plakát seriálu

Hnutí mysli

(State of Mind)

Epizoda 1×04 – Pokusy o vášeň (Passion Fishing)
? %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Ann má nepříjemný sen: zdá se jí, že leží v rakvi, kolegové ji oplakávají a pak hlasitě přiklopí víko. To ale jen Phil dělá rámus v domě, kam si přišel pro své věci. Pohádají se, o některé věci se dokonce přetahují a Phil jí nakonec řekne, že vypadá jako cuchta. Ann má děsivou náladu a před střediskem nabourá jiné auto. Muž, který ho řídil je bývalý manžel její kolegyně Cordelie, William Tyron Banks.

Ke Cordelii přichází nový pacient, těžce tělesně postižený Arthur Cromwell. Prý mu před dvěma měsíci utekla snoubenka od oltáře a on od té doby neopustil domov. Cordelia se mu snaží dodat sebevědomí, ale mladík si to bohužel vysvětlí jinak: přinese jí květiny a vše nasvědčuje tomu, že k ní pojal zcela jiné city, než jaké má mít pacient ke svému terapeutovi.

Williamovi někdo ukradl auto. Volá Cordelii, která pro něj ale nemůže přijet, má pacienty. A tak Ann, která na mladého muže od rána myslí, zruší schůzky a jede za ním. Nakonec spolu skončí u ní doma, kde Ann s hrůzou zjišťuje, že Phil doslova vybílil její byt.

Mezitím volá Annina pacientka Fay, která k ní dochází s manželem Harveym. Oba velmi staří manželé spolu sice vydrželi padesát let, navzájem se ale už několik desetiletí upřímně nenávidí. Fay tvrdí, že ji chce Harvey otrávit strychninem. Ann ji uklidní a smluví si schůzku na druhý den. Brzy se ale má dozvědět, že Harvey Fleischman byl dopraven do nemocnice, kde zemřel. Dostal infarkt a navíc spadl se schodů. Ann je téměř přesvědčena, že mu Fay pomohla...

Hlavní postavy
Ann Bellowesová
James LeCroix
Taj Kalid
Cordelia Banksová
Barry White
Fred Smedresman
Vedlejší postavy
William Banks
Arthur Cromwell
Faye Fleischman
Harvey Fleischman
Police Officer
Chairlift Jim
Female Mourner
Male Mourner
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPokusy o vášeň
Původní názevPassion Fishing
Rok natočení2007
Premiéra5. srpna 2007
Česká premiéra25. října 2010
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody