin
Leslie Wellman
číšnice
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevTři rande a jeden rozchod
Původní názevThree Dates and a Breakup
Rok natočení1997
Premiéra29. dubna 1997
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka30 minut
Autoři profilu epizody