plakát seriálu

Kauzy z Bostonu

(Boston Legal)

Epizoda 1×07 – Pochybné existence (Questionable Characters)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Mladý muž raději riskuje život, než by si nechal z těla vyjmout kulku, která by ho přivedla na dlouhá léta do vězení. Nakonec mu pomůže veterinář. Alana rozzlobí zlomyslný soudce a Danny má poněkud nevšední přání...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

V noci dojde k přepadení obchodu maskovaným mužem. Nejprve překvapený prodavač po chvilce sáhne pod pult pro pušku a na zloděje vystřelí.

Lori je povolána do nemocnice, kam byl převezen mladík s prostřeleným ramenem. Ten si vyžádal, aby ji zavolali. Lori poznává jistého Michaela, který pro ni nějakou dobu pracoval jako informátor. Přestože se mladík dušuje, že nic neudělal, nezdá se pravděpodobné, že by střelba v obchodě a jeho následný převoz do nemocnice spolu nesouvisely. Michael se ale velice obává vězení, a proto – když ho lékař chce převézt na sál, aby mu kulku vyňal, protože je nebezpečně blízko srdce – zákrok odmítne.

Alan hájí muže, jenž vystoupil proti vandalům, kteří neustále ničí jeho dům. Starý soudce Clark Brown, přezdívaný "Šílený kačer", vyžaduje, aby muž chodil čtyři hodiny před svým domem s cedulí s urážlivým nápisem. Ten se podvolí, místní výrostci ho ale brzy napadnou kameny – a on musí být převezen do nemocnice. Zlomyslný stařec ale žádá, aby se na své místo opět vrátil.

Alan musí využít jednu ze svých neobvyklých metod, aby nerudného a zlomyslného soudce trochu usadil, ale předvolání před disciplinární komisi mu jeho nadřízený Paul překazí. Rozzlobený Alan na místě oznámí, že dává výpověď, což se mu Danny snaží rozmluvit...

Hlavní postavy
Alan Shore
Denny Crane
Brad Chase
Paul Lewiston
Vedlejší postavy
Lori Colsonová
Tara Wilsonová
Sally Heepová
recepční
soudce Clark Brown
Michael Shea
Judge William Howe
Nora Lang
A.D.A. Mark Wills
Tenant No. 1
A.D.A. Allison Hayes
Court Officer
Police Officer
George Keene
Tenant #4
Esther Brown
Tenant No. 3
Dr. Randall
Judge Wilcox
Sarah Berman
Zhang Wu
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPochybné existence
Původní názevQuestionable Characters
Rok natočení2004
Premiéra21. listopadu 2004
Česká premiéra16. prosince 2009
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody