plakát seriálu

Kauzy z Bostonu

(Boston Legal)

Epizoda 2×12 – Pomocné ruce (Helping Hands)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Denise zastupuje učitelku, kterou obtěžují rodiče jedné studentky. Alan obhajuje kolegu obviněného z napadení a snaží se dokázat, že klient není psychicky v pořádku. Nakonec zjistí, že nebyl daleko od pravdy...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Osazenstvo advokátní kanceláře Crane-Poole a Schmidtová se – s výjimkou Alana – obává vlivu Beverly na Dennyho a také toho, že by v případě sňatku získala na chod kanceláře příliš velký vliv. Proto se všichni pokoušejí toto nebezpečí už předem eliminovat.

Alan obhajuje Jerryho Espensona, obviněného z napadení Shirley. Svou obhajobu chce založit na přechodném pominutí smyslů, přestože je mu jasné, že to bude velmi těžké.

Daniel žádá Denise, aby ji mohl doprovázek k soudu. Denise obhajuje učitelku Carpenterovou, kterou neustále obtěžují rodiče její žákyně Rachel a zpochybňují její pedagogické metody. Zdá se, že chtějí mít svou dceru neustále pod kontrolou a nedovolí jí samostatně se rozhodovat. Vše obhajují tvrzením, že v dnešní společnosti se uplatní jen nejlepší z nejlepších a takovou také svou dceru chtějí mít. Denise s překvapením zjišťuje, že Daniel působí na porotce i soudkyni více než příznivým dojmem.

Alanovi se sice podaří dostat Jerryho z vazby, ale další obhajoba se jeví jako velmi problematická. Paul Lewiston se snaží Dennymu vnutit text předmanželské smlouvy, která má zamezit tomu, aby v případě Dennyho úmrtí nebo nemoci získala Beverly ve firmě rozhodující slovo. Se samotnou Beverly si zase pohovoří Shirley, která je přesvědčená, že si Dennyho chce vzít jedině kvůli penězům a moci. Nezdá se ale, že by si Beverly z jejího kázání něco dělala...

Hlavní postavy
Alan Shore
Denny Crane
Brad Chase
Paul Lewiston
Jerry Espenson
Denise Bauerová
Shirley Schmidtová
Hostující hvězdy
Daniel Post
Vedlejší postavy
Garrett Wells
Melissa Hughesová
soudce Gordon Kolodny
Frank Ginsberg
Attorney Samantha Fried
Beverly Bridgeová
Judge Peggy Zeder
Gigi Gering
Traci Carpenter
Attorney John Hoberg
Dr. David Cannon
George Gering
Rachel Carpenter
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPomocné ruce
Původní názevHelping Hands
Rok natočení2005
Premiéra17. ledna 2006
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody