plakát seriálu

Kauzy z Bostonu

(Boston Legal)

Epizoda 4×18 – Politika, politika (Indecent Proposals)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Za Dennym přichází půvabná bohatá farmářka Sunny Fieldsová se žádostí, aby ji zastupoval u soudu. Hodlá totiž dosáhnout zákazu klonování zvířat. Nejenže se jí zdá tento postup neetický, ale je tu i fakt, že maso z naklonovaných zvířat může být nebezpečné a navíc není ani nijak označené: prodejci se bojí, že by ho pak zákazníci nekupovali. Denny je velice polichocen, protože se do zralé krásky na první pohled zamiloval, přesto ale požádá o spolupráci Carla Sacka. Tato spolupráce nakonec vypadá tak, že Sunny ve skutečnosti obhajuje Sack a Denny se na ni jen zbožně dívá.

Alana si pro sebe vyžádala Shirley: chce žalovat svého dvaadvacetiletého synovce, delegáta za stát Massachusetts, který – přestože zde v primárkách vyhrála Clintonová – hodlá volit Obamu. Alan, jenž se spíš přiklání na Obamovu stranu, využije případu k tomu, aby žaloval celou Demokratickou stranu za její vpravdě nedemokratické postupy a v širším kontextu i fakt, že už tři sta let mohou Američané vybírat jen mezi představiteli dvou stran. A v ještě širším kontextu zkritizuje Ameriku za její zahraniční politiku – především za válku v Iráku, kterou by měla skončit a věnovat se demokracii ve vlastním státě. Téměř zoufalý soudce Clark Brown jen bezmocně kroutí hlavou.

Denny je ztracený: zamiloval se do Sunny tak, že si ji chce okamžitě vzít a je ochoten žít s ní i na farmě. Projede se tam ostatně na koni, zděsí ho pouze fakt, že před ním utečou všechny krávy. Sunny se totiž právě zmínila o tom, že se nemoci šílených krav nebojí, protože krávy údajně svou nakaženou družku bezpečně poznají...

Hlavní postavy
Alan Shore
Denny Crane
Shirley Schmidtová
Clarence / Clarice Bellová
Vedlejší postavy
Reporter
Reporter
Sunny Fields
Dr. Darryl Grant
Wolfgang Blitzkrieg
Mitchy Weston
Attorney Bill Withers
Attorney Steve Duprey
soudce Clark Brown
soudce Robert Sanders
Reporter
Whitney Romeová
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPolitika, politika
Původní názevIndecent Proposals
Rok natočení2008
Premiéra30. dubna 2008
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody