Kauzy z Bostonu

Kauzy z Bostonu (Boston Legal) — 2. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Kšeft s nemocí

V téže chvíli, kdy z výtahu vyjíždí na speciálním vozíku Bethany, která má jít s Dennym na snídani, se v advokátní kanceláři objeví i soudce Clark Brown. Chce, aby ho Denny zastupoval proti představitelům církevní společnosti Lepší zítřky. Ta od něj totiž vzala 40 000 dolarů za to, že ho vyléčí z tzv. "poruchy přitažlivosti", jinými slovy homosexuality. To, že je gay, ovšem soudce nechce za žádnou cenu připustit. Stále operuje tím, že se jedná o "poruchu", která má být léčitelná. Problém ovšem je, že v jeho případě – a navzdory vynaloženým penězům – k žádnému obratu k lepšímu nedošlo.

Shirley dostává případ mladé, šestnáctileté dívky Michelle, kterou zneužil rabín během jejich schůzky. Její otec, psychiatr, chce, aby jí byla podána "pilulka zapomnění", která má traumatizující zážitek z jejího mozku vymazat. Proti tomu se ale staví její matka a bratr. Sama Michelle je ochotna si pilulku vzít, nemůže ale rozhodovat, protože není plnoletá. Shirley argumentuje tím, že se jedná o přípravek, který ve skutečnosti vymývá mozek, a že naše psychika musí nutně umět zpracovat nejen dobré, ale i špatné zážitky.

Denise si k sobě volá Brada a Jeffreyho a oznamuje jim, že je těhotná. Zatímco Brad nejeví příliš velké nadšení, Jeffrey se kupodivu na dítě těší. A když dojde k testu DNA, očekává ho s netrpělivostí: chtěl by, aby pro něj dopadl pozitivně.

Clarence, který se domnívá, že chodí s Claire, dojde k závěru, že v tom případě s ní nemůže spolupracovat, a jako asistent přejde k Alanovi. Ten zjistí, že soudkyně, která bude předsedat v případě kauzy soudce Browna – kterou mu Denny pochopitelně šikovně přehrál – je jeho dávná známá...

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon