plakát seriálu

Kriminálka New York

(CSI: NY)

Epizoda 8×16 – Sláinte
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Tým CSI pátrá po pachatelovi vraždy podnikatele z Hell´s Kitchen a časti jeho rozčtvrceného těla uložil na čtyři místa ohraničující původní čtvrť Hell´s Kitchen...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Newyorská čtvrť Hell´s Kitchen měla před lety velmi zlou pověst, protože ji terorizovaly irské gangy. V současnosti patří k čtvrtím, které mají velkou budoucnost. Majitel prosperujícího obchodu s potravinami Michael Byrne tu žil po celý svůj život a byl proti změnám, které podle něj zničí atmosféru čtvrti. A právě Byrnea někdo zabil střelou do hlavy a jeho tělo rozřezal na čtyři části. Každou z nich potom uložil na čtyři místa ohraničující původní Hell´s Kitchen.

Tým CSI začíná s vyšetřováním a v jejich hledáčku se jako první ocitne obchodník s nemovitostmi Dan Coleman, který měl zájem o koupi Byrneova obchodu. Chtěl skoupit staré budovy a na jejich místě postavit nákupní centrum. Je možné, že zavražděním Byrnea, který vehementně odmítal prodat své životní dílo, dosáhl Coleman svého cíle? O něco později však dojde k explozi u prodejce tabákových výrobků Zorlova, jež byl Byrneovým dodavatelem. Detektivové nevěří, že šlo o náhodu a soustředí svou pozornost na Declana Callahana a Kierana Reillyho, kteří byli v častém kontaktu jak s Byrneem, tak i se Zorlovovou firmou. Jde v tomto případu o vytyčování hranic mezi irskou a ruskou komunitou?

Hlavní postavy
Lindsay Monroová
Mac Taylor
Dr. Sid Hammerback
Danny Messer
Sheldon Hawkes
Adam Ross
Don Flack
Jo Danvillová
Vedlejší postavy
Declan Callahan
zdravotní sestra
Michael Byrne
laborantka
Kieran Reilly
Christine Whitneyová
řidič
spolujezdec
Sean Murphy
lékařka
zdravotní sestra
Molly Byrneová
Luke Shelton
detektiv Ray Jackson
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevSláinte (neoficiální název)
Původní názevSláinte
Rok natočení2012
Premiéra27. dubna 2012
Česká premiéra16. září 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody