plakát seriálu

John Oliver: Co týden dal a vzal

(Last Week Tonight with John Oliver)

Názory uživatelů

"Welcome, welcome, welcome!"

John (alias prof. Duncan z Community) je průvodce současného nejlepšího talk-show programu. I když, ona to ani není talk-show. Teda, je ... No takhle, John mluví a je to skvělá show, to bez debaty. Ale to množství výzkumu, dat, vtipů a fakt, která během té půlhodinky zazní si nálepku talk-show nezaslouží. Já bych LWTWJO klidně nazvala investigativní žurnalistikou, ovšem v jedné epizodě se proti tomu ohraničil, tak takto také ne.
No nic, vždyť to ani škatulku nepotřebuje. Stačí napsat, že vás John během půl hodinky provede minimálně jedním tématem pěkně do hloubky a vy se nejenom dozvíte spoustu nových informací (většinou teda o US a jejich problémech, ovšem sem tam se objeví i mezinárodní téma, třeba volby ve Francii nebo situace ve Venuzele) a narážek na Trumpu (teda na Drumpfa, sorry, já už mu jinak ani neříkám), ale navíc se pobavíte spoustou vtipů a grafik, které jiná show nemá. John je navíc jednoznačně moderní liberál, navíc dost progresivní, a s 99% jeho názorů a pohledů na svět souhlasím, což dělá show o to stravitelnější. Za mě 15/10.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

John Oliver baví

K nové show Johna Olivera jsem se dostal víceméně náhodou. Jako první jsem viděl epizodu, která komentovala referendum o nezávislosti Skotska. Skvěle jsem se pobavil a okamžitě začal dohánět zmeškané epizody a následně se pak i těšil na ty další, co přijdou. John Oliver je opravdu skvělý, jeho argumenty výtečné a vtipné. Témata zajímavá a vždy zábavně podaná, i když některá "americká" mi nejsou tolik blízká. To však Oliverovi nebrání v tom, aby mě u každé epizody něčím pobavil, jeho projev je úžasný. HBO mu dovoluje, aby se bez okolků pustil v podstatě do kohokoliv a čehokoliv, takže pokud se vám jeho břitký humor bude líbit, nezbývá než naplno podlehnout, jako se to stalo mě...

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Tragická zábava a nielen zábava

Anglický komik John Oliver nehoráznym spôsobom zosmiešňuje americký politický, sociálny ale aj korporátny systém. Vo svojej šou podáva fakty o závažných problémoch a nad tragédiou nezmyselností sa príjemne baví, zároveň však skutočne poukazuje na závažné problémy a obmedzenosť americkej spoločnosti. Neostáva však len pri tom, ale ako občiansky aktivista pomáha problémy riešiť alebo na ne aspoň rázne poukazuje a robí osvetu. Momentálne sa jedná o jednu s mála skutočne demokratických show, kde nie je problém vyjadriť rozhorčenie nad čímkoľvek. John Oliver má neskutočný dar problémy pekne pomenovať a ukázať tak, aby to ľudia skutočne dokázali za tých 20-30 minút pochopiť. Vďaka jeho show som sa čo to dokázal o amerických zvrátenostiach dozvedieť. Kiež by sledovanosť v Amerika bola vyššia a skutočne sa s pomenovanými problémami niečo, či viac robilo. Nemeilé je vidieť, že podobné kapitalistické hnusy sa dejú aj u nás a ani my, rovnako ako Američania s tým nedokážu nejako veľa urobiť. Snáď niekedy, ale ak, moc- a pracho- chtivé svine bez chrbtovej kosti, máte sa na čo tešiť!

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé