plakát seriálu

Krajní meze

(The Outer Limits)

Epizoda 1×07 – Virtuální budoucnost (Virtual Future)
97 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Experiment s cestováním v čase se vymkne kontrole.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Mladému vědci Jacku Piercovi se při experimentu s virtuální realitou podaří dostat na několik minut do vzdálené budoucnosti. Ve škole, kde experiment provedl, musí vše ukončit a proto se jeho profesor, Wayne Flower rozhodne, seznámit ho s milionářem Billem Trentonem, který je ochoten mu poskytnout prostředky k tomu, aby mohl ve svých experimentech pokračovat.

Trenton poskytne Jackovi veškerý komfort, ale na oplátku požaduje, aby si sám mohl experiment vyzkoušet a podívat se na chvíli do budoucnosti. Billovi se v budoucnosti zjeví titulní stránky novin, informující o vraždě mladé ženy. Když se Bill vrátí zpět do současnosti, podaří se mu tuto ženu zachránit. Je projektem ohromen a plánuje svoji budoucí kariéru senátora. Když ale spatří sám sebe, zlomeného po neúspěšné kandidatuře, rozhodne se budoucnost změnit.

Ovšem i Jack častějí nahlíží do budoucnosti a zjeví se mu dvě věcí: jednak vidí sám sebe se zkrvaveným obličejem, plavajícího nehybně ve vodě, a také vidí záhadnou smrt současného senátora. Jack začne podezřívat Billa a jeho obavy se potvrdí, když v jednom z výletů do budoucnosti detailně uvidí, jak se ho Bill pokouší zavraždit...

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
závěrečné motto epizody: Čas to je řeka, která se poklidně vine dneškem do krajiny zítřka. Někteří z nás by kradmo nahlédli za příští zákrut. Moudří však jsou ti, co dovedou odvrátit svůj zrak, aby vyhledali druha, s kým by se na cestu vydali.
Hostující hvězdy
vypravěč - hlas
Vedlejší postavy
Jack Pierce
Bill Trenton
Isabelle Piercová
Wayne Fowler
reportérka
člen ochranky
mladá žena
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevVirtuální budoucnost
Původní názevVirtual Future
Rok natočení1995
Premiéra5. května 1995
Česká premiéra18. ledna 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka60 minut (včetně reklam)
Autoři profilu epizody