plakát seriálu

The Guild

(The Guild)

Názory uživatelů

Napěchované pětiminutovky

I po shlédnutí třetí řady nemůžu jinak, než nadšeně prohlásit, že tento originální seriálek je úžasnou směsicí humoru a (a)sociálního sondování. Už od prvních dílů jsem si tuhle partičku závisláků oblíbil, nejvíce určitě sympatickou Codex (vlastně Feliciu Day), bez jejích gest a grimas ve videodeníčku by seriál přišel o hodně ze svého kouzla. V technické stránce sice seriál ztrácí (jak jinak), ale co je pro mě důležitější, je z něj cítit to amatérské nadšení pro věc.

Možná délka jedné série vyjde zhruba jako jedna epizoda běžného seriálu, každopádně se do ní natěsná tolik zvratů, vtipů, průpovídek a dalších nápadů, že nemůžu jinak než jen doporučit.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Felicia- v čemkoli :)

Trvalo mi docela dlouho, než jsem se o tomhle počinu dozvěděl (až někdy v průběhu třetí série- naštěstí v tomto případě se díky kraťoučké stopáži dá všechno rychle dohnat ;)). Samozřejmě, že jsem se ke Guildě dostal přes Feliciu Day, která je prostě úžasná (nedokážu si představit v roli Codex nikoho jiného) a když se vezme v potaz, že si sama píše i scénář, není co řešit. Je to prostě výborná oddechovka se skvělými vtipy, zvraty i "vedlejšími" postavami- chtěl bych potkat Vorka ve skutečném světě :D

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Päťminútovka pretkaná smiechom

Keď som začala prvýkrát sledovať The G, nemala som tušenia, čo ma čaká. No ako človeka, ktorý dôverne pozná pojem RPG ma nadšienie k tomuto seriálu chytilo - a už nepustilo.
Reálne situácie, ktoré sa hráčom skutočne stávajú. A ak vypustím posledné dve série, nemám mu skutoćne čo vytknúť.
Obzvlášť nadšená som bola po hosťovaní Willa Wheatona, ktorý sa na rolu neuveriteľne hodil.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

The Guild

The Guild je zábavný a oddychový webseriál se specifickým typem humoru, který se nemusí líbit každému. Pro mě je The Guild ovšem jeden z mých dlouhodobě nejoblíbenějších seriálů, ke kterému jsem se dostala přes Feliciu Day z Dr. Horrible's Sing-Along Blog.
Děj seriálu se točí kolem partičky asociálů sdružených v guildě Knights of God. Codex (zrzka s videodeníčkem, kterou vyhodil i její psychiatr), Vork (plešatý pošuk, který šetří, kde může), Zaboo (napůl Žid a napůl Hind, který má problémy s matkou), Clara (matka, která zanedbává své děti i manžela), Tinkerballa (holka, co pořád hraje) a Bladezz (model, který ukradl guildě všechno, co měla). Ve třetí a čtvrté sérii se navíc setkáváme s konkurenční guildou Axis of Anarchy, kterou vede Fawkes (Wil Wheaton).
Postupem času se seriál rozvíjí i mimo prostředí MMORPG do "běžného" života našich hrdinů. Hledání práce, hledání sám sebe, problémy v rodině, neschopnost zapadnout mezi normální lidi to všechno řeší hrdinové The Guild s větším, či spíše s menším úspěchem.
Na začátku každého dílu si Codex vede svůj videodeníček, kde krátce zrekapituluje předchozí díl. Herečka Felicia Day má právě během této chvíle skvělé grimasy a hlášky, které člověka dokážou rozesmát ("Já teď lžu už i vlastní webkameře."). Jednotlivé díly jsou asi tak 4-5 minut dlouhé, některé jsou vynikající, některé jsou slabší. V technické stránce je vidět, že seriál byl natáčen s malým rozpočtem, ale zároveň je vidět velké zapálení herců pro věc.

80 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Do you wanna date my avatar? :)

The Guild jsem objevila právě díky téhle písni. Ze začátku jsem měla obavy do toho jít - přece jen toho o hrách a herním světě moc nevím. Naštěstí se ukázalo, že to vůbec nevadí! :)

Díly, ač kratičké, pobaví každým aspektem, a šokující clifhangery na konci snad každé episody nutí člověka dívat se dál a dál.

Pět řad jsem zkoukla během dvou dnů a dokonce jsem pak začala uvažovat o tom, že taky začnu hrát RPG - celkově můžu jen doporučit.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Felicia a Wíll

Ať žije web seriál. Mám radost z objevení tohoto žánru. Baví mě sledovat s jakým nasazením k tomu přistupují všechny neznámé i známé tváře. Navíc mě čím dál více zajímá postava a osobnost Willa Whetona, všimla jsem si ho nejprve v Big Bangu teď tady a nakonec se i s Felicou objevil v Eurece, teď si nejsem jistá v jakém pořadí, ale každopádně všude kam přišel zahýbal s dějem a to pořádně. A Felicia je tak nádherně roztomilá. Doufám že se dočkáme brzy další řady.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

"I'm the One (that's cool)!"

Seriál, který zaujme nejenom geeky (já jsem toho důkazem :D).
Seriál z herního prostředí o strastech a slastech dívky Cyd s přezdívkou Codex. Doprovází jí naprosto geniální partička s asociálním šetřilem Vorkem v čele. Dále si pobavíte s neuvěřitelně nestarající se matkou Clarou, vychytralou Tinkerbellou, pubertálním Bladezzem a oddaně milujícím a nepraktickým Zabooem.
Celá partička je velice impozantní a 5minutové díly naprosto vtipné a záživné.
Vřele doporučuji!

90 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Zábava zabalená do RPG hávu

Ani jsem sám nevěděl co od toho můžu čekat. Zda potrhlou komedii nebo něco vážnějšího.
A výsledek? Zatím jsem viděl všechny díly a můžu říct, že si je užívám.
Již je to nějaká chvíle co jsem naposledy hrál nějaké to rpg, ale na druhou stranu si na ty časy stále živě vzpomínám. A nyní jsou ty časy díky The Guild opět oživeny:o)
Doporučuji a zaručuji, že si jednotlivé charaktery vážně oblíbíte!

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Banda otrapů

Nesympatické postavy, nedějové zápletky a dialogy, co trhají uši. The Guild začal jako fajn pokus o "jiný" seriál, ale postupem času zdegeneroval do prakticky nesledovatelného paskvilu o několika nesnesitelných asociálech. Po druhé sérii je tak už musím nechat být. Jediný světlý bod, každým coulem roztomilá Felicia Day, není dostačujícím důvodem pro další šanci.

40 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí