plakát seriálu

Glee

(Glee)

Epizoda 5×03 – The Quarterback
97 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Tématem týdne ve sboru je Finn. Už je to měsíc od jeho pohřbu. Nikdo se však s jeho ztrátou nemůže vyrovnat. Sledujeme, jak se svými pocity zápasí nejen Rachel, ale také Will, Santana a další bývalí i současní členové pěveckého sboru, a také Sue.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Scéna začíná v auditoriu. Bývalí i aktuální členové sboru jsou oblečeni v černých šatech, zpívají písničku Seasons of Love z muzikálu Rent. Na jejím konci se vzadu na projektoru objeví fotka Finna s nápisem "Quaterback".

Měsíc po pohřbu. Nevíme, jak Finn zemřel, není to podstatné. Důležité je, že už tu není. Kurt odjíždí z New Yorku zpět do Limy, kde se sejde kdo může, aby uctil jeho památku. Učitelé v McKinley netuší, jak mají dětem pomoct. Sue je sarkastická jako vždy, nikdo ovšem nyní na její řeči nemá náladu.

Will zadá sboru téma týdne - Finn. Mají zpívat písničky, které Finn dříve zpíval, nebo ty, které jim ho nějakým zpsůsobem připomínají. Vše odstartuje Mercedes, která zazpívá I'll Stand By You, kterou Finn zpíval sonogramu Quinnina dítěte.

Finnova rodina balí jeho věci. Burt se nemůže vzdát jedné lampy, Kurt zase nedovolí, aby máma dala do krabice jeho středoškolskou fotbalovou bundu. Finnová máma netuší, jak má po smrti syna fungovat dál. Kurt jde do školy ve Finnově bundě, Puck ho o ni žebrá, ale Kurt mu jí nedá, ani když mu Puck začne vyhrožovat. Poctu Finnovi složí písničkou i Sam s Artiem za doprovodu zbytku party.

Santana jde památnímu místu ve škole, kde lidí za Finna zapalují svíčky. Zjistí, že Sue nařídila zrušení památníku. Santana se rozzuří, jde za Sue a do krve se s ní pohádá, skončí to fyzicky.

Emma se bojí o Willa, protože od té doby, co se o Finnovi dozvěděl, ani jednou nebrečel. Will se snaží být silný pro děti. Puck jde do fotbalové šatny, kde je Beiste. Ta mu promluví do duše. Puck se jí svěří, že bez Finna nemá nikoho, kdo z něj udělá lepšího člověka, kdo na něj bude dohlížet. Puck se poprvé rozbrečí.

Santana zpívá pro Finna písničku, nedokáže to však dotáhnout do konce, rozbrečí se a uteče do auditoria. Tam za ní dojde Kurt, který jí řekne, že nemusí být pořád svině, že může ukázat i svou dobrou stránku. Santana mu čte seznam dobrých věcí, které pro ni Finn udělal. Kurt jí dá jeho fotbalovou bundu.

Puck se rozhodne také zazpívat. Na konci jeho písničky však do místnosti vtrhne rozzuřená Santana a obviní ho, že jí ukradl Finnovu bundu. Puck se brání, že to neudělal, ale nikdo mu nevěří, protože ji tolik chtěl. Dokonce i Will mu řekne, že ji má vrátit.

Santana se jde omluvit Sue, ale ta ji zastaví. Řekne jí, že měla ve všem, co řekla, pravdu. Řekne jí, že nechá Finnův památník dál stát. Svěří se, jak moc měla Finna ráda, že se těšila na dalších třicet let, kdy si ho mohla dobírt kvůli jeho loserskému glee klubu.

Parta stojí u památníku, když se tam objeví Rachel, která jim ho pochválí. Také ona chce pro Finna zazpívat, ale musí k tomu sbírat hodně odvahy, slzy se jí hrnou do očí. Její písničkou je Make You Feel My Love od Adele.

Santana po škole vyvěšuje plakáty s nabídkou odměny pro toho, kdo jí vrátí Finnovu bundu. Řekne Willovi, že odjede zpět do New Yorku a možná už se nikdy nevrátí. Vždycky se těšila na návrat do Limy, ale teď jí jen připomíná, co všechno ztratila.

Rachel přinese Willovi fotku Finna s jedním z jeho bláznivých citátů. Svěří se mu s tím, jakou budoucnost si pro oba představovala. Will jí řekne, že ji možná nyní čeká ještě lepší budoucnost.

Will přijde domů a z tašky vytáhne Finnovu bundu. Sedí s ní na pohovce a rozbrečí se. Takhle ho najde Emma, která ho utěší.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Seasons of Love (Rent)

Úvodní skladba.

I'll Stand by You (Amber Riley)

Mercedes Jones zpívá.

Fire and Rain (James Taylor)

Artie Abrams a Sam Evans zpívají.

If I Die Young (The Band Perry)

Santana Lopez zpívá.

No Surrender (Bruce Springsteen)

Noah Puckerman zpívá.

Make You Feel My Love (Adele)

Rachel zpívá skladbu od Adele.
Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Rozlučková epizoda, která vzdává poctu Corymu Monteithovi alias Finnovi Hudsonovi.
Z původní party se v epizodě neobjevila pouze Quinn a Brittany.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Sue: Donno, jedna z nás si prdla a jsem si na 60% jistá, že jsem to nebyla já.
Hlavní postavy
Rachel Berry
Kurt Hummel
Santana Lopez
Blaine Anderson
Will Schuester
Sue Sylvester
Mercedes Jones
Artie Abrams
Finn Hudson
Mike Chang
Emma Pillsbury
Noah 'Puck' Puckerman
Tina Cohen-Chang
Vedlejší postavy
Kitty Wilde
Wade 'Unique' Adams
Diner Patron
Dottie Kazatori
Shannon Beiste
Ryder Lynn
Marley Rose
Jake Puckerman
ředitel Figgins
Carole Hudson
Burt Hummel
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevThe Quarterback
Původní názevThe Quarterback
Rok natočení2013
Premiéra10. října 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka43 minut
Sledovanost premiéry7 390 000 diváků (2,90 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody