plakát seriálu

Hellsing

(Herushingu)

Názory uživatelů

Štýlová akcia

čaká na niekoho kto sa rozhodne pozrieť si toto anime. Bolo to jedno z prvých anime ktoré som kedy videl ale napriek tomu ma fascinovalo už prvým dielom a moje nadšenie nepoľavilo až do konca. Je to najmä postavou Alucarda a Alexandra Andersona ktorý sa mi veľmi zapáčili. Toto anime ma udržalo v pozornosti až do úplneho konca po ktorom mi bolo ľúto že sa to už skončilo kým neprišlo Hellsing Ultimates čo je pre tento seriál niečím ako Fullmetal Alchemist Brotherhood pre seriál Fullmetal Alchemist. Teda drží sa viacej mangy.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Promarněná šance

Hellsing má nesmírně stylový začátek. Efektem, atmosférou, vizuálním zpracováním naprosto úchvatné dva první díly. Na ironicky se šklebícího Alucarda v kulatých zrcadlovkách, stojícího pod sytě rudým nebem s výrazným žlutým měsícem, jen tak nezapomenu... Stejně jako na scénu v kostele, která výrazným způsobem předurčí policistce Serasové alias Kotěti další osudy.

Poté bohužel příběh i zpracování upadá do stereotypu a neustálého opakování. Navíc se mi Hellsing zdá být v anime tvorbě jedním z nejvíc přizpůsobených počinů západnímu světu.

Nebýt rychlého vyčerpání imaginace a příběhové originality, nemusel by Hellsing mít potíž dosáhnout na samotný vrchol.

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Ten lepší Hellsing

Strhující anime i pro ty, kteří se této umělecké odnoži jinak všemi silami vyhýbají. Není nad to přistihnout se, jak fandíte jednomu nesmrtelnému netvorovi v souboji proti jinému, nebo v duchu domlouváte hlavní hrdince, aby se už té krve konečně napila. Hranice mezi (téměř až politicky mířenou) filozofií a ladnou akcí je v tomto případě téměř neznatelná.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí