plakát seriálu

Kauzy z Bostonu

(Boston Legal)

Epizoda 2×13 – Příliš mnoho informací (Too Much Information)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Alana si jako obhájce vyžádá bývalá asistentka, která přepadla obchod. Když se pokusí o další loupež a ještě se usmívá do kamery, Alan pochopí, že se snaží pouze upoutat pozornost, a zaměstná ji jako svačinářku.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Catherine Piperová, stará dáma, která kdysi pracovala v advokátní kanceláři Crane, Poole & Schmidtová a která později zabila dvojnásobného vraha Bernieho, jednou v noci přepadne obchod. Evidentně si dává dobrý pozor, aby ji průmyslová kamera dobře zabírala, a jako advokáta si vyžádá Alana Shorea.

Na Alana se obrací s prosbou o pomoc také Denise, jejíž klientkou je mladá dívka Emily Haydenová. Ta žaluje jistou pojišťovnu, která umístila na internet všechny údaje o její matce Jackie, jíž celý život týral manžel. Když se žena konečně uchýlila do domova pro týrané s přísně tajenou adresou a navštěvovala psychiatra, její manžel si na internetu příslušné údaje našel – a když od svého lékaře vycházela, surově ji zabil. Pojišťovna chce dát dívce jako náhradu 20 000 dolarů a Denise je nakloněna s návrhem souhlasit. Nikoli však Alan, který okamžitě prohlásí, že celou věc požene k soudu.

Dennyho snoubenka mezitím začíná obracet celou advokátní firmu vzhůru nohama – stejně jako to s oblibou dělaly i předcházející Dennyho manželky. Vyhodí svačináře, protože prý nenabízí nic, co by jí vyhovovalo. Celou záležitost je třeba nějak vyřešit a Brad Chase tvrdí, že vše zařídí. Na večeři nabídne energické ženě 500 000 dolarů, když nechá Dennyho být a přestane tyranizovat osazenstvo firmy.

Alan před soudem obhajuje Emily a aby přesvědčil soudkyni i porotu o tom, jak je nepříjemné, když si kdokoli o komkoli může najít jakékoli informace, začne přítomným sdělovat nejrůznější podrobnosti z jejich života a soukromí, které někde našel uveřejněné. Při procesu si překvapeně začíná uvědomovat, že mladá Hispánka, která Emily k soudu doprovázela, se mu líbí víc, než je zdrávo...

Hlavní postavy
Alan Shore
Denny Crane
Brad Chase
Paul Lewiston
Denise Bauerová
Shirley Schmidtová
Hostující hvězdy
Daniel Post
Vedlejší postavy
Catherine Piperová
Nora Lang
George Keene
Officer Michaels
Beverly Bridgeová
Irma Levine
A.D.A. Holly Raines
Tom Orchard
advokát Adam Jovanka
Clerk No. 2
Foreperson
Emily Hayden
Secretary
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPříliš mnoho informací
Původní názevToo Much Information
Rok natočení2005
Premiéra24. ledna 2006
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody