plakát seriálu

Kauzy z Bostonu

(Boston Legal)

Epizoda 3×03 – Hledám Shirley. Zn.: Zoufale (Desperately Seeking Shirley)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Na scénu se opět vrací Ivan. Své mladičké naivní ženy už má dost, ale smlouva, kterou vypracovala Shirley, je pro něj v případě, že zaviní rozchod, krajně nevýhodná...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Paul Lewiston má obavy: právě sleduje televizní reportáž, kde moderátorka ostře kritizuje jejich advokátní kancelář za to, že odmítá uznat, že Scott Little zavraždil soudkyni Marciu Hooperovou. Denny jen tak mimochodem prohodí, že právě s touto reportérkou měl kdysi také poměr.

Jeffrey Coho navštíví soudce Hoopera, manžela zavražděné, který se chová agresivně a jasně naznačuje, že je o Scottově vině naprosto přesvědčen. V téže době překvapí Shirley v její kanceláři Ivan, její bývalý manžel, se svou současnou – v pořadí již šestou – mladičkou manželkou Missy. Jak se zdá, má už hloupoučké a naivní krásky plné zuby a chce vědět, jestli posvatební smlouva, kterou Shirley vypracovala, neskýtá nějakou skulinku, jež by mu umožnila se z manželství vyvléknout. To Shirley rozhodně odmítá. Ivan jí tedy předá předvolání k soudu: chce dokázat, že posvatební smlouvu sepsala jako pomstu v souvislosti s tím, že spolu měli intimní styk, když on tvrdil, že se s manželkou rozešel. Jako obhájce si Ivan přes Shirleyiny námitky bere Alana.

Denny mezitím vymýšlí, jak by se vykroutil ze žaloby, kterou na něj chce podat Bethany, protože ji v restauraci nazval "skrčkem". Nakonec spolu najdou kompromis: Denny se mladé ženě omluví a propůjčí jejich prestižní kancelář jako oporu v kauze, na které advokátka právě pracuje. Zdá se ale, že Denny pomalu začíná přicházet malé energické ženě na chuť.

Denise znovu hovoří s voyeurem Meyerem, který si očividně libuje v tom, jakou hraje roli v případu mrtvé soudkyně Hooperové. Byl to ostatně právě on, kdo udal Scotta, že byl v noc vraždy u ní. Je schopen dokonce zcela přesně určit, kdy kdo do jejího domu vešel, co tam dělal a kdy zase odešel...

Hlavní postavy
Alan Shore
Denny Crane
Brad Chase
Paul Lewiston
Denise Bauerová
Shirley Schmidtová
Claire Simmsová
Hostující hvězdy
Ivan Tiggs
Vedlejší postavy
soudce Harvey Cooper
Gracie Janeová
advokát Adam Jovanka
soudce Willard Reese
soudce Brian Hooper
Jeffrey Coho
Jonathan Winant
Scott Little
Bethany Horowitzová
Dr. Zachary Simon
Lincoln Meyer
Barbara Littleová
Michael Schiller
Pundit #1
Pundit #2
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevHledám Shirley. Zn.: Zoufale
Původní názevDesperately Seeking Shirley
Rok natočení2006
Premiéra3. října 2006
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody