plakát seriálu

Krajní meze

(The Outer Limits)

Epizoda 1×08 – Živé peklo (Living Hell)
97 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Pacient s implantovaným mozkovým čipem je záhadně telepaticky spojen s vrahem.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Naděje Ben Kohlera, který byl zlodějem těžce střelen do hlavy, spočívá v implantování experimentálního mozkového čipu. Předchozí generace čipů ale zabila 25% procent lidí účastnících se tohoto projektu, který vede Dr. Jennifer Martinezová. Ve stejné době, kdy Martinezová voperovává Benovi prototyp nového čipu, na druhém konci města neznámý muž propadá obrovským bolestem hlavy.

Po měsící rekonvalescence je Ben propuštěn domů. Komplikace nastávají ve chvíli, kdy má Ben zcela realistické vize vraždy mladé ženy, přičemž celý čin vidí vrahovýma očima. Informuje o tom policejního detektiva Wilsona a ten mu skutečně potvrdí, že k takové vraždě došlo. Wilson začne okamžitě Bena podezřívat. Dojde k další vraždě a Ben má opět stejné vize. Zároveň s tím dochází k telepatickému spojení mezi ním a vrahem, který k němu promlouvá a dráždí ho.

Ben se obrací na doktorku Martinezovou. Oba se shodnou, že vrah zřejmě je jejím bývalým pacientem a má také implantovaný čip. V afektu jednoho z nich dochází k vlnovému propojení obou čipů a je možná vzájemná mimosmyslová komunikace. K finálnímu souboji obou mužů dochází k motelu, kde vrah vezme jako rukojmí dr. Martinezovou.

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
závěrečné motto epizody: Kdyby vám dal někdo šanci komunikovat s myslí jiného člověka, přijali byste to? I když byste věděli, že kvůli tomu budete muset odhalit své nejskrytější a nejintimnější myšlenky?
Hostující hvězdy
vypravěč - hlas
Vedlejší postavy
Dr. Jennifer Martinezová
Wayne Haas
detektiv Wilson
Ben Kohler
Dr. Lambert
Detective Dofner
Nurse Sally Scofield
Woman in Bath
Woman in Woods
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevŽivé peklo
Původní názevLiving Hell
Rok natočení1995
Premiéra12. května 1995
Česká premiéra19. ledna 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody