plakát seriálu

Kauzy z Bostonu

(Boston Legal)

Epizoda 4×16 – Právo na smrt (Mighty Rogues, The)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Shirley navštěvuje v nemocnici svého těžce nemocného otce Waltera, který nedávno vyskočil z okna nemocničního pokoje a zlomil si žebra. Advokátku doprovází Denny, který se s jejím otcem dobře zná, chodili spolu na lov a rybařili. Teď už ale Walter nikoho nepoznává – ani svou dceru – a děsí se sebemenšího lidského dotyku. Shirley dlouho neváhá a požádá lékaře o vyšší dávku morfinu. Ten to ale odmítá udělat, pokud nedostane příkaz od soudu. Shirley se tedy obrací na soud. Pomáhá jí Alan Shore.

Nešťastný Jerry Espenson se seznámil s krásnou dívkou Dianou, ta ho ale nyní žaluje za obtěžování. Když se ho Katie Lloydová podrobněji vyptává, ukáže se, že Jerry použil v podobě parfému jistý hormon, který pomáhá přemáhat ostych a usnadňuje komunikaci s lidmi opačného pohlaví. Katie rozhodne, že se nejprve s Dianou osobně sejdou a o celé věci pohovoří.

Carl Sack se má ujmout kauzy, se kterou za ním přichází jeho bohatý přítel Bill, jenž bydlí stejně jako mnoho dalších milionářů na ostrově Nantucket. Ostrov je ohrožený stejně jako ostatní části země, na rozdíl od ostatních se ale nemá čím bránit. A tak si bohatí obyvatelé hodlají vyrobit svou vlastní atomovou zbraň. Sack dává dohromady silný tým, k němuž se ale nechce připojit Clarence, který nehodlá obhajovat předem ztracenou, pohříchu nesmyslnou kauzu jen proto, že to kanceláři vynese velké peníze. Zato Denny, velký obdivovatel zbraní, se ochotně hlásí jako další obhájce...

Hlavní postavy
Alan Shore
Denny Crane
Jerry Espenson
Shirley Schmidtová
Clarence / Clarice Bellová
Katie Lloydová
Vedlejší postavy
Attorney Pepper Minkin
Jason Engels
Dr. Ned Thiel
William Brewster
Paralegal
Dr. Giles Bromfield
Elizabeth Tilley
Jacqueline Ross
A.A.G. Jeremy Hollis
Walter Schmidt
Dana Strickland
Reporter #2
advokát Christopher Palmer
reportérka
Reporter
Judge Floyd Hurwitz
Lorraine Wellerová
Whitney Romeová
soudkyně Victoria Peytonová
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPrávo na smrt
Původní názevMighty Rogues, The
Rok natočení2008
Premiéra15. dubna 2008
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody