Plakát

Rodinná válka

(The War at Home)

Americký komediální seriál z produkce HBO vypráví o radostech i strastech rodičovství. Když Dave (Michael Rapaport) a Vicky (Anita Baroneová) dospívali, měli to jejich rodiče snadné. Tehdy ještě nebyly žádné „časové kontroly“, nikdo neměl dané „hranice“ a slovo rodičovství snad... [více]

2005–2007 | USA | 22 minut | Fox | Komedie / Sitcom / Rodinný | 44 epizod | status: ukončeno v roce 2007
Poslední odvysílaná v ČR

2×08 – Gaza Strip

(premiéra 26. 11. 2006 – před 17 lety)
Poslední odvysílaná

2×22 – The Graduate

(premiéra 22. 4. 2007 – před 17 lety)
závěr seriálu

Rodinná válka – O čem to je

Americký komediální seriál z produkce HBO vypráví o radostech i strastech rodičovství. Když Dave (Michael Rapaport) a Vicky (Anita Baroneová) dospívali, měli to jejich rodiče snadné.

Tehdy ještě nebyly žádné „časové kontroly“, nikdo neměl dané „hranice“ a slovo rodičovství snad vůbec neexistovalo. Rodiče také neměli představu o tom, na co jejich děti opravdu stačí. Neznalost pravdy byla slast. Jenže Dave a Vicky teď mají vlastní teenagery a dělají, na co jejich děti jen pomyslí - a přinejmenším dvakrát. Ale ve vědění není síla - je to spíš velká bolest. Každý den zuří bitva, jak udržet děti na uzdě. A Dave, který chce být pro své okolí citlivý a politicky korektní muž, zjišťuje, že být takový i doma je opravdu těžké.
Nejstarší Hillary (Kaylee De Ferová) je přesvědčená, že ví víc než ostatní, a rozhodně víc než její rodiče. Se studentem prvního ročníku Mickem (Dean Collins) cloumají hormony a videohry, zatímco starší bratr Larry (Kyle Sullivan) a jeho nejlepší kamarád Kenny se nemotorně potloukají po jevišti života a bůhví, jak to s nimi dopadne.
A Dave s Vicky přitom vkládali do svých dětí tolik nadějí. Momentálně však mají před sebou jediný cíl - udržet své ratolesti naživu do 18 let - a pak bude s jejich zodpovědností konec. Ach, jak je ten úděl rodičů těžký!

Vicky Gold
Hillary Gold
Larry Gold
Mike Gold
Zajímavé zajímavostidalší zajímavosti
Články k seriáludalší články
Další názvy, pod kterými můžete seriál znát

Rodinná vojna (Slovenský název)

Info box
Stanice

Fox

Délka

22 minut

Žánr

Komedie
Sitcom
Rodinný

Země původu

USA

Roky vysílání

2005–2007

První vysílání

11. září 2005

Ukončení seriálu

22. dubna 2007

Dabing

CZ: existuje – detaily na DabingForum.cz

Tagy

rodičovství, rodiče, děti

Odkazy

IMDb.com
Wikipedia (anglická)

Související