plakát seriálu

Kapitán Exner

(Kapitán Exner)

Názory uživatelů

Kapitáne kam s tou patkou?

Knihy Václava Erbena o kapitánovi Exnerovi jsem hltala v době puberty. A to je můj problém se současným zpracování. Protože když si v té době vytvoříte idol, je jen málo herců, kteří představivosti a vzpomínkám toho věku mohou vyhovět. Michal Dlouhý nebyla špatná volba, ale ptám se sama sebe: Proč kapitánovi Exnerovi nechali oblečení, účes, prostě styl 70.-80.let, ale posadili ho na židli za stůl v současnosti? To co funguje u vedlejších postav Vlčka a Beránka, bohužel nemůže fungovat u elegána Exnera. Exner vypadá jak když si s účesem a v oblečení z roku 1981 odskočil vyšetřovat vraždu do roku 2017. Měli z něj udělat elegána současnosti a měl u mě seriál o 20% navíc.

Rozdělit každý příběh do dvou epizod ještě chápu, ale odvysílat je po týdnu? To mi přijde z pohledu měření sledovanosti hodně nešťastné.

Z letošní seriálové nabídky českých detektivek se kapitán Exner, k mé velké lítosti, krčí hodně vzadu.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Totálně zazděno

Místo aktivního třicátníka jsme dostali unaveného padesátníka (nic proti padesátníkům), který neustále krouží Prahou ve svém veteránu po dědečkovi.

Místo celkem svižného děje jsme dostali tááák strááááášněěěěě rooozvleeeklooouuu stoooryyy, že kdybych u toho nežehlila , tak jsem stopro usnula.

Místo funkčních exteriérů samá vata v podobě Prahy, krásné Prahy, ještě krásnějšího okolí Prahy (nic proti Praze!), zoo, bytu-garáže hlavního hrdiny, kávovaru hlavního hrdiny, oblíbené kavárny hlavního hrdiny...

Místo pořádných dialogů neustále telefonujeme a telefonujeme a telefonujeme...
A shrnujeme, i když není co, protože to už bylo shrnuto Vlčkem a Beránkem nesčetněkrát.

Veliká škoda, že to nesestřihali, jak by si to zasloužilo! Jeden příběh roztažený na dva díly dává znát, že seriál je cílen na seniory a domnívám se, že někteří z nich mohou i pojmout podezření, že si o nich někdo myslí, že jsou to totální hlupáčci.

Herecké výkony? Opravdu si pamatuji pouze dvě herečky v epizodních roličkách: Lucii Vondráčkovou a Annu Polívkovou.

Celkově za B, k žehlení dobrý, i když to vyšlo myší dírou.

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Vydržel sem akorát tak do první reklamy

Když televize zrecykluje úspěšné herce a méně úspěšný seriál ze 70 let, podle více úspěšné knihy a navíc se rozhodne udělat to v retro stylu. K tomu si vezme ještě nějakého amatérského scénáristu a o "kvalitní zábavu" je postaráno.

Od první scény jsem nevěděl, jestli mám brečet nebo se smát. Laciné dialogy, nepřekvapující rozvíjení děje, až příliš umělé zdůrazňování divákovi toho, co je očividné. Tady to na zadku mrtvoly je vpich. A kdybyste to nepobrali napoprvé, tak vám to patolog raději ještě 3x zopakuje. A do toho vám celou dobu jako podtext neustále hraje retro hudba. Vydržím mnoho, většinou do konce prvního dílu, ale tentokrát první reklama byla vysvobozením.

30 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Pseudokrimi

Kapitán Exner 1-2. Po tomto dvojdíle s touto produkcí končím a tak se vyjádřím jen k tomu co jsem u tv přetrpěl.Scénaristická bída se promítla v režisérský zmar kdy nám byla nabídnuta nechutná patlanina žánrů od pokusů o retro přes parodii až po tragikomedii.Dialogy a jednání postav jsou jak z bulvárního článku a o nějaké gradaci příběhu nemůže být ani řeč. Zato jsme byli svědky infantilního jednání a chování policajtů kteří něco rádoby řeší v garáži u pinpongového stolu, kdy i třináctiletí kluci mají více charizmatu.Pseudohumorně filozofující patolog je pak jen třešinkou na dortu naprosto amatérsky napsaných postav což by ani na střední škole neprošlo jako slohová práce.Dramatičnosti mají zřejmě dodat kožené rukavice ve kterých si to ve svém kabrioletu drandí Michal Dlouhý...Nuda k uzoufání bez špetky akčnosti nebo nějakého mrazivého mystéria která by diváky starší patnácti let alespoň trochu zaujala. Takto si detektivku nebo krimi vůbec nepředstavuji ,tvůrci chtěli na předlohu navlíknout co se dá a to se jim vůbec nepovedlo .U mně mají útrum i kdyby kabriolet přeparkovali do kavárny.

10 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé