Komisař Rex

Komisař Rex (Kommissar Rex)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
veverka-zrzka

22. května 2012

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

čtyřnohý Rex

Tuto kriminálku jsem si oblíbila především kvůli čtyřnohému miláčkovi, psovi Rexovi, který nadevše miluje housky se salámem. Vždy dotáhne případ k zdárnému konci. Stejně tak jako v Kobře, i Rex vystřídá parťáky. Nejvíce mi padl do noty Gedeon Burkhardt. Tobias Moretti, jeho první (tedy spíše druhý, ten první se tam objevil pouze 25 minut prvního dílu) páníček, byl na kriminalistu "starý".

Avatar uživatele
Pray ing

2. června 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Super seriál

Seriál jsem milovala už jako malá a nedávno jsem ho znovu začala sledovat. Díly s Moserem byly nejpropracovanější a scénáře byly i dost realistické, ty repliky byly často úplně jak vystřižené ze života. :-) Také mi bylo sympatické, že to byl typický detektiv, ne svalovec/playboy, po kterém všechny ženy letí. Herecky byl rozhodně nejlepší, taky byl tuším jediný z těch herců, který za svůj výkon dostal cenu. Díly s Alexem už byly slabší, často byly ty scénáře dost přitažené za vlasy a on jako herec mi nepřišel tolik přirozený jako Moser a Hoffmann. Díly s Niki a Marcem jsem milovala, jejich flirtování dalo tomu seriálu zase nový rozměr, dobře to ten seriál okořenilo. Ty neustálé vtípky s houskou se salámem byly stejně už trapné a je dobře, že s tím přestali. Bohužel v 9. sérii mi přišlo, že se snažili o návrat do "starých dobrých časů" a zase zařadili zpátky žerty s houskami se salámem. Láska Niki a Marca jako by byla pryč, spíš se hádali, to byla škoda. Ale předchozí osmá série byla super. :) Takže na prvním místě je za mě Moser, na druhém Hoffman-Niki a na třetím Brandtner. :)
Dost z vás píše, že postava Niki byla nesympatická, ale to může být spíš tím dabingem. Mně na seriálu pouze vadí ta protiruská propaganda, jen proto dávám 90 % a ne 100 %. :) Ovšem to samé nemůžu říci o italské sérii Návrat Komisaře Rexe, často mi díly přišly okopírované z rakouských sérií. Do toho nepříjemný šéf a nemohla jsem vystát postavu Moriniho. To se fakt nepovedlo.

Avatar uživatele
Maliah

4. srpna 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Komisař Rex

Sice nejsem až tak stará, ale je to seriál mého dětství. Zamilovala jsem se a sledovala jsem to každý den a každou hodinu. Nejvíce se mi líbily díly s postavami Richard Moser a Marc Hoffmann. Od té doby co Rexe začali natáčet v Itálii, měly pro mě díly ztracenou hodnotu. Už to nebyl prostě ten správný Rex. I přesto jak je starý, tak mě neomrzí se na komisaře Rexe podívat znova. Jsem velký milovník psů a proto každý takový seriál má u mě šanci.

Avatar uživatele
SweetRainbow

7. května 2015

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Dětství na které nedám dopustit.

Rexe jsem jako malá vyloženě milovala, takže ač je seriál místy hodně špatně natočený(kamera) a některé případy se opakují, tak nemohu dát malé hodnocení. Rex a sympatický pán jsou velké pozitivum na seriálu. Z Rexových pánu jsem měla nejradši první dva Moser a Brandtner, ten třetí za moc nestál a kvalita viditelně klesla. Nová postava Niki mi byla hrozně nesympatická, Některé případy jsou zajímavé, nezdlouhavé, jiné zase naopak. No, 80 % a většinu toho tvoří mé nadšení z toho něměckého ovčáka. Tady aspoň člověk nemůže říct, že mu hlavní hrdina není sympatický. Je to idol mých dětských let.

Společně to tvoří dokonalou oddychovku, která ani po několika reprízách není na nervy jdoucí.

Avatar uživatele
Janulka93

22. srpna 2014

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

seriál mého dětství...

Neříkám, že tento seriál má nějakou valnou kvalitu, ale prostě bylo by ode mě zlé ho hodnotit z tohoto hlediska...
Je to seriál, který mě provázel po většinu dětství, kriminálka, ale ne příliš morbidní s chytrým čtyřnohým chlupáčem, kterého díky jeho zálibě v houskách se salámem a vychytralosti nejde nemilovat.
Mám pocit, že jsem viděla snad všechny díly (krom Návratu komisaře Rexe - bez Vídně to prostě není ono), a tak když to letos o prázdninách opakovali a my si tímto seriálem krátili čas u babičky, u většiny dílů jsem mohla říct, že jsem ho už určitě viděla...
Těžko říct, který z "páníčků" pro mě byl nejoblíbenější. Každý z nich měl něco do sebe. Odchod Morettiho jsem fakt prožívala, ten přes hodinu dlouhý dramatický díl jsem viděla po fakt hodně dlouhé době, Burkhard byl prostě svůdník od pohledu, i když si o pár sérií dříve sám zahrál roli záporáka ne-li vraha (to si už nepamatuju přesně), a u poslední dvojice jsem jako věčná romantická duše furt doufala, že se dají dohromady.
Mimochodem - kdo z vás zaregistroval, že se zde ve svých začátcích mihl i Christoph Waltz? :) Furt jsem si říkala, odkud ho v tom filmu od Tarantina znám. Nedalo mi to a po dlouhém pátrání přišla odpověď, hrál v Rexovi vraha s panenkami nebo něco takového. :D

Avatar uživatele
Alkaa

27. května 2012

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Psík

Seriál mě bavil a hlavně Rex a jeho housky. Dobrý rakouský seriál po dlouhé době, bavili mě případy. Přiznám se, že jsem měla radši až řady s Alexem než s Moserem, ale i tak to bylo dobrý. Když pak k Rexovi přiřadily ten pár, tak už seriál šel pomalu ke dnu a už to nebylo ono. :)

Avatar uživatele
LucMoss

21. dubna 2010

92 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
85 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Vyjádřete svůj souhlas, či nesouhlas

Mám ráda tento seriál. Stal se celým mým dětstvím a já na něj ani po těch četných reprízách na TV Prima, nyní již TV Nova doposud nezanevřela.
Ono, je krásné do hlavní role obsadit psa, k němu dosadit charizmatického páníčka a vymyslet děj pro jeden pilotní a dalších 13 dílů 1.řady, jež se však protáhly na další sedm,v čemž spočívá největší vada na kráse tohoto příjemného seriálu z německy mluvících zemí.
S postupně narůstajícími léty natáčení i narůstala jalovost, naivita a tuctovost děje a to nejen díky chabým dějům, ba především díky nezajímavým představitelům. Nic proti, ovšem pohled na rozdováděnou trojičku A. Pschill a E.Winkens alias Mark a Niki spolu s Rexem na mne působili snad ještě hůře, než ty nové italské díly, proti nimž nic nemám, akorát Italové by se měli držet především toho, co umí perfektně, tudíž skládání filmové hudby, není-liž pravda.
Já budu pěkně sledovat až do šesté řady, naplno si užiji epizody s Tobiasem Morettim, jiank také Richardem Moserem neboť díly s ním byly podle mně nejlepší až do toho nešťastného, ovšem brilatního konce a poté s Gedeonem Burkhardem (Alexem), protože přece jen byli spolu s Rexem poněkud spřízněnější duše...
(A jaký je Váš názor?)

Avatar uživatele
adams89

2. května 2008

92 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Hodnocení: 3 z 5 (***)

První natočené řady s komisaři Richardem Moserem a Alexem Brandtnerem mají velice slušnou úroveň. Pamatuju si, jak jsem se jako malý kluk díval večer od osmi na každý jejich díl... a jak jsem pokaždé obrečel Moserovu smrt. I v dnešní době si na ně občas udělám čas. Do těch nových dílů s Hoffmannem a Herzogovou se ale už pouštět neměli. Vůbec mi ti dva nebyli sympatičtí a seriál mi celkově docela otrávili.

Avatar uživatele
Janča

8. listopadu 2007

91 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
64 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Komisař Rex

Před pár lety neohroženě můj nejoblíbenější seriál. Všechny díly jsem kompletně viděla, u všech jsem znala skoro celý děj.
Pro mě nejlepší období tohoto seriálu bylo, když byl v týmu ještě Richard Moser nebo Alex Brandtner. To jsem se od Rexe nemohla odtrhnout. Bohužel potom přišly dost razantní změny a pro mě se stal seriál už méně zajímavým :( Jsem trochu zklamaná způsobem, jakým Komisař Rex skončil :(

Avatar uživatele
LuciRoo

20. července 2012

86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Skvělý začátek, výborný prostředek, špatný konec

Jedna z nejlepších kriminálek, které jsem kdy viděla. Musím uznatm, že hlavní zásluhu na tom má Rex. Zápletky jsou mnohdy velmi zajímavé, přesto mi v příběhu sem tam něco nesedí.

Rozhodně musím říct, že nejlepším komisařem byl Moser, popřípadě Brandtner. S nástupen Hoffmana už bylo vidět, že se akorát snaží udržet sledovanost "psí policejní legendy", ale díly stále ještě byly celkem ucházející. Co mi přišlo jako naprostá pitomost bylo pokračování seriálem "Návrat komisaře Rexe". Změna prostředí (země), nesnášenlivý šéf, "hloupý" pomocník komisaře a podivné, zdlouhavé příběhy naprosto vzaly kouzlo toho, jak pes dokáže pomáhat řešit zločiny. Tímto pokračováním seriál naprosto ztratil na kráse a výjimečnosti.

Nechci nikoho přesvědčovat, že pokračování je na houby a že nestojí za nic, je to pouze osobní názor. Já jsem si prostě zamilovala "klasického" Rexe s Moserem a Brandtnerem.

Avatar uživatele
patrik1177

18. května 2016

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Komisař Rex

Další skvělý policejní akční seriál a taky další seriál na čele s nesmrtelným policistou... tentokrát psem. Vyrůstal jsem na tomhle seriálu a ponoukl mi vše, co jsem očekával... a možná i o hodně víc.

Avatar uživatele
Idrial

5. srpna 2012

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Výchovné

Když jsem se začala dívat na Rexe, byla jsem docela ještě dítě. Rodiče měli tendenci, mi to ze začátku zakazovat, ale jak řekla školní výchovná poradkyně, ve slušné a i dítěti pochopitelné formě vysvětlili, že jsou opravdu i zlí lidé(ne že by chápali díly s mafií apod.)
Co se týče kvality seriálu, musím říct, že mé hodnocení naprosto separuji od nepovedeného konce. Mark a Nikki mi nikdy nesedli.
Dějová rovina, skoro vždy stejná, Rex to všechno zachrání. I tak je to pro mě nejpovedenější kriminálka z německé produkce, která je skoro pro všechny věkové kategorie. Prostě krásný pes a sympatický páníček, kdo by odolal.

Avatar uživatele
xxmartinxx

24. ledna 2008

71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
59 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Tak to vidím já...

Abych řekl pravdu, tak mi ten pes leze krkem. Nekonečně stejné díly plné "německých" zápletek a Rex atakující všechny zločince, kteří si vždy "náhodou" stoupnou k vyvýšenému místu, odkud by se dalo dobře skákat.

Navíc byl psí hrdina postřelen víckrát než kolega Gerchán a proskočil tolika okny, že by s nimi mohli zasklít nová dvojčata, a ono to s nim prostě nic nedělá...
Je to další důkaz hlouposti a nenápaditosti. Už jen myšlenka - pes řešící vraždy - dává najevo, jak primitivní to musí být. Pokud je to kriminálka pro děti, tak proč ne. Plnohodnotný seriál to ale není.

Avatar uživatele
Glorie

4. srpna 2008

70 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

NO...

Když jsem byla malá nevynechala jsem ani jeden díl, ale jak se začali měnit herci ztrácelo to kouzlo, nejlepší díly jsou s Moserem, pak už to je takový o ničem, ale mám to ráda furt. Nebudu se vyjadřovat k italským dílům, protože to prostě už není Komisař Rex. Pro mě je komisař Rex pravý rakouský seriál a ne nějaká italská komedie :D, nebo nevím jak to nazvat.

Avatar uživatele
Budy

5. ledna 2008

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Moser

Tento seriál se mi líbil když bylo první obsazení.Prostě typický krimiseriál z Vídeňského podsvětí.Když odešel Stocki a zemřel Moser, tak to se to zhoršovalo k horšímu a horšímu.O posledních díleh radši nemluvím.

Avatar uživatele
liliseka

13. července 2016

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Názor na postavy

Mám ráda tento seriál, ale nejvíc se mi líbili díly ,kdy tam byl Moser a potom když se k němu přidal Christian Böck. Ty dva byli nejlepší. Ale díl kdy Mosera zastřelili ,byl smutný ale krásný. A nejlepší v tom díle bylo jak se Rex snažil tou pískací hračkou vzbudit Mosera. Ten díl jsem viděla několikrát ,ale mohla bych ho vidět znovu a znovu.

Avatar uživatele
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Kvalita...Zatím...

Viděl jsem jen první sérii a právě se chystám na další, takže celý seriál zatím neznám. Celá první série však vyla perfektní a velmi dobře propracové jsou nejen případy, ale i postavy. Jen mi vadí, že záporné postavy jsou většinou Češi, Rusové, Poláci atd., ale tose dá u seriálu z této doby očekávat. Přesto to u mně seriálu srazilo celých 10%, takže dávám jen 90%, ale to se možná změní, až se podívám na další série...

Avatar uživatele
Jenniss

8. srpna 2009

56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Komisař Rex!

Můj názor na tento seriál je poněkud proměnlivý! Proč? Jelikož se mi nelíbí všechny série, ale jen určité (4, 5 a 6 série!) Nevím proč, ale některé díly jsou velmi nudné. Ale zato některé mají svoje kouzlo. Hodnotím tento seriál na 75,5%

Avatar uživatele
cam15

2. srpna 2009

56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Kdysi mě bavil

Mít všichni policisté takové psy, tak křivka zločinosti klesá závratným tempem. Jenže Rex je jen jeden. Jako dítě jsem jeho psí kusy sledovala ráda, dneska bych se zřejmě ukousala nudou.. Průměr

Avatar uživatele
Marťa

1. února 2008

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

...

Moc se mi líbí, jak tam je Rex. Je takovej roztomilej, chytrej, bystrej apod. Zkrátka k nezaplacení. A je dobře i špatně zároveň, že se mu střídaj páníčkové.

Avatar uživatele
Katka Bošková

10. ledna 2008

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Mucík Rex

Rex je hlavní lákadlo tohohle seriálu.

Ty jeho kousky jsou fakt dokonalý, ale občas jsem si řikala, že to je nějak přitažený za vlasy. Jenže když teď vidím svojí osmiměsíční fenku, jak se učí pěkný ptákoviny...myslim, žýe to je i možný, aby pes uměl tolik kousků.

Nejlepší jsou rozcvičky s Alexem, hlavně ty kliky:-D

Avatar uživatele
Kaštánek

6. ledna 2008

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Připomíná mi dětství

Tento seriál přímo miluju a jak jsem byl malý, tak jsem si nemohl nechat ujít jediný díl. I teď, když na něho někdy narazím v TV, rád ho zkouknu, takže jsem viděl každý díl minimálně 3x...hodně lidí říká, že to postupně šlo se seriálem z kopce, ale já bych to zase tak rapidně neviděl. I poslední díly se dají:-)

Avatar uživatele
Samira Evit Ani

24. ledna 2016

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

stáhnout do pc

neví někdo kde se dá tento seriál stáhnout. je to naprosto jedinečný seriál.

Avatar uživatele
Kája.K

26. prosince 2013

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Seriál mého dětství

Jako dítě jsem si potrpěla jenom na jednu věc a to být v určený čas před televizí, abych se mohla dívat na toho neskutečně šikovného psa, co vyřeší každý případ raz dva.
A ačkoliv iluze o tom, že je tento pes i v reálném životě určitě taky takový frajer už dávno vyprchaly, s nostalgickým úsměvem se ráda podívám na některý ze starých dílů, když je zastihnu v televizi.
Nové díly už ani k tomuto seriálu nepočítám, zvláště poté, co jsem zjistila, že už se Rex dokonce stihl i přestěhovat.
Hádám, že nic nezůstane takové, jaké si to pamatujeme z dětství.

Avatar uživatele
filmmovier

19. ledna 2013

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Milovaný Rex

Předem si ujasněme jednu věc: Rex je nejlepší pes na světě. Výborně.
Komisař Rex je nejlepším německým seriálem, navíc je vtipný a má skvělé obsazení.

Moser - nejlepší páníček. Výborné zápletky, vtipné, Rex je borec. Vrchol od třetí řady. Když Moser umřel, tak jsem vážně brečel...
80%¨

Brandtner - jednoznačně nejlepší páníček. Pro mě vrchol seriálu, nejlepší zápletky i parťáci. Rex je pořád borec. Nejlepší znělka. Úroveň a kvalita epizod je velice vysoká. 4-6. řadu mám nejradši.
95%.

Mark a Nikki- to je už slabé, snad jediným kladem jsou Rex, který je pořád borec a Kunz.
Kvalita dílů a zápletek je mizerná, ale jakž takž vtipné je to pořád. Mark a Nikki jsou jako páníčci dobří, ale díly jsou už slabé a zbytečné.
69%.

Německá část seriálu je tedy výborná a nebojím se říct, že ten seriál miluju, i když je už značně okoukaný, dosud mě neomrzel.

Avatar uživatele
Crazy-Nut*

23. března 2008

40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

seriál

Na tomhle seriálu jsem vyrůstala a koukala jsem se na něj jen kvůli Rexovi. Jinak bych na to fakt nekoukala, to mi můžete věřit ;)

Avatar uživatele
lucinecqua

31. března 2013

40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Nejlepší na tomto seriálu je Rex.

Na tomto seriálu se mi nejvíce líbí jeho hlavní hrdina - Rex. Komisař Rex mě přijde trochu jiná kriminálka, než jsou ty ostatní. Podle mě jsou nejlepší díly s Marcem a Niky. Nejlepší jsou scénky, kdy Rex někomu něco provede, nebo schová. :-D

Avatar uživatele
Dahllia

30. listopadu 2012

40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Zloděj salámů :-)

Nejlepší byly bezesporu díly s Moserem, jinak ale první série byla poměrně nudná, až potom seriál s čtyřnohým komisařem dostal tu pravou šťávu. Na díly s komisařem Brandtnerem se dalo též skvěle koukat, pak už ale seriál ztratil i na zbylé zábavě. Tento seriál se může líbit těm, kteří od něj nečekají nějaké napínavé a složité příběhy nebo využití policejních metod, jedinou pořádnou zbraní rakouských policistů proti zlu je odvaha a geniální nestárnoucí vlčák Rex, který má ze všeho nejraději housky se šunkou a snad v každém díle nějakou ukradne :-)

Avatar uživatele
manygirl361997

4. července 2009

38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Rexíček

Díly z komisařem Moserem jsem bohužel moc neviděla,protože jsem byla ve škole.Teď už se ale koukám pravidelně.Alex je podle mě z komisařů nejlepší.A nevíte někdo nějakou stránku z dílamy komisaře Rexe nebo Kobry 11?Předem díky za odpověď.

Avatar uživatele
konz

27. listopadu 2007

36 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
55 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

...

Seriál si mě hned dostal, jelikož mám psa tak sem měl trochu slabost pro toho rexe. Jinak seriál i po výměně páničku neztrácel na kvalitě.

Avatar uživatele
Yukari

29. května 2008

33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
58 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Haf haf

Jediné, čo je na tomto seriáli dobré, je zlatý Rex. A ešte to, že jedného z hlavných hrdinov na Slovensku dabuje Višňovský, ktorý má naozaj sexy hlas

Avatar uživatele
Míša D

17. listopadu 2012

33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Rex......

Je to kriminálkapro meší si mislim je to o psovi Rexovi vždy jsem chtěla mít Rexe doma byl to můj jeden z největších hrdinů.

Avatar uživatele
saluckaf

16. února 2015

25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Hafan

Docela koukatelný seriál. V hlavní roli dokonale chytrý německý ovčák Rex. No pejsky miluju a tohohle Rexíka extra. Trochu sci-fi závěry, kdy Rex téměř vždy zachrání situaci a životy mnoha lidí. Ty první díly jsou bezva ale ty poslední už nic moc.

Avatar uživatele
redhood

8. června 2008

15 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
54 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

**

Když jsme byli menší tak jsme to strašně žrali, ale teď je to spíš k smíchu.

Avatar uživatele
hiro666

18. dubna 2012

13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

rex

hlupy serial, kde dopredu vieme kto je vrahom, takze sa nekona ziadne prekvapenie.Tento serial je aj vysmechom policie, kde pes je chytrejsi ako policajti

Avatar uživatele
adam007

8. května 2014

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

100

No super serial. Moser a Hoffmann byly nejlepší, a Brantner... to se radši podívám na Chrise Rittra z Kobry

Avatar uživatele
Blázen z Jericha

28. října 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

A good friend

Když televize Prima začala vysílat Komisaře Rexe, rozhodl jsem se, že se podívám na seriál mého dětství. Očekával jsem, že už to nebude taková božárna jako za mých mladých let. Předpokládal jsem, že to bude příliš hloupé a postavy dříve sympatické budou otravné a hloupé. A k tomu jde o seriál z devadesátek, takže formát 4:3 a nízké rozlišení mi pokazí zážitek. A hodnocení na ČSFD kolem 40 % mě taky odrazovalo. Uviděl jsem několik epizod a byl jsem mile překvapen...

Ten seriál se mi líbil stejně jako před léty. A není to nostalgií, ale kvalitou. Většina případů je napínavá a zapeklitá, tedy kromě několika málo epizod, kde se pachatel objeví už na začátku. Postavy mají charisma a každá je zábavná a zajímavá. To platí i pro hlavního hrdinu - německého ovčáka Rexe. V rakouských epizodách jej hráli dva herci. Oba byli velmi šikovní a většinou dokázali významně pomoci z vyřešením případů. K tomu jim pomáhá vynikající čich a inteligence. Navíc jsou velcí a silní a pachatele dokáží porazit vlastní silou. Není pravda, že by ty případy vyřešil Rex sám, jak někteří tvrdí. Pořád je potřeba komisaře.

Ti se s původním seriálu vystřídali tři. První série s Moserem jsou právoplatně považovány za vrchol. Zločinci jsou správně zákeřní a démoničtí a vztah mezi Rexem a páníčkem patří k nejkouzelnějším momentům.
Ostatní postavy prvních sérií - Stocki a Höllerer Mosera skvěle doplňují a někdy se stávají obětmi Rexových pranků. Pro Stockiho je to obzvlášť obtížné, protože se bojí psů. Už od začátku se objevují vtípky s houskou se salámem, které se táhnou všemi sériemi. Po Stockiho přeložení na venkov (mimochodem i do nového seriálu) nastoupil Christian Böck. Ten už se Rexe nebál a často spolu soutěžili v mazanosti, takže o humor nebyla nouze. Ve čtvrté sérii došlo k výměně páníčka, protože představitel Mosera se chtěl věnovat farmaření a rodině. Nová komisař Brandtner mě zaujal hned od začátku. na rozdíl od Mosera měl se psy zkušenosti a s Rexem si skvěle rozuměl. Na kvalitě seriálů nic neubral. Třetím páníčem se stal Marc. Tehdy začal seriál upadat. Více než vztah Marca a Rexe se řešil vztah Marca s Niki - jeho kolegyně a ex. Posledních několik epizod sice zmizela, ale to bylo asi tím, že sledovanost klesala. Ve všech epizodách se setkáváme ještě se soudním patologem Graffem. Mrzutý chlápek kouřící doutníky se objevuje jen na málo minut,ale je důležitou postavou i proto, že najde i ty nejmenší zbytky látek a nejmenší poranění na těle oběti. A ještě na jednu postavu bych málem zapomněl. Max Koch byl Moserův mentor a přítel. I když se objevuje ve znělce, není v seriálu skoro vidět. Objeví se jen v několika epizodách a to je škoda. Docela mě zaujala jedna věc. Hodně lidí má česky znějící jméno. Seriál se odehrává ve Vídni a to je neokoukané město. Vidíme všechny vídeňské pamětihodnosti a cítíme její atmosféru.

K záležitosti kvality obrazu: později asi došlo k remasteru, protože kvalita je vynikající. Obraz podporuje nové formáty, takže nic neruší sledování. Zajímavé je, že na ostatních webových stránkách má Komisař Rex docela vysoké hodnocení - 70 i 80 %. To mi přijde odpovídají. Nechápu těch 40 %. Ale na takové věci už jsem na ČSFD zvyklý. Jak by řekl Conan - tento seriál doporučuju. Jde o skvělou kriminálku se špetkou humoru a sympatickými postavami a ta znělka je pořád vynikající. Momentálně se vysílá italské pokračování, ale o tom zase někdy jindy.