plakát seriálu

Gravity

(Gravity)

Názory uživatelů

Gravity

Neexistuje mnoho komediálních seriálů, jejichž hlavní téma je smrt. Six feet under a Dead like me představují světlou výjimku, u které se podařilo skloubit dohromady humor i drama. Takhle zřejmě měl být koncipován i seriál Gravity. Six feet under nebo Dead like me mají na rozdíl od Gravity ale něco navíc – sympatické postavy s příběhem, děj, který se posouvá dopředu, chování postav, ze kterého vám není trapně.
S označením komedie u Gravity příliš nesouhlasím. V seriálu se sice objevují úsměvné situace (exkurze v 1. dílu, návštěva domova důchodců, potápění ve vaně) spojené nejčastěji s postavami detektiva Millera a Jorgeho, ale místy na mě působí spíše trapně. Pro představu Miller je jógu praktikující vegan, který předstírá, že je detektiv, dluží peníze snad každému, má rakovinu, pronásleduje Lilly a hledá vraha své matky. Na 10 dílů docela hodně problémů:-)
První díly mi přišly docela zábavné, takové neokoukané v nepřeberném množství vztahových seriálů. Jenže postupně se díly začínají opakovat. Každá epizoda odkrývá důvody i způsob spáchání neúspěšné sebevraždy jednotlivých postav. Způsoby, jakým se postavy chtěly zabít, působí dost komicky a nemotorně. Pokus o sebevraždu většině z nich ukázal nové možnosti – ať už lásku nebo třeba jenom schopnost zašlápnout švába.
V Gravity je na americký seriál hodně sexu a nahoty. Závěr je jeden velký cliffhanger na 2. sérii, která už natočená nebyla.
Od Gravity jsem si slibovala víc. Čekala jsem více černého humoru a dostala jsem takový nijaký seriál s postavami, které mi většinou nebyly vůbec sympatické. Pro mě je Gravity takový průměr, neurazí, ale ani příliš nenadchne.

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Gravity

Opět jedna další šílená série. Šílená trošku jinak než Better Off Ted, ale i tak pro mě funguje. A to dokonce víc než Ted. Gravity se soustředí okolo skupinky neúspěšných sebevrahů. Celý seriál je spíš drama než komedie, i když se tam pár úsměvných scén objevuje. A funguje to dokonale. Od herců přes prostředí až po příběhy.
V seriálu je hodně sexu a pětkrát tolik sprostých výrazů, kterým bezkonkurenčně vévodí 'fuck'.
Lily v podání Krysten Ritter (Veronica Mars, Gilmore Girls) je okouzlující, tak trochu mi charakterově připomíná mě samou (i když nejsem takový extém :) ). A s Robertem (Ivan Sergei, Charmed) jim to spolu moc sluší.
Tu největší šílenost v seriálu obstarává Miller. Od začátku, kdy si hraje na policajta, přes prostředek, kdy je šílený voyer ve vztahu k Lily a přes mírný pokus utopit Roberta až po rakovinu a hledání vraha své matky... Tenhle chlap měl tolik problémů, že by to vystačilo na tři seriály. :)
Poslední díl byl skvělý od začátku, ale konec mi vzal dech. Samozřejmě naprosto otevřený (výstřel přišel se střihem na závěrečné titulky, grr). Škoda že Starz seriál neobnovil, Gravity by si zasloužilo ještě jednu sérii.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí