plakát seriálu

Kauzy z Bostonu

(Boston Legal)

Epizoda 2×20 – Šup sem, šup tam (Chitty Chitty Bang Bang)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Shirley zastupuje muže, který po rozvodu trvá na tom, že si ponechá velmi cennou sbírku viktoriánské erotiky. Ta má význam jedině tehdy, když je kompletní. Jeho zlomyslná manželka chce ovšem svou polovinu...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Shirley Schmidtová zastupuje Clifforda Cabota, který se právě rozvedl a nyní se má s bývalou manželkou rozdělit o majetek. Clifford trvá na tom, že si ponechá velmi cennou sbírku viktoriánské erotiky, která má význam jedině tehdy, když je kompletní. Jeho zlomyslná manželka Nathalie ale chce polovinu. Shirley s překvapením zjišťuje, že zástupcem pomstychtivé ženy je Ivan.

V kaceláři vzniká dost nepříjemná situace. Paul Lewiston se plně soustřeďuje na opatrovnictví malé Fiony a na práci mu zbývá stále méně času. Pokusy kolegů ho zastoupit končí obvykle nezdarem.

Catherine Piperová se obrací na Alana se žádostí, aby se ujal záležitosti její přítelkyně Adély. Ta po smrti jediného syna v důsledku depresí strávila nějaký čas v nemocnici a pak ji její nový, soudem určený "opatrovník" strčil do jakéhosi domova důchodců. Jak se ukáže, "opatrovník" Warton mezitím čile disponuje s jejími penězi a pomalu je rozhazuje. Soudkyně ale není zcela přesvědčená, že stará Adéla je skutečně schopná se o sebe plně postarat, a zatím ji ponechává v ústavu.

Ivanova klientka si chce ze sbírky ponechat alespoň tzv. "přístroj hysterie", který je také k naprostému zděšení soudkyně u soudu předveden. Když to manžel odmítne, tvrdí, že jí ho někdo ukradl. Shirley je ale jasné, že Ivan nehraje fér a klientce tuto lež poradil...

Hlavní postavy
Alan Shore
Denny Crane
Brad Chase
Paul Lewiston
Denise Bauerová
Shirley Schmidtová
Hostující hvězdy
Ivan Tiggs
Vedlejší postavy
Judge Isabel Hernandez
Catherine Piperová
Judge Leslie Bishop
Donald Wharton
Natalie Cabot
Adele Freeman
Mr. Kahanov
Sam Wolfson
Clifford Cabot
Attendant
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevŠup sem, šup tam
Původní názevChitty Chitty Bang Bang
Rok natočení2006
Premiéra21. března 2006
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody