Plakát

Horákovi

Jan a Lucie se znají celý svůj život. Byli sousedé a přátelé. Lucie byla Janovou první láskou, Jan byl první láskou Lucie. Chodili společně do školy a ven se stejnou partou: se Soňou, jejím bratrem Davidem (ředitelem školy), Edou, Stanislavem (bratrem Jana) a Martou (Janovou zesnulou manželkou).... [více]

2006–2007 | Česká republika | 53 minut | Česká televize | Rodinný / Komedie | 39 epizod | status: ukončeno v roce 2007
Poslední odvysílaná v ČR

2×17 – Nepodceňuj sílu pakoně

(premiéra 29. 8. 2007 – před 16 lety)
závěr seriálu
Poslední odvysílaná

2×17 – Nepodceňuj sílu pakoně

(premiéra 29. 8. 2007 – před 16 lety)
závěr seriálu

Horákovi – O čem to je

Jan a Lucie se znají celý svůj život. Byli sousedé a přátelé. Lucie byla Janovou první láskou, Jan byl první láskou Lucie. Chodili společně do školy a ven se stejnou partou: se Soňou, jejím bratrem Davidem (ředitelem školy), Edou, Stanislavem (bratrem Jana) a Martou (Janovou zesnulou manželkou). David vždycky soutěžil s Janem o Luciinu lásku, ale ona dávala přednost Janovi. Když jí bylo osmnáct, odešla studovat a Jana opustila. Zamilovala se do svého profesora a po skončení univerzity se za něj provdala. Měli spolu dvě dcery. Rozvedli se. Lucie ale po celou dobu vzpomínala na svou první lásku...

Janovi nějakou dobu trvalo, než se přes rozchod přenesl. Ačkoliv na Lucii nikdy úplně nezapomněl, postupně se sblížil s Martou, oženil se s ní a měli spolu tři syny. Před pěti lety Marta zemřela.

Pro oba dva je minulost krásnou vzpomínkou. Vůči Lucii necítí Jan žádnou zášť. Ve skutečnosti se příležitostně vídávali, když Lucie přijela navštívit svou matku Zdenu, která bydlí hned vedle Jana, a jejich vztah byl vždy přátelský. Naposledy se viděli na Martině pohřbu.

Jan dokázal překonat zármutek nad smrtí své ženy, kterou miloval, ale stal se samotářem, který navždy rezignoval na další možný vztah. Klidně žije se svými syny, se štamgasty v baru i se svým milovaným bratrem, ale občas mívá záchvaty melancholie.

Lucie je několik měsíců v krizi: konečně se rozhodla odejít od manžela, ačkoliv se její manželství rozpadalo už několik let. Rozchod s manželem pro ni znamená velkou životní změnu: od té doby, co se narodila Tereza, její mladší dcera, Lucie nepracovala a svůj čas trávila péčí o děti a volno vyplňovala různými aktivitami – gymnastikou, chozením ven s přítelkyněmi, nakupováním atp. Teď si Lucie musí najít práci a najít něco, co by jí pomohlo znovu naplnit její dosavadní život, který považuje za neúspěch.

Lucie a Jan se náhodou potkají na silnici. Jan je na výletě a Lucie píchne pneumatiku. Při setkání mají pocit, jako by čas neuplynul. Během následujícího roku se Lucie a Jan scházejí a znovu začíná jejich vztah, který Lucie před lety ukončila.

Protože se oba stále milují, rozhodnou se pro svatbu. Lucii nevadí opustit Brno, vzdát se života, který jí nevyhovoval a začít znovu s Janem ve čtvrti, kde vyrůstala. Musejí vyřešit jediný problém: najít pro Lucii práci. Díky Davidovi, svému bývalému nápadníkovi, získává Lucie učitelské místo v místní škole.

Seriál začíná dnem jejich svatby...Články k seriáludalší články
Info box
Stanice

Česká televize

Délka

53 minut

Žánr

Rodinný
Komedie

Země původu

Česká republika

Roky vysílání

2006–2007

První vysílání

6. září 2006

Ukončení seriálu

29. srpna 2007

Na CZ obrazovkách

ČT1 (2024)
Rok udává poslední vysílání.

Odkazy

IMDb.com
Oficiální stránky

Související