Komisař Rex

Komisař Rex (Kommissar Rex)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Gedeon Burkhard si mimo postavy komisaře Alexe Brandtnera (4.-6. řada) zahrál i roli mnohonásobného vraha Stefana Lanze, a to v epizodě "Amok" (1x09).
Vložila: LuciRoo
První představitel Rexe, ovčák Reginald von Ravenhorst, odmítal slyšet na jméno Rex, a tak jej všichni herci oslovovali Reginalde. Vše pak museli upravit zvukoví technici.
Vložila: Mistin
Natáčení seriálu probíhalo v letech 1994 až 2004. Původně mělo být jeho natáčení ukončeno na jaře 2004, avšak ještě na podzim 2004 vznikly už s částečně jinými producenty další tři díly. Poté se spekulovalo i o samostatných filmech, ale nakonec se v roce 2007 začaly filmovat nové epizody v Itálii.
Vložila: Mistin
Speciálním psím tréninkem prošli všichni představitelé policejního psa u hollywoodských cvičitelů z Los Angeles Teresy Ann Millerové a jejího otce Karla Lewise Millera. Jejich psí škola Accurate Animal Action byla založena roku 1978 a specializuje se na výcvik zvířat pro filmařské účely.
Vložila: Mistin
Majitelé Reginalda Von Ravenhorsta, představitele Rexe, si v přepočtu přišli až na 100 000 Kč za den.
Vložila: Mistin
Při výběru vhodného psího hrdiny si tvůrci pozvali specialisty na trénink psů z Los Angeles. Ti přijeli do Německa, vybrali si z útulku vhodné tříměsíční štěně a půl roku jej trénovali.
Vložila: Mistin
Elke Winkens, představitelka Niki Herzog, si v seriálu zahrála ještě dříve, než získala hlavní roli, a to v 6. epizodě 6. série s názvem "V poslední vteřině", ve kterém ztvárnila roli zdravotní sestřičky.
Vložila: Mistin
Představitel Alexe Brandtnera, Gedeon Burkhard, byl do seriálu vybrán přibližně ze čtyřiceti uchazečů celkem jednoduše. Pes k němu při konkurzu jednoduše přišel a ihned si "padli do oka".
Vložila: Mistin
Gedeon Burkhard, který ztvárnil komisaře Alexe Brandtnera, nedodržel smlouvu na další sérii a nedostavil se na plánované natáčení. Aniž by dal komukoli vědet, odjel za štěstím do USA. Tvůrci proto museli na rychlo sepsat nový scénář a vypsat konkurz na nového komisaře. Díky Burkhardově nezodpovědnosti tak není vysvětlen odchod jeho postavy ze seriálu.
Vložila: Mistin
Hodnota seriálového Rexe byla odhadnuta na plných 700 000 šilinků.
Vložila: Mistin
Dvojice rakouských scenáristů Peter Hajek a Peter Moser nabídla společnosti Mungo-film námět na kriminální seriál s hlavním hrdinou psem již v roce 1991.
Vložila: Mistin
Seriál byl původně plánovaný jen na třináct epizod s pilotním filmem.
Vložila: Mistin
Konkurzem na prvního představitele Rexe prošlo více než 40 německých ovčáků.
Vložila: Mistin
Prvním Rexem se stal Santo von Ziegelmayer (uvádí se i B.J.), ale často je zmiňováno jméno Reginald von Ravenhorst, toto vznešené jméno si ale vymysleli jen scénáristé. Postupem času odešel Santo do psího důchodu a nahradil ho Rhett Butler – ten si zahrál štěně ve filmu Komisař Rex: Mladá léta. V seriálu si ale zahrálo více německých ovčáků.
Vložila: Mistin
V nejnovějších dílech, které se odehrávají v Itálii, hraje Rexe německý ovčák, pravým jménem Henry. Ten prošel zhruba půlročním výcvikem, než se začalo se samotným natáčením.
Vložila: Mistin
Při natáčení nových dílů z italského prostředí mluvil nový představitel, komisař Lorenzo Fabri (Kaspar Capparoni) italsky, všechno se ale poté díky synchronizaci a dabingu muselo přenést do němčiny.
Vložila: Mistin
Elke Winkens, představitelka komisařky Niki Herzogové, byla vybrána ze 120 uchazeček.
Vložila: Mistin
Údaje o celkovém počtu natočených dílů se velmi liší. Oficiálně je známo 119 dílů natočených ve Vídni a 8 dílů v Itálii.
Vložila: Mistin
Gedeon Burkhard (komisař Brandtner) se v seriálu objevil již v první řadě, v díle nazvaném "Amok", tehdy ovšem zabil muže a ženu a další ženu postřelil.
Vložila: Mistin
Představitel třetího komisaře, Alexander Pschill (Marc Hoffmann), si v seriálu zahrál již dříve. Ve druhé řadě seriálu se objevil v díle nazvaném "Stopy po krvi", kde si zahrál automechanika Seidela, který se pokusí vydírat vraha a požaduje po něm finanční hotovost.
Vložila: Mistin
Tobias Moretti coby komisař Richard Moser si zahrál celkem ve 45 dílech, jeho smrt přišla ve 4. díle 4. řady.
Vložila: Mistin
Prvním "odpadlíkem" byl Karl Markovics coby Ernst "Stocki" Stockinger. Ze seriálu odešel po dvou sezonách, jeho postava hrála ve 29 dílech.
Vložila: Mistin
Rexe v seriálu ztvárnili 2 psy: Reginald von Ravenhorst po boku komisaře Richarda Mosera a komisaře Alexa Brandtnera a Rhett Butler po boku komisaře Alexa Brandtnera a komisaře Marca Hoffmanna.
Vložil: patrik1177

Filtr epizod

SPECIÁLNÍ KATEGORIE