plakát seriálu

Kauzy z Bostonu

(Boston Legal)

Epizoda 2×11 – Ten s rakovinou může (Cancer Man Can, The)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Denise obhajuje bohatého muže, který si přes známosti obstaral místo v testovací skupině ověřující lék proti rakovině. Brad oslavuje, že se stal společníkem firmy, jenže na oslavu dorazí i Jerry, který měl o místo zájem také. A do ruky se mu dostane nůž...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Na slavnostním shromáždění, kde má jakožto úctyhodný mecenáš pronést projev, se Denny Crane seznámí s pohlednou dámou, se kterou si ihned dopřeje rychlý sex mezi kabáty v šatně. Pak se klidně dostaví na pódium, aby pronesl řeč. Beverly Bridgeová se mu ale doslova dostane pod kůži. Už bez ní nechce být.

Za Alanem přichází advokát Jerry Espenson, aby ho požádal, jestli by ho nemohl prosadit za nového společníka firmy, o což se už několikrát neúspěšně ucházel. Jerry je mimořádně inteligentní a skvělý právník, po stránce společenské se ale jeví jako podivín. Zejména Shirley se rozhodně staví proti jeho jmenování. Alan, který už má dost toho, jak Shirley s lidmi manipuluje, se Jerryho velmi ostře zastane.

Denise Bauerová obhajuje bohatého podnikatele Daniela Posta, který má karcionom plic. Přes známosti si zařídil místo v testovací skupině. která ověřuje nový lék proti rakovině, a navíc i jistotu, že právě on dostane skutečně lék, a nikoli placebo. Nyní ho žaluje jiný pacient v těžkém stavu, který se bouří proti tomu, že bohatí mohou všechno a méně movití na to jen doplácejí. Během schůzek a projednávání případu se Daniel a Denise sbližují.

Konečně dojde k hlasování o novém společníkovi advokátní kanceláře a zvolen je Brad Chase. Ten uchystá malou oslavu, na kterou se dostaví i zklamaný Jerry, který se už rozhodl firmu opustit. Dostane do ruky nůž, aby si ukrojil kus dortu, náhle se ale zmocní Shirley a začne ji ohrožovat...

Hlavní postavy
Alan Shore
Denny Crane
Brad Chase
Paul Lewiston
Jerry Espenson
Denise Bauerová
Shirley Schmidtová
Hostující hvězdy
Daniel Post
Vedlejší postavy
Garrett Wells
Melissa Hughesová
Judge Rose Olsheim
Attorney Samantha Fried
Robert Hopper
Peter Clark
Mark Halpern
Beverly Bridgeová
MC in Ballroom
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevTen s rakovinou může
Původní názevCancer Man Can, The
Rok natočení2005
Premiéra10. ledna 2006
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody