plakát seriálu

Jak vycvičit draky

(Dragons: Riders of Berk)

Názory uživatelů

Kdo by nechtěl draka?

Ze začátku jsem byla trochu skeptická. Film je jeden z mých nejoblíbenějších animáků, tak jsem se bála, že nižší rozpočet bude hodně znát. Ano, animace není dokonalá, ano, změnili se někteří dabéři a ano, hudba taky není tak úžasná, ale když je na tohle všechno člověk připravený, tak je nakonec příjemně překvapený. Na té roztomilé naivitě to neztratilo nic. Myslím, že komu se líbil film, seriál ho bude bavit. A Toothless je pořád tak šíleně roztomilý, že mam chuť dát se na genetiku a vypěstovat si vlastního. No řekněte, kdo by ho nechtěl mít doma?

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Výborný animovaný seriál

Kdo už shlédnul film a určitě si ho oblíbil ( tak jako já), určitě ocení pokračování v podobě seriálu. Když jsem si pouštěl první díl, trochu jsem měl strach jaká bude kvalita, ale dream works se podařilo vytvořit opravdu kvalitní seriál. Určitě jsem byl šťastný za dabing škyťáka, který se nezměnil, a né jen u něj.
V každém díle je něco nového a konečně se rozšíří řady draků, které ve filmu byli jen na obrázcích v knize.

Abych nepsal jen pozitivní věci, tak mě trošku zklamalo, že i když na konci filmu už všichni létali na dracích, tady tomu tak není a draků se drží jen hlavní šestice postav.( později se ještě někdo přidá) :)
Nemluvě o Škyťakovi a Astrid, ve filmu se k sobě měli, i ve vánočním pokračování gift of the night fur, ale tady je to zas trošku jinak.
Jsou to jen detaily, ale nemůže se jen chválit :D

Nicméně seriál určitě doporučuju a jelikož má mít jen 40 dílu, protože pak nastoupí do kin jak vycvičit draka 2, tak doufám že by mohli i po 2 filmu natočit pokračování, které by navazovalo právě na tu 2.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

There were dragons, when I was a boy.

Seriálovou formou rozvíjené animáky tu už byly mnohokrát. Někdy příjemně uspějí, jindy je obtížné o nich vůbec zaslechnout zmínku - a někdy všechno sedne, až mě to zarazí. Filmového Draka můžu vidět kdykoli, proto jsem novým dobrodružstvím opatrně věřil a zpočátku si hlavně užíval jejich bezstarostnost. První dvě sezóny z Cartoon Network cílí v prvním plánu na usměvavé napětí a ponaučení pro děti. Epizodické rozjezdy mi nikdy nevadily, to očekávání něčeho většího mě odjakživa fascinuje, ale chápu, že dospělí diváci se takovým přístupem nechají zmást a klidně i odradit. Navíc vývoj postav je značně ovlivněn tím, že víme, jak se bude kdo chovat, kdo bude žít nebo bude vůbec v centru dění přítomen, takže manévrovacího prostoru není tolik. Po přechodu na Netflix se jde ale o třídu výš. Humor je kupodivu ještě střelenější, logicky tak nějak "pubertálnější", ale napětí už není jen zpola falešnou vábničkou. Dlouhodobí protivníci umí být patřičně zlověstní, souhra celého týmu důležitá a třeba vývoj Dagura, mého veleoblíbeného maniaka, mě donutil si přát jeho vlastní spin-off. Je to právě čím dál se rozšiřující galerie záporáků, spojenců, nových tváří a při troše štěstí i dračích podob, co mě donutilo přejít z občasného sledování až téměř k maratonu, kdy mě okolnosti nových dobrodružství baví natolik, že za víkend rád sjedu celou sezónu. Samozřejmě nemá cenu tvrdit, že se i v pozdních obdobích seriál nedrží jasného rozvržení propriet, které se pokaždé musí objevit. Každá sezóna tak nabídne jednu epizodu, kdy se Snotlout musí vykoupit z extrémní tvrdohlavosti, jednu, kdy Fishlegs ukáže, že není jen chytrá hlava, jednu, která zdůrazní pouto Škyťáka s Astrid a (minimálně) jednu, ve které to dvojčata se svými skopičinami přeženou. Někdy ale nevadí mít v něčem pevnou jistotu. Těžko říct, kdy k tomu přesně došlo, ale přibližně v páté sérii (uváděné jako třetí část celého netflixovského Race to the Edge) přešli milí Dračí jezdci od relaxu pro celou rodinu definitivně na hranici odlehčené fantasy. A za to si tu velkou porci více než stovky epizod rozhodně zasloužili.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Když odmyslím film...

...bylo by to dobré. Linky příběhu jsou skvělé, to ano. Pořád tam zůstávají vztahy mezi draky i Vikingy, hlavní pointa je také stejná, ale jakmile se to pokusím srovnat s filmy... Animace je naprosto odlišná, ztrácí to na všem, co jsem obdivovala při filmech. Je to strašná škoda, protože několik scén skutečně bezvadně doplňuje film a vysvětluje i pár věcí navíc, počítaje i vesničany a další druhy draků. Jako doplněk tedy dobré, a upřímně doufám, že se objeví ještě pár dalších sérií.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Toothless and Hiccup

Jsem duší stále dítě, takže animáky obecně zbožňuju :-)
Kvalita animace je sice trošku nižší než film, ale to vůbec nevadí a vůbec to neubírá seriálu na kouzlu. Každý díl má cca 20 minutek a co díl, to nějaký příběh, který má hlavu a patu.
Představují se nám nové druhy draků. Musím teda říct, že některé jsou fakt jakoby děsivé a obrovské, až mi přijde úsměvné, že naprosto úžasný a roztomilý Toothless je tím nejobávanějším z nich :-)
Co se týče party, tak mám ráda všechny. Každý z nich je jiný a dohromady se skvěle doplňují. Hiccup má pod čepicí, Astrid je drsňačka, Fishlegs má skvělé znalosti o dracích a spolu s Meatlug tvoří takový "srandovní" pár :-), Ruffnut a Tuffnut jsou sice hloupí, ale to vás donutí si je zamilovat. No a největší viking pod sluncem, milující vlastní bicáky?? Jedině Snotlout, Snotlout, oi oi oi!

90 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Bezzubka

Ten, kdo má rád film Jak vycvičit draka, bude mít rozhodně rád i seriál. Je to svižné navázání na film, který je rozhodně koukatelný, vtipný, akční. Ano, pár věcí tam je jiné. Ve filmi byla animace přesnější a vypracovanější, ale to nemění nic na tom, že je to jeden z nejlepších animovaných seriálů, co jsem kdy viděla. Nehledě na to, že Bezzubka je naprosto dokonalý.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Vyborný animovany film !

Tento serial je výborny ale neni aš taká visoka kvalita obrazu ako vo filme. Bezzubka je fákt super aj so Stikutom a aj ostatne postavy su super. Tento serial je výborny bavy ma aj ked viac ma bavy film: Jak vycvičit draka ale aj Draci darek od Nočniho Besu. Film je súper. Bavy ma a dúfam že DreamWorks uroby viac časti filmu aj serialu.A rád počúvam tie pesničky s filmu. Dakujem.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Dobrá práce dream works

Jakmile jsem viděl seriál viděl jsem že tvůrci udělali dobře. Tak chytlavý seriál jsem dlouho neviděl. Velmi se mi líbí nevinnost seriálu a jeho roztomilost Bezzupky u které se musí rozplývat snad každý kdo se na ni podívá. Musím říct že DreamWorks opravdu zazářilo.

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Mezihra

Tenhle seriál se odehrává mezi prvním a druhým filmem a vysvětluje vše, co vedlo k událostem druhého filmu.

Ze začátku je seriál hodně podobný filmu a zas tak strhující není. Když se však přehoupne do dalších sérií, naprosto se mění, známé postavy jsou starší a svět Škyťáka a Bezzubky se neskutečně rozšiřuje. Objevují se tam noví přátelé i nepřátelé, a samozřejmě mnoho nových druků draků.

Nové pojetí a zajímavější animace mě velice zaujala a rozhodně bych i proto seriál všem doporučil.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí