plakát seriálu

Kingdom

(Kingdom)

Názory uživatelů

Tvrdý boj v kleci, ale i v životě

Když jsem o Kingdom poprvé slyšel, tak mi utkvělo v hlavě akorát to, že hlavní postavy jsou zápasníci MMA. Takže jsem čekal, že se dočkám akčního nářezu ve stylu Banshee. Místo toho jsem však dostal drama o jedné nepovedené rodině, která je se zápasy blízce spojená, což ve výsledku mnohem víc připomíná například Raye Donovana.

Na jednu stanu možná škoda, na stranu druhou se rozhodně nejedná o žádné podřadné drama. Zápasnici tady totiž nebojují jen v klecích tomu určených, bojují hlavně se životem, který se motá kolem.

Nejakčnější je pilotní a závěrečná epizoda. Mezitím se odehrává plíživé drama, ve kterém se postupně vybarvují všechny postavy. Ty jsou ostatně velkým kladem seriálu, protože je lze jen těžko označit za černobílé. Ať už Alvey, Ryan, Jay nebo Nate, všichni si prodělají určitou přeměnu a samozřejmě nesmím zapomenout na dvojici silných žen Lisu a Christine. Ty dvě zde totiž nejsou jen okrasu a do počtu.

Takže pokud máte rádi pomalejší drama, kde se řeší "reálné" problémy (nefungující rodina, krachující tělocvična, rozvod), tak Kingdom bude něco pro vás. Zpocená těla a trocha krve jsou vlastně jen kulisou, která vše dokresluje.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Kingdom

O tom, co je to MMA, jsem do pilotu neměla ponětí. Jediné, co jsem věděla, bylo, kdo je Nick Jonas (OK, to zrovna není moc k chlubení:-). Důvodem pro sledování Kingdom tak byl jenom poster, který mě nalákal na tvrdé chlapy, pořádné bitky, žádné sladké řečičky, no prostě něco ve stylu Banshee nebo Sons of Anarchy.

A o čem seriál vlastně je? Pokud byste čekali, že o MMA, tak to byste čekali marně. MMA je sice přítomno, ale v podstatě slouží spíš jenom jako kulisa, na které se odehrávají životní příběhy šampiona Alveyho Kuliny a jeho rodiny. A že jeho rodina, není jen tak typická rodina, asi nikoho nepřekvapí. Alvey se tak musí vypořádat nejen se svými dvěma syny Natem a Jayem, přítelkyní Lisou, novým chráněncem Ryanem, který je shodou okolností Lisin bývalý přítel, a se svou manželkou Christinou, ale i s krachující tělocvičnou a ústupem ze světel ramp.

Pro změnu je příjemné zase jednou vidět, že hlavní postavy řeší peníze. Provoz tělocvičny není zadarmo, klienti neplatí, rozvod se může prodražit, drogy taky něco stojí a kde na to všechno vzít?

Tempo seriálu je po celou dobu poměrně pomalé, někdy se mi zdá, že až příliš, a ani příběhově se toho tady zase tak moc nestane. Tvůrcům jde o něco jiného, než o bitky, rány nebo šrámy z ringu, jde jim především o bitky, se kterými se musí hlavní postavy popasovat mimo tělocvičnu. Všechny postavy během seriálu procházejí určitým vývojem. Žádná z nich není černobílá, což už tedy v dnešní době ani moc nejde. Je to spíš tak, že začínají s určitým odstínem šedi a končí s úplně jiným odstínem šedi. A v tom tkví podle mě největší síla seriálu. Nikdy nevíte, jak se, kdo zachová. Takže u mě po pilotu oblíbené postavy (Alvey, Ryan) byly hodně rychle vystřídány jinými (Jay, Lisa), jen ten Nate zůstal po celou dobu neutrální. Obzvlášť Jaye musím zmínit ještě jednou, je totiž fakt zajímavé sledovat, jak se z totálního magora stane jedna z nejsympatičtějších postav seriálu.

Seriál se naštěstí vyhnul dramatickým milostným trojúhelníkům plným vyhrocených vztahů. Tady to všechno působí tak nějak plynule, realisticky, že občas určité změny ani nestihnete zaregistrovat a že vám to ani nepřijde nijak zvláštní. Líbí se mi, že hlavní ženské postavy nejsou v tomhle drsném prostředí brány jako něco méněcenného, jenom jako příjemný doplněk bez vlastního názoru. Jak Lisa, tak Christina ničím takovým nejsou. Do budoucna doufám, že Lisa nakope Alveymu pořádně zadek.

Takže pokud máte rádi dysfunkční rodinky, nevadí vám trochu krve a jiných tekutin a neholdujete rychlému tempu, tak byste Kingdom neměli minout, protože za to stojí.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

MMA

Kingdom. Na tento seriál jsem čekala, jakmile byl uveřejněn. Zaujalo mě hlavně téma. Byla jsem velmi překvapená, že se děj neodehrával jen o boji, jak jsem předpokládala, ale spíše se soustředila na lidi. Proč dělají to co dělají. Jak je to ovlivňuje. S čím se musí dennodenně vypořádat. Hnedle druhá epizoda mě přikovala k obrazovce. Nečekala jsem tak brutální útok a hrozila se důsledků.

Moc se mi líbí, jak je seriál emotivní a rozebraný po straně osobního života zápasníků. Rayenova dějová linka nemůže nikoho nechat chladným.
Jay a jeho neustálé vtipkování, za které skrývá jak je citlivý a vnímavý. Tyhle postavy si nemůžete nezamilovat!

Nemohu opomenout ženské postavy seriálu. Lisa, silná sebevědomá mladá žena, která je květinou v tvrdě mužském světě. Neztratila nadhled ani své cíle. Moc ji fandím jako agentce.
Další žena je Christina. Zatím jsem si ji nezařadila. Proč? Protože ji seriál nedal tolik prostoru, abych si mohla udělat kompletní obrázek. Nevím, jak se přesně dostala tak kam se dostala. Přesto je to velmi silná osobnost, která miluje své děti a snaží se napravit napáchané škody. Není tam jen do počtu, ale uceluje seriál.

Z druhé řady jsem viděla dvě epizody. Těšila jsem se jako malé dítě na novou hračku. Po prvním díle přišlo zklamání. Říkala jsem si, jestli jsem se opravdu těšila tak moc na něco takového. S odstupem času jsem si uvědomila, že epizoda byla stejně kvalitní, jako ostatní. Pomalu nás uvedla do další série, nastavila nové mantinely, přivedla nové dějové linky. Druhá mě naopak vynesla do oblak. Znovu mi nastartovala chuť hltat každou odvysílanou epizodu. Perfektní.

Kingdom je jeden z nejpovedenějších seriálů na tohle téma. Postavy, prostředí, děj a nesmím zapomenout ani na chytlavou úvodní znělku. Opravdu doporučuji každému. Ať už víte co MMA je, či nikoliv.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Kingdom

Svět MMA zápasů mě nijak nebere, ale o to tady ani tak nejde. Je to jen kulisa k rodinnému dramatu (v tom dobrém slova smyslu), jehož největší předností jsou především výborně napsané postavy, které tak působí neuvěřitelně reálně a plasticky. Z tohoto důvodu jsem neměla problém si je téměř všechny oblíbit i přes fakt, že to zdaleka nebyli žádní bezproblémoví andílci. Nehledě na to, že ačkoliv je Kingdom jeden z těch seriálů, které neoplývají zrovna překotným tempem, plným neočekávaných zvratů, tak mi těch deset dílů i tak uteklo jako voda a těším se na brzkou druhou sérii.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk