plakát seriálu

Krajní meze

(The Outer Limits)

Epizoda 1×06 – Volba (Choice, The)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Dvě ženy ovládající telekinezi se snaží ochránit stejně nadanou dívenku.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Aggie Traversová se od ostatních dívek jejího věku liší. Není to však způsobeno vizáží, ale zvlášt nebezpečným nadáním. Když jí někdo ublíží nebo naštve, stanou se s ním divné věci. Řediteli školy se to zdá podivné a nechá Aggie ze školy vyloučit. Zoufalí rodiče najímají domácí chůvu a učitelku, aby se o Aggie starala.

První a úspěšnou kandidátkou je příjemná a milá Karen, která se s Aggie rychle skamarádí. Pod jejím vedení dělá Aggie velké pokroky a rodiče jsou spokojeni.

Karen, jak se posléze ukáže, je podezřelá ze zmizení jiné mladé holčičky a Aggie by mohla být její další obětí. Po stopě Karen se vydává detektiv Terry Walsh, přičemž objevuje i pochybnou kamarádku Karen, Jean.

Jean a Karen vysvětlí Aggie že jí nechtějí ublížit, protože stejně jako ony patří mezi zvláště nadané lidi, ovládající telekinezi. Snaží se jí skrýt před pátráním a policií. Walsh je však oběma ženám na stopě. Podaří se mu přemoci jejich telekinetické síly?

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
závěrečné motto epizody: Evoluční proces probíhá po celé generace, ale jenom ti nejzdatnější z těch, kteří se od nás odlišují, přežijí agresivitu nás nevědoucích.
Hostující hvězdy
vypravěč - hlas
Vedlejší postavy
Aggie Traversová
Karen Rossová
Joe Travers
Leslie Traversová
Terry Walsh
Jean Andersonová
paní Hagenová
paní Whelanová
Clark Howell
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevVolba
Původní názevChoice, The
Rok natočení1995
Premiéra28. dubna 1995
Česká premiéra17. ledna 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka60 minut (včetně reklam)
Autoři profilu epizody