plakát seriálu

Komplicové

(Inside Men)

Názory uživatelů

Inside Men

Inside men je na první pohled seriál o největší loupeži peněz v historii Velké Británie, ale při bližším zkoumání je jasné, že Inside men je něco víc.
Seriál má velmi dobře obsazené postavy, ve kterých excelují snad všichni herci. Příběh se odehrává ve dvou časových rovinách – příprava loupeže a samotné její provedení včetně období, které po ní následuje. Plán loupeže je vypracovaný do posledního detailu, ale všechno se nedá naplánovat, některé věci prostě závisí na náhodě.
John, uťáplý manažer skladiště, Marcus, ne zrovna mozek celé operace:-), a Chris, zaseklý mezi matkou alkoholičkou a otcem ve vězení, to jsou hlavní hrdinové příběhu. Každý z nich má jinou motivaci, jiné morální hodnoty, jiné zázemí, ale je to právě loupež, co je svede dohromady. Inside men taky krásně vykresluje změny jejich uvažování a jejich pochyby během přípravy.
Mě osobně nejméně zaujala Johnova linie. Ano, nejlepším řešením na krizi středního věku je loupež. Co taky moc nechápu je Johnova manželka, která asi musí být tou nejchápavější manželkou na světě. Nejvíc se mi líbil příběh z Chrisova pohledu. Ovšem Marcus a Gina jsou supergeniální dvojka, takové školácké chyby snad nedělá ani lupič amatér.
Konec se mi nejdřív vůbec nelíbil, byl pro mě po čtyřech dílech docela zklamáním. Ale po delším uvažování nakonec celé vyústění příběhu tak nějak dává smysl. Každý z nich dostal to, co chtěl.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Inside Men

Další krimi minisérie z Británie a opět velká spokojenost. Chválím za výběr tří hlavních herců a za skvělé vykreslení jejich rozdílných charakterů. Drama, kde ani tak nešlo o loupež samotnou, jako právě o postupné odkrývání povahy každého z této trojice, kde k tomu výborně napomohlo i prolínání časových rovin před a po loupeži. Za lepší považuju třetí a čtvrtou část, ale přece jen ten poslední puntík nebyl až tak podle mých představ a možná bych uvítala klidně i pokračování. Steven Mackintosh v roli Johna hrál svou proměnu velmi dobře, svého svým způsobem citlivého Chrise zahrál Ashley Walters taky bezvadně, ale stejně mně byl nejsympatičtější pár Marcus v podání mého oblíbence Warrena Browna s Ginou. Seriál, který rozhodně stojí za vidění.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Inside Men

Na britských minisériích mám rád hlavně jednu věc. Ač většinou nemají moc dílů, tak o to lepší je vždycky scénář. U Inside Men tomu není jinak. Námět se možná nezdá moc originální, ovšem byla by obrovská chyba díky tomu seriál vynechat. Naopak jedná se o skvělé drama, které ukazuje různé lidské povahy. Velkým plusem je určitě výběr ústřední trojice: John (Steven Mackintosh), Marcus (Warren Brown), Chris (Ashley Walters). Každý z herců se chopil své roli opravdu přirozeně, a tak chvílemi i chápe, proč se zrovna chovají, jak se chovají. Závěr minisérie je opravdu zajímavý, osobně si myslím, že celkem i uzavřený, ale klidně bych viděl i možné pokračování, takže teď jen záleží na BBC, zda příběh nechají, tak jak je nebo ho ještě budou rozvíjet.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk