plakát seriálu

Krok za krokem

(Step by Step)

Názory uživatelů

Čéče, já zpívám blues.

Seriál, u kterého jsem se válela smíchy navzdory tomu rodinnému dramatu, kolem které se vše točí. Z tohoto by si měl vzít Full House příklad.

Některé postavy dokázaly být mnohdy otravné, stejně jako příjemné. Carol jsem sice nesnášela, když vyšilovala, ale když měla mateřské chvilky, tak byla prostě kouzelná a měla jsem jí ráda.
Spojení dvou naprosto protikladných rodin a sledovat jejich střety byla zpočátku priorita seriálu, stejně tak, jak se učili spolu vzájemně žít. Jako takový spojovací článek mi tam přišel spíše Cody, než Carol a Frank.
Cody měl za každou cenu pozitivní myšlení, lehce natvrdlý, ale podle všeho geniální. Abych pravdu řekla, po jeho odchodu odešla část mého zájmu o ten seriál, protože jsem si ho hodně oblíbila, on byl ze všech nejvtipnější a podle mě i nejpropracovanější postavou(Sasho, musel si manželku mlátit?)

Nicméně je to seriál plný pěkných střetů dvou skupin, kdy přijdou chvíle soupeření nebo naopak spojenectví. Pro tento seriál platí zlaté rčení "Co se škádlívá, to se rádo mívá".

Měla jsem stejně ráda všechny postavy, ale nejvíce asi Codyho, Franka a Al(která krásou i chytrostí překonala jak Karen, tak Danu). Alin vývoj se mi líbil asi nejvíce, protože jsme sledovali vývoj holky s mužskou výchovou a klukovským oblečením v krásnou, mladou ženu.
Nicméně bylo hezké vidět, jak všichni se seriálem dospívají. Jediná postava do počtu byl podle mě Brandon, u které jsem ani nezaznamela, že odešel.

Krom vtipných hlášek, situací a zajímavých nápadů, je tu ta vážnější část a to povětšinou poslední minuty dílu, kde si někdo sype popel na hlavu nebo se nějak poučuje z chyb. Vždycky mě to dokázalo dojmout a zahřát u srdce.

Co mi moc nesedlo bylo to, že děti moc nepocítili stesk po svých pravých rodičích. Carol ovdověla, ale nikdy se tam ani samotné děti nezmínili o tom, jak jim jejich skutečný otec chybí, či že by se Frankovým dětem stýskalo po jejich matce.
Tohle celkové odříznutí, jakoby jejich rodiče nikdy neexistovali a nebyla o nich v podstatě ani zmínka, to mi moc nesedlo.

Pokaždé, když si na tento seriál vzpomenu, tak si vzpomenu na šílené záchvaty smíchu, slzy dojetí a pěkný pocit po zhlédnutí epizody.
Pokud bude nějaký reunion, určitě se tomu nebudu bránit.

PS: Já vám nevím, ale podle mě se Richie k Daně nehodil a štvalo mě, že jí odbyli zrovna jím. Cody k ní patřil.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Skvělý, ale pár věcí mi nesedí

K seriálu jsem se po letech a moc ráda vrátila. Je to super i po těch letech. Skvělej humor, někdy dojemný, jindy úsměvný. Jenom mi nesedí pár věcí. Zdá se mi, že někdy tvrdí rozdílné věky dětí. Například Al už v půlce čtvrtý řady měla řidičák, tudíž jí muselo být minimálně šestnáct. Na konci řady, kdy jí Dana s Karen berou na večírek tvrdí, že je jí patnáct. Jeden díl tvrdí, že je nejstarší J.T. a další, že Dana. Ale budiž. Pak jak už tady někdo zmiňoval: Děti ani ti nejmenší se neshání po druhém biologickém rodiči. Franka snad měla opustit žena, ale na mámu si ani jedno z dětí nikdy ani nevzpomene. Divný. Carol přišla o manžela (údajně), ale nikdy o jeho smrti nepadla ani zmínka.

Šestá řada je megazvláštní. Za prvý jsou totálně přeházený díly, ne? Prvním díle je tam Jean-Luc jako doma a v posledním s ním teprve Carol přijede z jakýhosi vlasovýho festivalu. Za druhý. Lilly je najednou šest, přesto, že se narodila na konci čtvrtý řady. Ale u ostatních dětí se zastavil čas a jejich věk běží dál normálně, tj. J.T. a Dana mají asi 19-20, což by mělo být správně.

A nakonec to mizení postav. Markova přítelkyně? Ta vědátorka Gabriell zmizela jak pára nad hrncem, stejně Alin přítel Matt, Carolina matka a sestra, pomocník ve firmě Flash a nakonec? Cody a Brendan. Dobře, Brendan nebyl úplně nejviditelnější postavou seroše, ale nechat ho bezeslova zmizet a nijak to divákovi nevysvětlit? A zásadní postava Cody, zaručeně nejvtipnější postava zmizí z dílu na díl a pak se prohodí, že jel na nějakou cestu nebo co. Vím, že tam měl herec nějaký osobní trable, ale nechat ho rozloučit mohli.

Někdy možná zbytečný moralizování.Ale jinak jak říkám: Kvalitní laskavej humor, kterej netlačí na pilu, vděčný rodinný téma, dojemný chvilky, na konci každýho dílu jistý ponaučení, postavy člověku nelezou na nervy, jak se to někdy třeba stává, což je bezva. Seriál mám ráda, ráda se k němu kdykoliv vracím a znovu a znovu se u toho dobře pobavím.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

TOP seriál

Dnešní mladou generaci už asi neuchvátí, ale pro generaci brzkých devadesátek nebylo na poli sitcomů nic lepšího. ALF byl o pár let starší a nezaznamenal takový úspěch, i když byl taky hodně sledovaný, a Tim Kutil taktéž nedosahoval kvalit Kroku za krokem. Oblíbenosti tohoto seriálu dodává fakt, že se jako jediný reprízuje i v současnosti.

Výtky lze samozřejmě taky najít. Především pozdější série už mi tak zábavné nepřišly, ale nezvrátilo se to v žádnou frašku. Seriál měl mít dokonce další série, ale kvůli různým peripetiím na to nedošlo.

Celé to podtrhuje výborný český dabing.

90%

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Moje děti a tvoje děti

Step by Step je jeden ze sitcomů, který pobavil hordy lidí a stále baví. Dát dohromady dvě rozdílné rodiny a pozorovat jejich spojení, ke kterému stejně dříve či později dojde, bylo zábavné.

Na celém seriálu se mi líbilo, jak s ním dětské postavy vyrůstaly a jak se rozvíjely. Někdo nečekaně a někdo předvídatelně, ale za těch pár let si vybudovali vlastní osobnost a ještě nás u toho dokázali pobavit. Carol a Boby zvládali výchovu dětí prakticky bez toho, aby je vychovávali, ale stačili je v průběhu let směřovat tím správným směrem.

A teď k nejzářivějšímu diamantu celého seriálu - Cody. Jeho neocenitelný humor a nepopsatelný smích mě bavily celou dobu, co se účastnil. Jeho kameňáky, které sypal z rukávu, mě párkrát těžce usadily. Nehledě na to, že když už to vypadalo na nějakou rodinnou krizi, dokázal Cody pronést i nějakou tu hlubokomyslnou myšlenku.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Staré ale dobré

Pre mňa je toto klasika. Akože videla som to už snáď 20x a vždy sa na tom zasmejem a vždy si to rada pozriem. Čo milujem na tomto seriály je asi aj tá zobrazená výchova detí. Tiež postavy. Tu mi neliezla na nervy ani jedna postava. A koho som najviac zbožňovala ? Malú Lili, ha :) Ako tu nemám čo vytknúť. A slovo čéčé mi asi ostane v hlave navždy.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

klasika

Asi s ALFom najlepší SITCOM v 90tych rokoch . Bez debaty. ALF bol síce trošku menej zábavný, ale vďaka Dančiakovi bol úžasný, kdežto Krok za Krokom bol fantasatický vďaka postavám. Bohužial , seriál začal pohasínať odchodom Codyho, pričom Sasha Mitchell bol asi ten najlepší týpek v celom seríáli. A ten dabing jeho bol faaakt famóooozny.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

K opravdovému zamilování se

do tohoto seriálu musí divák splnit jednu podmínku. Mít děti. Teprve pak mu zapadnou všechna ozubená kolečka do sebe tak jak mají. Vychutnává si špeky i špíčky několikanásobně. Vím, o čem mluvím. :-)
( Občas mi Lambertovi-Fosterovi pomohli vyřešit výchovný problém.)
U mne kategorie A, i když při pátém zhlédnutí u toho i občas žehlím.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Tvoje děti bijou moje děti a ty naše se dívají

Neskutečný seriál, který ale doplatil na odchod nejzábavnější postavy. Navíc časem i ty ostatní přišly o to nejlepší. Markova inteligence se stala umělou a spíše otravnou, Karen byla čím dál tím míň povrchní a moje oblíbená klučíčí a drsná Al se proměnila v normální holku. Jean-Luca bych ze seriálu vyškrtla, stejně jako Richieho. Po Codyho odchodu se vlastně stala nudnou i Lily. Byla mimino a její vtip spočíval v kamarádských scénách s Codym. Na konci ovšem taky nebyla tak špatná - chytrá jako Dana, a jak právě Dana jednou poznamenala, opravdu Lambertová.
Dodnes, když si dělám kakao, vzpomenu si, jak jej pili Lambertovi, nebo u každého nanuku na Codyho zmrzlinovou kocovinu. Vidět ho můžu znovu a znovu.

80 %
93 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Čéče

Krok za krokom sledujem od malička a ešte stále sa skvel bavím. Obraz nesúrodej rodiny, ktorá sa musí dať dohromady a začať spolu normálne žiť je na nezaplatenie. Najlepšie je, že každý má konflikt s každým, a tým pádom vznikajú stále nové a nové komické situácie. všetko ešte vylepšil príchod Coudyho, menej rozumného synovca Franka, ktorý do seriálu priniesol ešte viac zábavy a vtipu. Hlavne to jeho nezabudnuteľné "čéče". Postupom času síce seriál začal strácať na kvalite, hlavne po odchode Coudyho, ale ani to ma neodradilo ho sledovať až do konca. Aj tak vo mne tkvie názor, že najlepšie boli prvé série.

80 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Čéče, je to fakt dobrý...

Krok za krokem jsem registrovala už jako malé děcko, kdy jsem ale ještě nebyla schopna chápat ten humor. Tak jsem si před pár měsíci jednoho krásného dne řekla, že si na Fosterovy a Lambertovy pořádně posvítím, a pěkně jsem začala od pilotního dílu. Mile mě překvapilo, jak kvalitně jsem se pobavila. Kupředu to bezesporu táhla Dana a její hlášky, ale rozesmívali mě i ostatní členové rodiny. Občas jsem se přistihla, že kolikrát hýkám naprosto stejně jako Cody, nebo se přiblble uchichtávám jako Karen. :-D Ovšem po odchodu Codyho to ztratilo šťávu a mně už se do koukání moc nechtělo. Jean-Luc mě neskutečně iritoval, no naštěstí ke konci seriálu si u mě Foster-Lambertovic klan spravil reputaci. (možná to bylo ale tím, že než jsem se k tomu vrátila, trvalo to tak 2 měsíce). A nakonec to skončilo tak rychle...

80 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Klasika

Tenhle seriál patří mezi moje oblíbenější. Často v něm padají vtipné hlášky, ktery se daj i s trochou nadsázky použít v životě. Musím říct že ale postupně jeho kvalita malou trochu klesala. Jen nepatrně. Prvních šest sérií bylo ale celkově výborných. Jen nevím proč ale ta poslední mě moc nebavila. Potom další věc, která mi tu vadila je že kolikrát nějaka postava odejde ze seriáu bez sebemenšího vysvětlení, vůbec se o ní nemluví, jako by nikdy předtím neexistovala. (Carolina sestra a matka a potom ten malej černovlasej syn Franca, na jeho jméno si teď už asi nevzpomenu) Když přimhouřím oči nad pode mě nepovedenou poslední sérií a neelegantnímu odchodu postav ze seriálu, tak ho hodnotím dost dobře.

80 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Step by step

Tenhel seriál má strašně hezkou myšlenku. A tou je sbližování se dvou zcela odlišných rodin. Celou dobu jim držíte palce, aby to dokázali, ale na druhou stranu se vám libí to jejich škádlení, hádky a podfuky. Jen škoda, že i tento seriál podlehl zhoršovacímu trendu. Díly, kde se vyskytuje Lily a kadeřník- kolega stojí za prd.

90 %
82 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
82 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Dříve se na to koukalo jinak

Je to něco jako u Ally, první řady byly solidní, ale úpadek během let je znatelný. Zvlášť po odejití postavy Coudyho se vtipy nerozložily tak dobře. Navíc za ty roky jedinou opravdu dobrou postavou zůstal Frank. Navíc mě štve šílené moralizování a pohled na kouření, tetování, sex. Hlavně ten sex. Copak je normální rvát dvacetiletým lidem do hlavy, že je to nezodpovědné ? ... navíc díly s Lily už stojí jen za zlámanou grešli.

60 %
82 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
91 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Step by Step

Můj nej nej sitcom. Není dílu co bych neviděla a není hlášky co bych neznala. Zkrátka je to vtipná a vykutálené rodinka. Jediné zklamání pro mě byl odchod Couďáka, to je nezapomenutelná postavička. Frantík co přišel po něm, taky nebyl špatnej, ale už to prostě nebylo to pravé ořechové. Ale i tak seriál, který když někde chytnu tak nepřepnu :) Doporučuji.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Kouďak

Pripadá mi to ako nejaká Disneyovská verzia Ženatého so záväzkami. Hnacím motorom tohto sitcomu je vzájomné doberanie sa medzi súrodencami Lambertovými a Fosterovými a zvlášť vydarená dvojica je J.T. a Dana. Škoda, že každá časť je tak prepchatá rôznymi morálnymi ponaučeniami a hlavní hrdinovia z každej situácie vyjdú takí čistučkí a nevinnučkí a v konečnom dôsledku vždy vidíme len šťastnú a milú rodinku. Navyše väčšina humorných scén je ľahko predvídateľná, čím sa úplne vytráca ich komickosť. Najväčším plusom tak je jednoznačne Sasha Mitchell ako uletený bratranec Cody, ktorý okrem toho, že je vždy originálny, je aj zárukou toho, že vaša bránica dostane zabrať. S ním to je na 60%, bez neho by to bolo sotva 30%.

60 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Neříznější domácí klasika

Tak tenhle seriál je jedním slovem absolutní nářez :) Můžu vidět zas a znova a znova a nikdy se to neomrzí. Příběh Franka a Carol, kteří už mají každý plno svých dětí a utvoří rodinu je nehynoucí klasika, která položila základy obrovské spoustě sitcomů a komedií na rodinné téma. Základ toho všeho je však jen jediný a to je tenhle navždy zářící klenot.

Nejlepší je určitě "Kouďák", jehož hloupíčkovství mě nepřestalo nikdy fascinovat :)

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Cody je nejlepšííí

Seriál si pamatuji od mala - koukali se na něj rodiče - v tu dobu mě nejvíce upoutala úvodní znělka z prostředí zábavného parku. Později jsem si celou famílii zamilovala, po odchodu Sashy Mitchella už to nebylo ono. Ale za ty první série, plné hlášek, které naplnili náš obývák smíchem dávám 90%

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Klasika...

Moje oblíbená oddechová klasika... Po příchodu ze školy, ideální na uvolnění.
Vždycky jsem měla slabost pro Danu. Je mi trochu podobná, sice možná nejsem tak inteligentní ale dost často si to myslím a pak se tak k ostatním chovám. :) Její hádky s JT jsou naprosto fenomenální!
Al je taky moje oblíbenkyně a ani mi nevadilo, že se změnila v "normální" holku. Tak nějak mi to k ní sedělo.
Pak fenomenální Cody, sem tam hláška Karen, moc mě nebavili rodiče (ale to jsem skoro jediná) a ke konci zejména Jean-Luc. Nesnáším parodování cizích jazyků a národů.
Celkově je to pro mě seriál správně oddechový, se správně poskládanými vyrovnanými a vybroušenými charaktery jednotlivých postav tak akorát na to unavené odpoledne.

80 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

20 minut srandy

Dana, Dana, Dana, kouká očima svejma, jéé.. autor Cody Lambert, mimo jiné tvůrce řady vynikajících hlášek.

Skutečně seriál mého mládí, všechny díly znám absolutně nazpaměť, ale pořád se u něj bavím, pošťuchování "dětí" mě zřejmě nikdy nezačne nudit. Kupodivu mojí nejoblíbenější postavou není Cody, ale JT (při sledování pobřežní hlídky - Á, leze do vody, nic nebude vidět) :-D

100 %
69 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
77 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

S mozkem, bez mozku...

Nestárnoucí klasika, které však postupem času docházel dech, ale i tak se vždy jednalo o nadprůměr. Spousta vtipných hlášek a komických situací obložená tunou moralizování, které však člověk bere jako samozřejmost a nijak ho neruší.

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Prostě Step by step, day by day :)

To je rodinka!! Začátek sice trochu pomalý, ale od třetí řady je to pohádka. Patrick je dokonalý herec a dokazuje to i v tomto seriálu. Celkem jsem si oblíbila i Danu a Al, ostatní tam byli jen jako nástavba aspoň pro mě tedy. Kdykoliv nyní dávají reprízu, at' už v češtině nebo slovenštině, jsem pravidelným divákem i po letech. Takže jen jedna věc, chcete-li se pobavit, od srdce zasmát, tak je toto seriál právě pro vás.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Výborné...

Miluji tenhle seriál a především miluji tu bláznivou rodinku a nezapomenu na jejich první společné setkání,které mě právě přivedlo k seriálu.Všechny postavy si snad musí zamilovat každý,ale ze všech nejradši jsem měl Codyho,Danu a Franka.Bez nich by to nešlo.Je to zkrátka úžasné a některá nebo spíš pomalu každá situace je zábavná a krásně se na to kouká.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Nostalgie

V prvních sériích i snaha moralizovat, občas slabší díly (což není nic špatného, není jich tolik), výborný výběr postav a charakterů. Po odchodů Koudyho přišel francouzský kadeřník, byl spíš trapný než vtipný, ale dalo se na to jakžtakž koukat. Dobře, že to skončilo sedmou sérií, přeci jenom děti odrostly a už by nastal čas vyletět z hnízda, což by bylo docela smutné. Ovšem zmizení Brandona ze seriálu bez vysvětlení asi nebylo úplně ok. A co se mi nejvíc líbilo? Když "šprt" Mark dostal pubertu. :D

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Cody!

Vyrostla jsem na tomto seriálu a s chutí se k němu občas vrátím, když ho zrovna dávají. Codyho hltání zmrzliny, specifický styl chůze i myšlení... to je něco, na co se nezapomíná! Navíc nevím, jak je to možné, ale přijde mi, že Krok za krokem patří k tomu typu seriálu, který bych označila slovem nadčasový, protože otázka dětí v pubertě, sžívání vlastních a nevlastních sourozenců, rodičovské starosti a podobně jsou v každé době podobné. Tak... konec recenzování, čéče... jdu si pustit nějaký díl!

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Kdo by neznal...

...tuto nestárnoucí klasiku? Některé legendární nadávky jako štěkna zlidověli a to je známka dobrého seriálu. Seriál byl dobrej, když se vysílal, a i teď, když se na něj sem tam znovu podívám, musím se smát. Pro mě teda samozřejmě Coudy jasně vede, Jeanlickův přízvuk nemohl přebít legendární smích.

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Neoslovilo

Občas vtipné, postavy mají někdy rádoby světlé chvilky, ale, našel bych na trhu spoustu jiných sitcomů, které jsou lepší a mají toho více co nabídnout.

Tohle téma mi přijde navíc neskutečně okoukané a postava Codyho je jak osina v zadku. Ale těch nesympatických postav je tam většina.

Zkrátka tohle mi absolutně nesedlo, možná je to tím, že jsem na tenhle seriál nekoukal v dětství a nevytvořil si k němu vztah. Protože tenhle seriál je opravdu pro děti a těm se bude líbit.

50 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

O rodine pre rodinu

Síce starý ale veľmi dobrý a hlavne vtipný seriál. Mne sa na ňom najviac páčil vzájomný kontrast postáv. Carol a jej super striktná, tichá a pravidlami pretkaná rodina. Na druhej strane Frank a hlučná, spontánna a neviazaná časť rodiny. Ich vzájomné doberanie je hlavným klenotom seriálu a vždy pobaví. Postupne sa aj ukazuje ako je pre nich to spoločné súžitie prospešné a postavy sa učia jedna od druhej. Posledné dve série sú trošku horšie a to nie len kvôli odchodu Codieho. Príchod Lilly bol príjemným osviežením ale ten skok, že v jednej sérii je bábätkom a v druhej už školáčka mi veľmi vadil. Navyše to zmiznutie Brandona bez vysvetlenia mi tiež nebolo po chuti. Ale aj tak som nevynechala ani jeden diel. Vlastne nie len ja ale celá rodina a nestáva sa často aby sme nejaký seriál sledovali všetci. Morálne poučenia občas lezú na nervy ale v každom diele ich pretláča to množstvo vtipných momentov. Vlastne kiežby dnešné decká radšej pozerali takéto morálne poučné seriály namiesto toho, čo pozerávajú.

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

nostalgie

Seriál sice dokáže být otravný ponaučeními, které se nám scénárista snaží vštípit skoro v každém díle a také mnohdy prudérními názory běžných Američanů. Ale i přesto dávám vysoké hodnocení. Možná i kvůli jisté nostalgii kdy vzpomínám na nedělní večery u ČT. Vtipné situace v žádném případě neurazí a není jich po málu, navíc postavy jako Cody a později Jean Pierre jsou prostě super. Pro mne možná až kultovní seriál.

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Step by step:))

Úžasná rodina. Ty mě nikdy neomrzí. Dokázala bych na ně koukat celej den. Akorát mě štve že v 7. sérii nebyl Brandon. Seriál mi najednou přišel neůplnej. Mohli se alespoň zmínit, že někam odjel nebo něco podobného. Ale kromě toho bylo všechno úžasný. Cody je nejlepší. Ty hlášky a všechno.Jean-Luce sem nejdřiv nemusela ale po chvíli sem si ho zamilovala. Stejně tak JT a Deina. T y jejich hádky nemaj konkureci. A El..ze začátku drsná holka, to se mi hodně líbilo. A pak se z ní stala klasická holka a to byla příjemná změna. Frank a Carol...no nevim co bych k nim řekla. Asi že většina momnetek s nima byly skvělí(předevšim Frank). Ale přišlo mi trochu divný jak si furt hlídali ty děti. Možná to bylo dobou ale přišlo mi to přehnaný, tedy předevšim se strany Carol. K Markovi bych řekla asi to, že se mi líbilo jak se změnil, už z něj nebyl srábotka a vzchopil se. Lily je správná :D na to jak je malá, dokáže suprově hrát a je hrozně roztomilá :3 Párkrát sem viděla jak se tady ostatní zmiňovali, že be by vyhodili Riche. S tim já nesouhlasim, je super a s Deinou se k sobě hodí.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Rok za rokem...

...se daří držet punc dobré zábavy, i když ke konci už seriál i s postavami očividně stárne ...a s tím i trochu slábne. Rodinné téma je vděčnou studnicí nápadů a situací a každý, snad až na seniory, si zde může vybrat svého zástupce, se kterým se může na pár minut sžít.

Až na to stárnutí. Jednu slabinu zde totiž vidím a tou je až přílišná schématičnost postav, která charaktery pevně drží v linii očekávání. Brendan postupně odrostl roztomilému filutářství, Karen už není lolitovsky úchvatná a její naivitu snad kromě hmotnosti nemá co vyvažovat, Dana se stává spíše protivnou než inteligentně provokující a Frank s Carol postupně vklouzávají do role právě těch seniorů, pro které zde původně nebyl žádný prostor vytvořen. Jen bezbarvější J.T. a paradoxně předčasně se rozloučivší Cody by mohli svou káru rutinně táhnout dál. Jinak postavy v zajetí svých schémat nemají kam vybočit a jejich časem vymezený šarm slábne.

Ten ohraničený čas se ovšem podařilo využít takřka dokonale.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Klasika

Tenhle serial je stará dobrá klasika, na kterou se můžou dívat děti i dospělí. Tenhle serial je prostě skvělí.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Sedm řad familiózní sondáže

Seriálová klasika, která snad nikdy neomrzí. Typické pubertální hašteření jako vytřižené z Beethovena, rodiče, co si s nimi nevědí rady, prostě rodinka k pohledání. Do toho se vmísí bratránek Cody a na pořádný sitcom je zaděláno.

Osobně se mi z celého seriálu nejvíc líbil Cody, který dokázal svým vtipem rozseknout nejednu situaci. Na druhou stranu ale seriál jeho odchodem hodně ztratil. Jean-Luc sice byl ulítlý a tak nějak vtipně namyšlený, ale Codyho nahradit nedokázal.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Krok za krokem

Skvělý seriál, když jsem sledovala poprvé, tak pravidelně díl po díle. Ale díly se mi už víceméně okoukaly, znám je skoro nazpaměť.
Má své zvláštní kouzlo a svůj humor, který se mi velice líbil.
Myslím, že patří k velice nadprůměrným seriálům, které nikdy nestárnou. O tom i svědčí časté opakování v TV :)

80 %
64 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
93 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Step by Step

Už poměrně trochu starší seriál na který se dá stále koukat dokola a dokola. Každý díl má v sobě humor a ponaučení. Navíc je zde dobré, že to vydrželi natáčet tak dlouho, protože vidíte hlavní hrdiny vyrůstat a ty co už byli dospělí tak vůbec nezestárli.Prostě nestárnoucí seriál, který pobaví celou rodinu.

100 %
58 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Skvělý odpočinek

Miluju celou tuhle rodinu, ale kdo by chtěl mít 7 dětí na krku :) Je to skvělý odpočinkový seriál, u kterého se člověk nasměje a uteče mu čas. Scény mezi Carol a Frankem poukazují vtipně na rozdíl mezi muži a ženami :) Jediný co mi na seriálu vadí jsou hrozně viditelně poučné konce, promlouvání do duše, ...

80 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Tak to vidím já...

Některé díly se mi docela líbily, ale rozhodně bych našel lepší sitkom. Hlavně ke konci už to nestálo za nic. Na druhou stranu - i tohle vysvědčení v rámci žánru patří mezi ty lepší.

Svým způsobem mám ale na tenhle seriál docela dobré vzpomínky. Mělo to takovou pohodovou atmosféru. Skvělé na oddech pro všechny věkové kategorie.

Kdyby v tomhle seriálu dbali trochu víc na originalitu a ubrali na umělém smíchu, měl bych ho určitě radši.

60 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

můj první seriál

Pro mě klasika 90tých let ještě z doby kdy to dávali na české televizi a později i na primě byl to jeden ze seriálů které jsem si nahrával na VHS když jsem se na to nedávno díval tak už jsem musel některé díly přepínat ale i tak mám seriál moc rád byl to seriál který se stal mým prvním oblíbeným seriálem už ve školním věku

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

step by step

Seriál mého dětství, kdy jsem nevynechala ani jeden jediný díl. Už od malička jsem tento seriál milovala a i dnes, když někdy hraje tak h o s radostí shlédnu. Zajímavý,srandovní a mnohdy pekerné situace mě baví i po stokráté. :D Musím ale přiznat, že mě velice nahněvalo, když ze seriálu odešel Cody nebyl to ten starý dobrý krok za krokem. Jt mi kolikrát připadal jako nadržený spratek. I přes mnohé utrapy při jeho sledování jsem musela sledovat až do konce, jelikož přestat by ani nešlo. :D Jako každý seriál má i tento pár chybyček, ale herci se s tím poprali. Tento seriál rozhodně ještě uvidím.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Coudy

Tak seriál mě ze začátku moc nebavil,i když se mi tam líbila ta nenávist mezi dětmi.Ale když tam přijel Coudy,začala to být teprve zábava :D.A jak ta postava během seriálu rostla..prostě dobrý,ale pořád to nebylo 100% ono

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Step by step

Pamätám si, že vždy keĎ sme išli s kamarátmi do školy, tak sme sa cestou rozpáravali práve o Kroku za krokom.
Šesť detí s úplne odlišnými charakteristickými rysmi, to nemôže dopadnúť dobre. Najzábavnejšie scénky boli s Danou a Cody, Danou a JT a vlastne s hociktorým Lambertom.
Jediné čo mi na seriály vadilo pred 15 rokmi a vadí mi aj teraz keď si ho pozriem v 100 repríze je to moralizovanie na konci, ale čo narobíme je to americký seriál iný nebude

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Whoa, it's like my brain has a mind of its own!

Další z nemála seriálů na kterých jsem vyrostla. Jak to tak bývá, počáteční série byli lepší, ale ty pozdější zase pro mě měli plus v postavě Riche (navíc byli s Danou jedno z mých prvních OTP, aneb páry co shipujete předtím než jste věděli co shipování je).
Pro někoho znamenal konec seriálu s odchodem Codyho, mě jeho odchod nevadil, protože mě jeho postava otravovala a vtipné mi přišlo jen něco málo.
Co mi na tom seriálu ale vadí nejvíce je to morální ponaučení, které sebou každý díl nese. To si mohli odpustit.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Velká rodina

A ještě větší sranda. U každýho dílu jsem se bavila. bavilo mě pozorovat, jak se dokáží dvě rozlišný rodiny vlastně spřátelit. Jejich hádky, boje, naschvály... To bylo něco a korunu všemu tomu dodal Cody, kterýho jsem já osobně zbožňovala. Jen musím podotknout, že poslední série (když tam bylo už to škvrně), mě už tolik nebavila. Ale jinak spousta smíchu, hlášek, vtipu... Proto 90% :-)

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Klasika

DAlší z klasických sitcomů. Výborný nápad dát nečekaně dohromady dvě rodiny. Každý díl je něčím jedinečný a hlavně vtipný :)

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Čéééče :-))

Klasika mezi sitcomy. Po celou dobu si seriál udržoval vysoký standard a skončil akorát na vrcholu. Sice si tvůrci neodpustili nějaké to morální poučení nakonec ale podáno velmi vtipně takže odpuštěno.

100 %
45 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Step by step, day by day !

Step by step je taková moje srdcovka a vzpomínka na dětství. I teď po skoro 20 letech po mém 1. sledování se na některé díly ráda podívám a pořád mě baví. Už radši nepočítám, kolikrát jsem tento úžasný seriál viděla.

Škoda je jen, že nebyla ve všech dílech zachována moje nejoblíbenější postava - Cody.

80 %
44 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Krok za krokem

Kdo by neznal Codyho Lamberta? Ale i ostatní postavy tohoto suprového seriálu. Dvě rozdílné rodiny se spojí a začíná "válka" mezi dětmi, ale všechno se jednou změní. Od začítku do konce má tento seriál vtip a originalitu.

80 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Každý díl končí stejně

Každý díl je plný zábavných scén a hlášek. Mrzí mě však jedna věc, že skoro každý díl končí stejně. Většinou to dopadne s ponaučením, málo kdy (jestli vůbec někdy) se stane, že se někdo v seriálu neponaučí a bude opět opakovat své "chyby". Tohle je asi záměr seriálu.

Krok za krokem si pomyslně dělím na 2 části:
1. část: Rozpory dětí a šílený Cody.
Na této části se mi líbí, že každá postava má svůj osobitý styk, včetně Codyho, který ví jak okořenit každou situaci. Nejúžasnější je ten jeho smích.

2. část. Zlom nastává když Cody odchází. Al dospívá. Stává se ní jiná holka. Dana bojuje snad s každým členem rodiny a Cody už v seriálu nehraje. Místo něho je tam otravný francouz a drsná Lily, splynutí všech dětí od Carol a Franka. Na druhou stranu se mi hodně líbí, že děti dospívájí a ukazuje se i jejich romantická stránka. Oblíbila jsem si i postavu Riche. Brandon jako by nebyl.
Avšak tato část se předchozí nevyrovná.

80 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Člen mé TOP 5

První sitcom, co jsem kdy viděl a díky kterému jsem tomuto žánru zcela propadl:~)
Jak já si tenkrát přál bydlet v Port Washingtonu a mít za sousedy tuhle bláznivou rodinku.
Velká škoda, že ABC po šesté sezóně odprodala seriál CBS, která ho totálně potopila :~(

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

:)

Podle mě na svou dobu nejlepší seriál pobavil skoro každý díl. Osobně jelikož ho pořád jednu dobu opakovali jsem ho videla nespočetněkrát a nikdy mě neomrzel a klidně se kouknu i teď moc ráda. Takže si myslim, že si nezaslouží nic jiného než 100%

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Až na ty morality...

V dětství jsem tenhle seriál milovala, ale když jsem se na něj nedávno znovu dívala, už to nebylo ono. Vadí mi tam ty neuvěřitelné morality na konci každého (!) dílu, někdy až násilně vložené. Jinak jsou tam ale velmi sympatické postavy, takže nemá cenu, abych Krok za krokem shazovala do podprůměru.

60 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Kouďák

Bavil mě a baví. Mám ráda celou rodinu a hlavně Carol s Frankem. Náladu a sledování celého seriálu hlavně zvednul příchod Codyho a jeho hlášek. Nejvíc mě bavil vztah Codyho s Danou. Líbili se mi všechny série. I když příchod Richieho mi trošku vadil a pak řady s Lily už taky nestáli nic moc společně se Jean Lucem. Ale dívat se na rodinný sitcom nikdy neunaví. A do dneška myslím si všichni zapamatují Kouďáka a jeho styl jezení zmrzliny :)

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Rodinný

Krásný rodinný seriál pro oddechnutí. Spousta zážitků, které rodinu postihnou ale i přesto se mají rádi.

80 %
27 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
64 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí
Budy
29. listopadu 2007

Lambertovic familie

Na tento seriál je radost se dívat, protože nikdy jsem neviděl všechny díly nebo si je už tak dobře nepamatuji.Seriál je plný výborných hlášek a postav.Jen škoda, že Cody po chvíli odešel a nastoupil místo něj Jean Luc, který je ovšem taky super.

90 %
27 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
55 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Skvělý seriál

Naprosto skvělý seriál !!!!!!! Fantastické postavy. Super hlášky a celkový humor. A výborné zápletky v příbězích.

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

super

Super seriál, ktorého kvalita ku koncu klesla, perfektné hlášky, skvelé obsadenie(v prvých sériách)

80 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

♥♥♥

Tento seriál som si úplne zamilovala♥ A to hlavne Danu....ona je proste skvelá a zároveň krásna. Najviac sa mi páčil asi diel kde bola mamou a jej brat otcom a mama dcerou a otec synom ♥♥♥ to bolo super tak som sa nasmiala.

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

...

Zajimavý seriál. Dobří herci a hlavně ten humor. Ten je přímo výbornej.

80 %
23 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
85 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

(K)rok za (K)rokem

První epizody se mi vcelku líbily,ale pak už to šlo znatelně dolů.

80 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

step by step

Docela dobrej seriál s úžasnýma hláškama. Určitě si při vzpomínce vybavíte Kouďáka, stejně jako já, protože ten tam je prostě nezapomenutelnej ;)

70 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Tenhle seriál můžu

Krok za krokem je povedený seriál. Hlášky, rýpání Dany a J.Týho jsou neskutečné, ale Cody je nejlepší! Co tam nastoupil Jean-Luc, už to nebylo ono, ten mi tam nesedí. Lilly taky docela v pohodě. Jinak se mi ten seriál moc libí

90 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

vyborny serial

Tento serial mam velmi rada, dobre sa pri nom odreagujem, oddychnem, zabavim... proste super

100 %
18 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
82 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Krok za srandou

Perfektní rodinný seriál, který 100% pobavý...nesmrtelný hlášky Coudyho....ty jsou k nezaplacení.Škoda že poslední serie hodně uprali a nesahají těm prvním ani po nehty na nohou.

90 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
92 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

jeee

oddychovka po obědě:)seriál plný vtipu,Couďák to vede,po jeho odchodu zůstáva nezaplnitelné místo...hodnocení zmenšuju kvůli rapidně klesajicí kvalitě seriálu,bohužel:(

70 %
11 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

krok za krokom

Nemôžem povedať, že by to bol najhorší seriál na svete, ale stále tá rodina! Neznášam rodinkárstvo

30 %
8 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
15 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Krok za krokem

tak toe fakt suprova rodinka :D v takovy bych chtela bejt doopravdy :D moooc zajmavej serial

90 %
8 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Háá, čéče pááni!!

Krok za krokem. To pro mě znamená legendární sitcom, jeden z nejlepších komediálních seriálů všech dob. A může za to spoustu věcí - herci, postavy, dabing, zápletky, vtip... tak postupně.

Herci - ti jsou dokonalí všichni do jednoho. Patrick Duffy a Suzanne Sommers to sice táhnou nejvíce, ale jejich "potomci" jsou mnohdy mnohem lepší. A všechny je přebíjí Sasha Mitchell.

Postavy - každá má něco do sebe, každá je něčím kouzelná a výborně zahraná. Jednoznačně nejlepší je samozřejmě Cody, pak ještě Al, Dana, poozději Lily. Ovšem zamilujete si každou...

Zápletky jsou dobře napsané a vtipy jsou v prvních pěti sezonách opravdu vtipné, mnohdy originální a fakt vám to neuvěřitelně zamíchá bránicemi.Podle mě je prvních pět sezon absolutně bez chyby, což je samozřejmě dáno spoustou nápadů, ale nad vodou to drží hlavně Cody. Ten byl pak odejit a seriál začal lehce pokulhávat a občas i nudit.Dobrých epizod se našlo jen pár. Šestá sezona je tak tou regulérně nejslabší. Sedmé sérii se vrátil vtip, půvab i dobré zápletky. A to už šel seriál ke konci, který jsem asi nikdy neviděl... Bohužel.

Na ten seriál nikdy nezapomenete. Perfektní příběhy, postavy procházejí každou sezonu značným vývojem a hlášky a fory jsou geniální. Na tenhle sitcom se prostě nezapomíná. Legendární dílo, na které se, doufejme, nezapomene. Byla by to škoda.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Rodinka

Step by step asi moja celá generácia pozná z detstva, no prednedávnom som si to celé zrekapitulovala a moja obľuba neupadla. Jedine mi lezie na nervy 5-ročný skok s Lilly a tiež samovoľné vypúšťanie charakterov.

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Znám mnohem lepší

Když je to to jediné v televizi, na co se dá koukat, protože všechno ostatní je horší, než tohle, bez problému se na to podívám a dokonce se i zasměji, ale to nemění nic na mém názoru, že kdyby nebyl, přežila bych...

30 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Zábavná rodinka

Tento seriál s mnohými ľuďmi vyrastal, bol v televízii skoro neustále a nikam sa nechystal odísť a vídáme ho tam do dnešného dňa.
Keď Frank a Carol svoju náklonnosť potvrdili svadbou, nespojili tak navzájom len seba, ale dve absolútne odlišné rodiny a ich členov, ktorý by za iných okolností najradšej ani nepobývali v jednom štáte a nieto ešte v jednom dome. Frank a Carol si do vzťahu priniesli svoje ratolesti a dom bol naráz živý, hlučný, plný humoru a malých nevinných hádok.
Tento seriál má svoje pozitíva a negatíva, samozrejme.
Pozitíva: živý dej, stále nové zábavné situácie, deti sa vyvíjali a časom i začali mať radi, rodičovská starostlivosť, komediálny herecký výkon Patricka Duffyho...
Negatíva: neustále moralizovanie, dávanie lekcí chovania, "aaaaach" moment v záveru každej epizódy, neprirodzený vždy dokonalý výzor a vychrtlosť Suzanne Sommers v úlohe prepracovanej matky od šiestich detí (nevravím, že by mala vypadať ako Roseanne, ale tie jej vlasy a vždy dokonalý make-up mi liezli na nervy)...

Seriál by som celkovo zhotnotila ako zábavný, svieži avšak niekedy príliš moralizujúci.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk