plakát seriálu

Kauzy z Bostonu

(Boston Legal)

Epizoda 4×13 – Tichá voda břehy mele (Glow in the Dark)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

U Katie se objeví Leigh Swiftová naoko s tím, že hledá Jerryho. Vzápětí ale prohlásí, že ví, že o ní Katie řekla, že je "pošuk". Proti tomu se musí rozhodně ohradit a nepřeje si, aby Katie s jejím přítelem sdílela kancelář. Nakonec začne advokátce otevřeně vyhrožovat. Když to Katie řekne Jerrymu, nešťastník nemůže věřit svému sluchu: že by Leigh dokázala někomu vyhrožovat násilím? Katie se tedy pojistí: když přijde Leigh znovu, její výhrůžky si nahraje na iPhone.

Za Shirley přichází její přítelkyně Andrea Micheleová – chce se soudit s firmou, která hodlá v jejím městě vybudovat jadernou elektrárnu. Shirley ji bude obhajovat spolu s Alanem. Jak se brzy ukáže, Andrea je nenapravitelná nymfomanka. V krátké době svede Dennyho i Alana. Jako obhájce protistrany se náhle v kanceláři objeví Jack Ross, se kterým Shirley kdysi studovala práva a měla vášnivý románek. A zdá se, že všechno není ještě tak docela zapomenuto. A to přesto, že Jack je šťastně ženatý otec šesti dětí.

Denny dostane skvělý nápad: jelikož on se s Andreou pomiloval, aniž by věděl, o koho jde, a Alan se mu brzy svěří, že měl také úžasný sex, navrhne, aby si svoje partnerky prohodili. Alanovi se nápad zprvu moc nezamlouvá, ale nakonec na něj přistoupí.

Shirley si mezitím zajde s Jackem do restaurace, kam má později přijít i Carl, který na Rosse očividně žárlí. Shirley a Jack vzpomínají na studentská léta a na svou lásku, Jack dokonce zahraje na klavír tklivou píseň. To všechno vidí Carl zpoza okna a druhý den Shirley oznámí, že se s ní rozchází. Rozzlobená Shirley mu dá okamžitou výpověď. Když vášně poněkud vyprchají, prohlásí Carl Sack, že by v kanceláři rád zůstal, na tom, že se se Shirley k sobě nehodí, ale trvá. Shirley to velmi zasáhne...

Hlavní postavy
Alan Shore
Denny Crane
Jerry Espenson
Shirley Schmidtová
Katie Lloydová
Vedlejší postavy
Al Bostick
Andrea Michele
Jack Ross
soudce Clark Brown
Lorraine Wellerová
Leigh Swiftová
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevTichá voda břehy mele
Původní názevGlow in the Dark
Rok natočení2008
Premiéra12. února 2008
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody