plakát seriálu

Frasier

(Frasier)

Názory uživatelů

Nikdy neomrzí

Subjektívne najlepší a najvtipnejší sitcom, ktorý sa dá pozerať stále dookola - cca 8 rokov si ho vždy púšťame pred spaním na dobrú noc - a podľa toho, čo viem, nie sme jediní :) seriál je plný inteligentného humoru, sarkazmu a hlášok, z ktorých mnohé sú dnes už ikonické. Niektoré diely pobavia menej, ale snáď v každom sa nájde scéna alebo dve, u ktorých sa nedá nezasmiať. Top diely: Dve pani Craneové; Tuleň, ktorý prišiel na večeru; Muž, plán a dievča, Julia; ...
A SK dabing je bezchybný (“Vypadnii!”).

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

proste Frasier

" Tu je Frasier Crane, počúvam Vás..." legendárna veta z úst vynikajúceho Kelsey Grammera v ktorom pri každej ďalšej jeho úlohe vždy vidím len Frasiera. jeho a Nilsov snobizmus bol tak namakaný až priam úžasný v kontraste s obyčajnosťou ich otca a Daphne Moon. Psík Edie bol fantastický a určite by som tento SITCOM zaradil do top 10 a možno aj do top 5 všetkých SITCOMov, ktoré kedy vznikly

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Jedinečný seriál

Za prvé, Frasier je můj nejoblíbenější sitcom a zároveň, i dyž subjektivně podotýkám, že podle mého názoru nejlepší sitcom, který kdy bylo možné vidět v televizi. Svým humorem a stylem je úplně jiný, než Přátelé a jiné jim podobné. Humor u Frasiera je nenucený, základní romantická zápletka mezi Nilesem a Daphne je velmi propracovaná, chvílema to až vypadalo, že k happy endu asi nedojde nikdy :-) Líbí se mi vztah obou bratrů, především to, jak si sami snaží najít omluvu pro něco, co hodlají udělat a ví, že to není dobré (recenze knihy jejich oblíbeného autora, kterou nakonec díky nim nikdo neuvidí - ale vlastně jemu prokázali laskavost). Ano, některé díly jsou slabší, ale na 11 řad je to více než odpustitelné. Osobně se mi jen nelíbí zhruba od 9. řady Daphne, která jako by ztratila tu svoji až roztomilou naivitu a ztřeštěnost a najednou je z ní dospělá, vyzrálá a suverénní žena. Frasier je snob, to je bez debaty, ale to, co se v tomhle seriálu podařilo, je vytvořit roztomilého snoba, Frasier je přesvědčený o své důležitosti, věří, že si nemůže dovolit se v ničem zmýlit, protože to by byla pohroma lidstva, ale i toto, co asi v běžném životě by nám šlo na nervy, je pojato jako vtipné rozmýšlení jednoho snobského psychiatra. I když osobně považuju za ještě většího snoba právě Nilese. Herecké výkony jsou vynikající, hlavní postavy jsou sympatické, což se nestává moc často, každá je něčím výjimečná a je svá. Český dabing je poměrně fádní, vadí mi dabování úplně všeho, i momentů, krátkých chvilek, které by lépe vypadaly, nebo spíše zněly bez zvuku. Slovenský dabing jsem slyšela jen krátce, ale musím říct, že mi přišel kvalitnější a propracovanější.

100 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Moje srdcovka mezi americkými sitcomy

Když jsem si usmyslela, že si do oblíbených seriálů přidám jednoho zástupce z velké řady mnou milovaných sitcomů, vybrat ten jeden nej bylo docela těžkým oříškem. Jelikož jsem velkou ctitelkou britského humoru, logicky se můj zájem obrátil tímto směrem, jenže pak můj zrak padl na Frasiera a já si uvědomila, že pokud pro mě existuje v tomto směru nějaká srdcovka s velkým S, jsou to právě příhody dvou snobských bratrů psychiatrů, jejich povahově odlišného otce v důchodu, svérázné Angličanky Daphné, chlapy nahánějící produkční Roz, kouzelného psíka Eddyho i nikdy nespatřené Maris. Což je docela paradox, protože já vlastně Frasiera vždycky považovala víc za komedii na pokračování, než za sitckom. Asi je to tím, že tyhle postavy nikdy nebyly jen legračním strojem na hlášky, ale hluboce lidskými charaktery, které se neustále vyvíjely a tomu také odpovídaly herecké výkony všech zúčastněných, žádné významné pohledy do kamery typu "teď jsem nahodil velký vtip", ale skutečné seriozní hraní. A přece to bylo nesmírně zábavné a humorné, to že jsem ještě i v poslední, jedenácté sérii občas dostávala záchvaty smíchu určitě o něčem svědčí, stejně jako to, že se k tomuto seriálu čas od času ráda vracím a dávám si ho se slovenským dabingem, který se neskutečně povedl, na to jak dabing moc nemusím, klobouk dolů. A nejlepší na tom všem je, že ač ne svým vznikem, tak duchem svého zpracování, je vlastně tak trochu i britský.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Tak žijí snobové

Kelsey Grammer je génius, jelikož dokázal udržet po jedenáct let laťku tohoto seriálu na absolutní výši, bej výraznější kvalitativnějších skoků. Měřítkem kvality tohoto seriálu nemůže být to, jestli se vám líbyly jednotlivé díly nebo ne, protože ty se vám budou líbit, ale to. jak často se budete "tlemit tak", až se budete za břicho popadat. Těch je podle mě nejvíce v třetí a čtvrté sérii, ale jak jsem již psal, ostatní série si s nimi v ničem nezadají. Když tady tak chválím, musím tvůrcům pogratulovat i k tomu, že se jedná asi o nejlepší a nejúspěšnější Spin off, jaká kdy vznikl, přičemž seriál navazoval na jeden z nejůspěšnějších a nejlepší seriál osmdesátých let - Cheers/Na zdraví.


A musím se ještě zmínit o jedné "drobné" maličkosti. Seriál jsem v originále bohužel neviděl, ale to mi naprosto vynahradil geniální slovenský dabing, který sám sebe překonal o několik tříd. Je prostě neuvěřitelné, jak tento dabing dokázal naprosto geniálně vystihnout snobské role hlavních představitelů (Fraiser a Niles Craine).


PS: Český dabing je minimálně podprůměr.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Skvelý seriál

Frasier je úžasný seriál,ktorý si drží kvalitu od 1 do 11-tej série a pre mna osobne je to najlepší sitcom v USA natočený...jednoznačne ale doporučujem pozerat v originále,či v skvelom slovenskom dabingu,pretože ten český na Prima Cool sa nevydaril a zhadzuje celkovo seriál o hodne nižšie...

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

dr. crane

Ďalšia nesmrteľná klasika 90. rokov a začiatku nového storočia. ako menšia som nechápala prečo sa moji rodičia na tom tak dobre bavia. ale teraz keď som o pár rokov staršia nedám na frasiera dopustiť. nenútený humor, úsmevné situácie, kontrast medzi otcom "obyčajným" človekom a jeho synmi " fajnovkami " vždy pobaví. frasier je jeden zo seriálov, ktoré si vždy radi pozrieme a nikdy nám nebude vadiť jeho nekonečné opakovanie na našich televíziách

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Jedenásť rokov!!!

Frasier celkom zapadá do žánru sit - com. Niektoré vtipy sú ľahko predvídateľné, no je ich tam toľko, že človek sa i napriek absencii prekvapenia nasmeje dosť.

Mňa osobne si zúspal tento seriál vzťahom Daphne - Niles, ktorý ma bavil neustále. Je to jeden z tých vecí mimo hlavného obrazu, na ktoré sa človek najviac teší. Pokiaľ boli na scéne oni dvaja, nebol to stratený čas.

Na nervy mi možno liezla neustála neschopnosť Frasiera udržať si akýkoľvek vzťah, lebo to čo sa stávalo jemu, bolo už fakt nenormálne. Z toho by som asi inak ubrala.

Inak solídny seriál, videla som všetky čas, niektoré aj viackrát.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Frasier

Já se bavím :) Většina mých známých Frasierovi na chuť nepřišla a já to chápu, není to seriál, který by sedl každému. Jsou bohatí, jsou snobští, ale co má být? Jejich humor mi sedí. Líbí se mi. Asi jsem také snobská :D

90 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Legenda

Pre mňa najlepší sitcom. Herecké výkony na 1 a vtip na veľmi vysokej úrovni aj keď nie pre každého. Niekomu sa môže zdať nudný, ale pre mňa je to vrchol sitcomovej tvorby. David Hyde Pierce sa po roli Nilesa pre mňa stal legendou a klobúk dole pred jeho komediálnym talentom.

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Frasier

Starý sitcom, který strčí do kapsy všechny nový, Frasier je seriál, který si vždycky rád pustim

90 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

frasier

Tento seriál ma nikdy veľmi nezaujal a neohromil. Myslím si, že existujú lepšie komédie ako Frasier. Ale vždy si rád pozriem jednu či dve časti a dá sa na tom slušne zasmiať.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
14 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí