plakát seriálu

Kauzy z Bostonu

(Boston Legal)

Epizoda 4×14 – Zachraň mě (Rescue Me)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Katie Lloydová dostává případ nemajetného klienta, který má být zažalován pro padělání šeku. Leo Morris má AIDS a před časem to vypadalo, že zemře. Prodal tedy svou životní pojistku jisté společnosti, která se podobnými transakcemi zabývá, a ta se zavázala za něj do smrti platit pojistné. Pak ale začal Leo brát nové léky a dosud žije. Společnost už platit nechce – počítá se s úmrtím do šesti měsíců – a Morris nutně potřebuje peníze na léky.

Jistá dívka Maureen chce žalovat pastora, s nímž měla poměr a miluje ho, zatímco on se s ní teď rozešel. Zastupují ji Clarence a Lorraine.

Na Carla, kterému se případy klientů kanceláře zdají čím dál tím podivnější, čeká Andrea Micheleová: z popela své zemřelé matky si chtěla nechat udělat prsten s diamantem, teď ale dostala pouhý zirkon. I ona se chce soudit a navíc otevřeně Carlovi nabízí sex, poměr a koneckonců i manželství.

Paní Josephová, kterou má obhajovat Whitney, ztratila dceru: zcela vyčerpaná studentka střední školy usnula za volantem a havarovala. Matka chce žalovat školu, která své studenty neúměrně zatěžuje, povzbuzuje ke stále vyšším výkonům a způsobuje jim psychickou i fyzickou újmu.

Alan s Dennym trénují na zkoušky, které musejí podstoupit, aby je vzali k pomocné pobřežní stráži. Problém je ovšem v tom, že Alan má hrůzu z vody, a neumí tím pádem ani plavat. Přesto si ale obstará slušivé plavky s motivem americké vlajky. Zkouška skončí katastrofou: Alan má zachraňovat tonoucího Dennyho, ale nakonec se skoro utopí oba...

Hlavní postavy
Alan Shore
Denny Crane
Shirley Schmidtová
Clarence / Clarice Bellová
Katie Lloydová
Vedlejší postavy
Principal Holliston
Attorney Walt Devlin
CEO Robert Winthrop
Carolyn Joseph
Andrea Michele
Coast Guard
Officer Tudor
Leo Morris
George Parkes
Reverend Kurt Joyner
Maureen Janely
soudce Clark Brown
advokát Adam Jovanka
soudkyně Patrice Webbová
Lorraine Wellerová
Whitney Romeová
advokátka Emma Pathová
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevZachraň mě
Původní názevRescue Me
Rok natočení2008
Premiéra19. února 2008
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody