plakát seriálu

Kauzy z Bostonu

(Boston Legal)

Epizoda 2×21 – Slovní salát (Word Salad Days)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

U Alana se projeví mozková porucha způsobená nejspíše nadměrnou úzkostí, a tak ho Denny chce vzít do lázní. Mezitím Denise zastupuje muže obžalovaného z polygamie a snaží se porotu přesvědčit, že i rodina se dvěma manželkami může fungovat...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Alan Shore právě obhajuje před soudem klienta v případu se znečištěnou vodou, když náhle začne říkat zcela nesmyslná slova a věty. Všichni se tváří překvapeně a šokovaně ho pozorují. Zato on si z toho očividně nic nedělá.

Když poté Alan navštíví lékaře, dozví se, že se jedná o tzv. "slovní salát", který může naznačovat jistá onemocnění mozku, což ale lékař v jeho případě vylučuje. Na vině je tedy pravděpodobně nadměrná úzkost. Tu Alan skutečně občas pociťuje, trpí i fóbiemi a nočními děsy. Denny se jako správný kamarád rozhodne, že mu pomůže získat ztracený klid: odjedou spolu do lázní.

Denise dostává případ podivné rodinky Richardsonových. Tvoří ji dvě manželky a jediný muž, Ray Richardson. Všichni žijí pospolu šťastně a spokojeně a jejich dětičky očividně prospívají. Navzdory platnému zákonu proti polygamii se Denise ze všech sil snaží přesvědčit porotu, že pokud podivná rodina plní svou funkci, neměl by být Ray soudně trestán.

Brad přivádí svého kamaráda Chrise, bohatého majitele firmy vyrábějící dětské počítačové hry. Ten byl obžalován, že jeho hra nepřímo zavinila smrt patnáctiletého chlapce, který hrál nepřetržitě šestatřicet hodin a nakonec ho postihl srdeční infarkt. Matka, která přišla o jediného syna, je zoufalá a má za to, že firma vyrábějící hry by měla být potrestána. Brad a jeho kolegové z kanceláře brzy zjišťují, že firma si při distribuci hry nepočínala úplně férově. Kdo však vyjde vítězně od soudu – matka zemřelého chlapce, nebo bohatý šéf firmy?

Hlavní postavy
Alan Shore
Denny Crane
Brad Chase
Paul Lewiston
Denise Bauerová
Shirley Schmidtová
Vedlejší postavy
soudkyně Jamie Atkinsonová
Judge Stephen Bickel
Attorney John Hoberg
soudce Willard Reese
A.D.A. Richard Kelton
Stephanie Beller
Ray Richardson
Jessica
Attorney Eric Yavitch
Dr. Samuel Williams
Dr. Reesa Klaywig
Pedicurist
Cabana Waiter
Jury Foreman
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevSlovní salát
Původní názevWord Salad Days
Rok natočení2006
Premiéra28. března 2006
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody