Plakát

Krok za krokem

(Step by Step)

Náš příběh začíná na Jamajce, kde se jedna ovdovělá kadeřnice - Carol Fosterová (Suzanne Somers) - zamilovala do rozvedeného stavitele Franka Lamberta (Patrik Duffy). Láska na první pohled způsobila, že se ještě na Jamajce vzali... Později sice zjistí, že sňatek nebyl právoplatně uzavřen, ale ani... [více]

1991–1998 | USA | 23 minut | CBS | Komedie / Rodinný / Sitcom | 160 epizod | status: ukončeno v roce 1998
Poslední odvysílaná v ČR

7×19 – Stěhování

(premiéra 6. 8. 2014 – před 9 lety)
závěr seriálu
Poslední odvysílaná

7×19 – Movin' On Up

(premiéra 26. 6. 1998 – před 26 lety)
závěr seriálu

Krok za krokem – O čem to je

Náš příběh začíná na Jamajce, kde se jedna ovdovělá kadeřnice - Carol Fosterová (Suzanne Somers) - zamilovala do rozvedeného stavitele Franka Lamberta (Patrik Duffy). Láska na první pohled způsobila, že se ještě na Jamajce vzali... Později sice zjistí, že sňatek nebyl právoplatně uzavřen, ale ani tato komplikace je nezaskočí a svatbu zopakují. Frank se se svými dětmi a prasetem ihned po návratu z dovolené, resp. vyzrazení manželství s Carol, nastěhuje k Fosterovým, čímž oběma stranám způsobí pořádný šok. Frank by sice Fostertovým nijak nevadil, zato jeho ratolesti ano a mezi dětmi začne nefalšovaná válka.

JT (Brandon Call) se s Danou (Staci Keanan) již znají ze školy, kde jí (snad po nevydařené schůzce) strčil do skříňky krysu. Karen (Angela Watson) je Al (Christine Lakin) pro smích kvůli tomu, že myslí stále jen na krásu a kluky, zatímco Alicia (Al) je takové zvláštní děvče, které vyrůstalo mezi chlapci, má rádo sport a nesnáší typicky "dívčí" záležitosti - např. módu nebo make-up. Mark Foster (Christopher Castile) je rodinný génius, má však pro svou přílišnou chytrost problémy (nejen) s dívkami.

Aby to nebylo málo, v kosmetickém salónu, který je součástí domu, pracuje Carolina svobodná a neustále vdavekchtivá sestra Penny Baker (Patrika Darbo) a jejich matka Ivy (Peggy Rea), které rády přispějí do rodinného ruchu. Ze strany Lambertových je tu kromě otce a dětí navíc zvláštní synovec Cody Lambert (Sasha Mitchell), který se usídlí v karavanu na dvorku.

S přibývajícím časem se hrany obrušují a problémy mezi rodinami ustupují do pozadí a spíše se soustředí na spory JT-Dana/Al a Dana/Al-Karen. Cody časem odchází do Ruska, Frankovu firmu jednu chvíli decimuje pohroma jménem Flash (Jeff Juday), Carol si přivádí přítele Jean-Luca Rieupeyrouxe (Bronson Pinchot), s nímž také ve městě vybuduje nový salon. V prostorách starého je pak vytvořen byt pro JTho a jeho nejlepšího kamaráda Riche (Jason Mardsen), kterého ovšem zbytek rodiny - alespoň zezačátku - příliš nemiluje.

Frankovi a Carol se také narodí společné dítě, dcera Lilly (Emily Mae Young). JT si najde přítelkyni - šikovnou a pohlednou automechaničku Samanthu Milano (Alexandra Adi) a Dana se oproti vší logice zamiluje do Riche.

Seriál ve vašich statusechvšechny zmínky

Víte, že...: ... v seriálu Krok za krokem to nebylo poprvé, co si spolu zahráli Patrick Duffy (Frank) a Sasha Mitchell (Cody)? Potkali se totiž už při natáčení kultovního Dallasu. Mitchell si pak myslel, že mu roli v sitcomu Step by Step dohodil právě Duffy, ten však o jeho obsazení nevěděl, a jejich opětovné shledání tak bylo zcela náhodné. před 27 týdny

Bleskovky: Ve věku 76 let zemřela po dlouhé bitvě s rakovinou prsu herečka Suzanne Somers, známá především jako Carol z komedie Step by Step nebo Crissy z Three's Company. před 36 týdny

Frank Lambert
Carol Foster Lambertová
John Thomas 'J.T.' Lambert
Dana Fosterová
Alicia 'Al' Lambertová
Karen Fosterová
Mark Archibald Foster
Brendan Lambert
Cody Lambert
Články k seriáludalší články
Info box
Stanice

CBS

Délka

23 minut

Žánr

Komedie
Rodinný
Sitcom

Země původu

USA

Roky vysílání

1991–1998

První vysílání

20. září 1991

Ukončení seriálu

26. června 1998

Dabing

CZ: existuje – detaily na DabingForum.cz

Na CZ obrazovkách

Nova (2023)
AXN (2011)
HBO2 (2011)
Nova Cinema (2016)
Fanda (2018)
Nova Fun (2024)
Rok udává poslední vysílání.

Tagy

velká rodina, nevlastní sourozenci, šprtka, vysíláno v čr, rodina, manželé, děti, teenageři

Odkazy

IMDb.com
Wikipedia (anglická)

Související