plakát seriálu

Krajní meze

(The Outer Limits)

Epizoda 1×10 – Pod postelí (Under the Bed)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Prastaré záhadné monstrum loví malé děti.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Když jedné noci pracuje Sharon Rosmanová doma, podivný přízrak, skrývající se pod postelí, odtáhne pryč jejího syna Andrewa. Díky tomu, že Sharon měla zapnutý diktafon, je celá situace včetně podivného skřekotu, nahrána na kazetu. Přímým svěkem hrůzného činu je i její šestiletá dcerka Jillian, ta je ovšem natolik šokovaná, že nemůže mluvit.

Kromě detektivky Doyleové na vyšetřování pracuje i dětský psycholog Holland, aby pomohl s vyslýcháním Jillian. Ta stále opakuje nepříliš věrohodnou historku o "trolovi, který zatáhl Andrewa pod postel". Hypnóza pomůže s podrobnějším osvětlením případu a Holland je sám překvapen podobností se záhadným zmizením jeho vlastního bratra, když byli oba ještě děti.

Monstrum zaútočí znovu a jeho cílem je tentokrát samotná Jillian. Sharon Jillian ochrání, a policie ji vezme pod ochranu. Mezitím v laboratoři analyzují skřekot nahraný na pásce a také kus tkáně, které monstrum zanechalo při svém druhém útoku.

Vzorky ukazují, že se jedná o prastarý organismus, částečně zvířecí, částečně rostlinný. Historka o trolovi spojená s rešerší zmizelých dětí v okolí, kterých je až podezřelo mnoho, přivádí Hollanda na stopu záhadného monstra, ukrytého v temných lesících a vydávající se lovit malé děti vždy když měsíc dojde do novu...

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
závěrečné motto epizody: Náš svět byl zmapován i se svými oceány. Zvířata a rostliny byly pojmenovány a zařazeny, aspoň si to myslíme. Ale stále ještě jsou místa, na jejichž existenci dospělí zapomínají, a tak jen děti nám připomenou, že existují tvorové číhající ve tmě a pod postelí.
Hostující hvězdy
vypravěč - hlas
Vedlejší postavy
Dr. Jon Holland
Caitlin Doyleová
Sharon Rosmanová
Jillian Rosman
Brad Hoffman
Andrew Rosman
Elizabeth Doyle
Miguel Enriquez
Boogeyman
French Mother
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPod postelí
Původní názevUnder the Bed
Rok natočení1995
Premiéra26. května 1995
Česká premiéra23. ledna 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody