plakát seriálu

Cestovatel

(Journeyman)

Názory uživatelů

Další dobré Mystery

Cestování v čase je pro mě vždy lákavým motivem. Celá hlavní myšlenka seriálu má prostě potenciál zaujmout všechny blázny do mystery/fantasy/sci-fi žánru, jako jsem já.

No a když se k tomu připojí inteligentní scénář, který z diváka nedělá debila (má uvěřitelné a logicky jednající charaktery), sympatické postavy a hlavně herce, které je ztvárňují (pro mě hlavně Kevin McKidd z Rome a křehká kráska Moon Bloodgood z Day Break), máme tu seriál, který není protěžován reklamou jako Lost nebo Heroes, přesto však téměř dosahujících kvalit jejich prvních sérií a netrpící neduhy jejich natahovaných sériích následujících.

Rozhodně by si seriál zasloužil druhou sérii a patří k těm, které byly zrušeny neprávem. Ke konci se nám to začalo totiž pěkně přiostřovat a pokračování s nějakým rozuzlením by tomu sedlo. Škoda. Rozhodně to byl jeden ze seriálů, který přesně splnil moje očekávání a to se mi moc často nestává - většinou je moje očekávání zklamáno, nebo jsem naopak příjemně překvapen seriálem, od kterého sem příliš nečekal.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Journey...

Sci-fi a cestování v čase mám ráda a Journeyman je jistojistě povedeným kouskem v žánru.

Přitom mě to na začátku moc neuchvátilo. Přišlo mi, že rodinné problémy hlavního hrdiny zabírají příliš času a jeho výlety do minulosti jsou příliš schématické.

S každou novou epizodou však začínal být Journeyman čím dál tím lepší a strhující, věci se dali do pohybu, akce hlavního hrdiny se začali promítat do přítomnosti a hlavní zápletka se pomalu rozbíhala. Autoři dokázali vytvořit rovnováhu mezi minulostí a přítomností, všechno začalo být propojené.

Bohužel jako spousta jiných dobrých seriálů, byl Journeyman předčasně zrušen, což je skutečně škoda, protože podle toho co jsem četla, můžu jen hádat, že Journeyman by byl stále jen a jen lepší.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Journeyman

Vynikající seriál, s velice sympatickým hlavním představitelem. Kevin McKidd si u mě šplhnul už druhou seriálovou rolí (Chirurgové). Mě se tento seriál hodně libíl. Podle mě bylo cestování velice zajímavě zakomponovaný. Škoda jen, že seriál končí první serií. Jak se tady píše, tak - Seriál totiž neskončil, jen přestal. A je to veliká škoda...

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé