plakát seriálu

Hyperdrive

(Hyperdrive)

Názory uživatelů

KDYŽ DVA DĚLAJÍ TOTÉŽ

Kdybych se dokázal abstrahovat od Red Dwarfa, tak bych možná hodnotil jinak, ale ono to nejde.

Od doby natočení nepřekonatelného Red Dwarfa uplynulo 20 let. O 10 let později vznikl Lexx, který ukázal možný směr - zachoval prostředí a tematiku, ale od ryzího sitcomu se posunul za "hranici šílenství", přidal na epice i efektech (méně papundeklu, více animací), zkrátka se přispůsobil změněnému vkusu diváků (vymanil se z původního žánru a formy). O 10 let později nešťastně navázal Red Dwarf na vlastní původní formu a neuspěl.

O dalších 5 let později přišel Hyperdrive - s realistickými (skoro) kulisami, se záběry kosmických lodí a mzáky jako ze Star Treku (např. S01E06) a s humorem, který se toporně snaží napodobit Red Dwarf. Jediná inovace, která je moc povedená, je tvor Sandstrom a jeho (jeji) technika řízení lodi. To ale nestačí...

O tom, jak dílo (se snahou o humoristické pojetí) zapůsobí, rozhodují drobnosti a v neposlední řadě cit tvůrců, zejména u mezižánrových mixů. Divákovi se musí předložit to, co čeká - typický humor v GB pojetí 70-80 let včetně osvědčené formy, nebo ujetiny, charakteristické pro nedávnou minulost a současnost. Nic mezi. Tvůrcům Hyperdrive se to nepovedlo.

Když dva dělají totéž, není to totéž, i když jsou z GB. Škoda.

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Není trpaslík jako trpaslík

a právě kvůli tomu jsem tento seriál chtěl vidět a doufal jsem, že objevím pecku. No, objevil jsem pouze trapnou parodii trpaslíka a to mé hodnocení dost ovlivňuje.
Říkal jsem si že pokud Britové natočí sitcom z vesmíru, bude to pro mě humorem podobné a tudíž jsem se na to těšil.
Což o to, koukat se na to dá, ale že bych se potrhal smíchy? To fakt ne.
A pak mi došel můj problém. Tento seriál paroduje prostředí a problémy Velké Británie, které neznám a jsou mi u p...aže.
Takže spousty narážek prostě nechápu. Pokud se baví alespoň anglofilové, tak ok.
Já ale ne.

40 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé