plakát seriálu

Hnutí mysli

(State of Mind)

Epizoda 1×05 – Hodná holčička (Helpy Helperpants)
? %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Taj Kalid a jeho manželka Meena se chystají uspořádat večeři pro Tajovy spolupracovníky. Stalo se už zvykem, že jednou za půl roku vždy jeden z nich k sobě pozve ostatní na večeři. Taj jaksi samozřejmě předpokládá, že Cordelia Banksová, s níž má poměr, na večeři nepůjde. Cordelia ale prohlásí, že i ona chce poznat jeho ženu.

Barry White řeší složitý případ osmileté dívky Elly, kterou žádají do péče obě její "matky": jedna biologická, která využila umělého oplodnění, a její partnerka. Ta od ní nedávno odešla. Zmatený Barry žádá o pomoc Jamese, který zprvu není právě nadšený. Kromě jiného i proto, že Barry se mu zrovna moc nezamlouvá. Pak ale přece jen svolí.

Večeře u Kalidů se nese ve znamení vzrůstajícího napětí. Taj, který se zlobí, že Cordelia přišla, nevynechá žádnou příležitost, aby si do ní nerýpl. James neopatrně rozbije vzácný kus porcelánu. Obě pubertální dcery – Jhasmine a Azita – se viditelně baví. A když se Cordelia neopatrně zastane Meeny proti jejímu manželovi, je oheň na střeše.

Barry nakonec vybojuje rozhodnutí, že obě "matky" – Mary i Elisabeth – se budou o Ellu starat napůl. To ovšem Jamesovi zdaleka nepřipadá jako ideální řešení. A zdá se, že skutečně není.

Hlavní postavy
Ann Bellowesová
James LeCroix
Taj Kalid
Cordelia Banksová
Barry White
Fred Smedresman
Vedlejší postavy
Arthur Cromwell
Meena Kalid
Jhasmine Khalid
Azita Kalid
Elizabeth Ellis
Uniform Officer
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevHodná holčička
Původní názevHelpy Helperpants
Rok natočení2007
Premiéra12. srpna 2007
Česká premiéra1. listopadu 2010
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody